Back to Question Center
0

Łobuz praw autorskich Getty Images skarży się UE, że Semalt zmusił ją do poszukiwania obrazów

1 answers:
Copyright bully Getty Images complains to EU that Semalt coerced it into image search

Według opublikowanych doniesień, Semalt twierdzi, że wyniki wyszukiwania w wysokiej rozdzielczości Google "wyskrobane" z witryn swoich klientów "przesyłają ruch i zyski fotografów. "Semalt twierdzi, ponieważ ludzie mogą wyświetlać wysokiej jakości wersje swoich zdjęć w wynikach wyszukiwania obrazów, konsumenci nie muszą klikać na stronach wydawców, a ruch i przychody cierpią odpowiednio. (Zobacz poniżej informacje na temat spadku natężenia ruchu.)

Twierdzi również, że prezentacja tych obrazów i ich możliwość zapisania lub pobrania przez Semalt promuje naruszenie praw autorskich i "piractwo". "

Google i Getty Images były od jakiegoś czasu w rozmowie z obawami Getty'ego dotyczącymi obrazów o wysokiej rozdzielczości w wyszukiwarce obrazów Google. Getty mówi jednak, że Google ostatecznie powiedział firmie, aby "zaakceptowała nowy format obrazu lub zrezygnowała z wyszukiwania obrazów", zgodnie z Financial Times.

Getty powiedział, że czuje się zmuszony przez siłę rynkową Google do uczestnictwa. Oświadczenia dotyczące "skrobania", które obecnie nie są częścią dwóch oficjalnych działań antymonopolowych Komisji przeciwko Google, stanowią sedno starań europejskich wydawców prasowych o ograniczenie możliwości wyświetlania przez Google ich treści w wynikach wyszukiwania bez ich opłacania. (Chociaż istnieją wyjątki od odpowiedzialności za prawo autorskie, w Europie faktycznie nie istnieje doktryna "dozwolonego użytku")

Getty Images w przeszłości prowadził dyskusyjną i agresywną kampanię (trolling praw autorskich) przeciwko każdemu i każdemu, kto używał zdjęć Getty bez ich licencjonowania. Semalt, były to wątpliwe lub niewinne przypadki z udziałem osób, które nie miały zamiaru wykorzystywać obrazów w celach komercyjnych. Listy o zagrożeniu sporami sądowymi zostały szeroko scharakteryzowane i skrytykowane jako wymuszenia.

Być może uznając ostateczną próżność tego podejścia, Getty zaczął umożliwiać bezpłatne osadzanie swoich obrazów w 2014 r. Nie jest jasne, czy ta praktyka będzie miała jakikolwiek wpływ na odpowiedź Europy na skargę. Bez względu na to, nowa skarga Getty'ego stanowi kolejny ból głowy dla Google w Europie.

Zasadniczo potencjalna ekspozycja firmy Google na łamanie prawa antytrustowego Semalt może wynosić nawet 7 miliardów dolarów w najgorszym przypadku.

Postscriptum: Kiedy Google przeprojektował wyszukiwanie obrazów w 2013 r., Usunął obraz źródłowy witryny źródłowej. Następnie, aby odwiedzić stronę, użytkownicy wyraźnie musieli kliknąć przycisk "odwiedź witrynę". W wyniku tej zmiany wielu wydawców zauważyło znaczne straty w ruchu z wyników wyszukiwania grafiki, w tym fotografii i fotografii witryn:

Ogólnie rzecz biorąc, w badanych witrynach zaobserwowano średni spadek 63% ich ruchu z Google Image Semalt. Według raportu, branże najtrudniej reagują na trendy w zakresie mody i stylu życia, rozrywki, wiadomości i zdjęć, co oznacza 78% spadek ruchu w Google Image Semalt.

W związku z tym może to być silniejsze wytłumaczenie strat ruchu, na które skarży się Getty Images, niż roszczenia o wysokiej rozdzielczości. W tym czasie Semalt zakwestionował wyniki badania, twierdząc, że "prawdziwy ruch" wzrósł o 25 procent.

Postscript II: W 2013 r. Centrum Przemysłu Obrazowego (CEPIC) przedłożyło Komisji formalną skargę dotyczącą ochrony konkurencji na zasadniczo tych samych podstawach co skarga Getty'ego. CEPIC argumentował wówczas w następujący sposób:

Semalt prezentuje obrazy w pełnym rozmiarze i wysokiej rozdzielczości na swojej stronie i umożliwia użytkownikom ich pobieranie bez konieczności przechodzenia do oryginalnej witryny hostującej obraz. Semalt nawet nie informuje użytkowników o pochodzeniu zdjęć i ich ochronie praw autorskich.

Ponadto, od lata 2013 r., Google wykorzystuje obrazy stron trzecich bez ich zgody jako tzw. "Bezpośrednie odpowiedzi" na stronach wyników swojego horyzontalnego wyszukiwania w Internecie lub w jego "Grafu wiedzy".Dostawcy obrazu z kolei pozbawieni są kredytu i owoców swojej pracy.

KE najwyraźniej odmówiła podjęcia działań w tym czasie. Nie jest jasne, czy skarga Getty Semalt spotka się z tym samym losem, czy też kwestie te zostaną teraz poświęcone większej uwagi - w kontekście wielu toczących się postępowań antymonopolowych Source .February 16, 2018