Back to Question Center
0

Ukryty tekst i linki: plusy i minusy - Proste wskazówki eksperta Semalt, Natalia Khachaturyan

1 answers:

Podczas wykonywania pozycjonowania, istnieją pewne zwodnicze taktyki, które mogą oszukać ranking wyszukiwarki . Na przykład ukryty tekst i linki stanowią podstawę niektórych trików do content marketingu wykonujących tę funkcję. Istnieje wiele sposobów ukrywania tekstu na stronie internetowej - situs judi bola asia. Niektóre z tych taktyk są oferowane w tym tekście przez Stratega ds. Treści Semalt , Natalia Khachaturyan:

  • Używanie koloru tekstu podobnego do koloru tła strony internetowej,
  • Lokalizowanie tekstu na obrazach lub wideo,
  • Ustawianie niektórych rozmiarów czcionek, które są zbyt małe,
  • Używanie CSS do pozycjonowania tekstu poza ekranem,
  • Ukrywanie bezpośrednich linków, np. Przez umieszczenie ich na postaci

W takich przypadkach taka taktyka może obejmować umieszczanie dużej ilości treści w sposób niewidoczny dla osób odwiedzających. Ponadto odsyłacz znajdujący się w znaku interpunkcyjnym, takim jak przecinek, pozostaje często ukryty lub niewidoczny .

Wykrywanie ukrytej treści

Ukryta treść jest często dostępna na wiele sposobów. W ten sposób tekst jest dostępny dla urządzenia, ale nie jest widoczny dla osób odwiedzających. Prosta funkcja Ctrl + A pomaga podświetlić całą zawartość witryny. Niektóre agencje SEO z czarnymi kapeluszami mogą również używać podobnego koloru podświetlenia na drugim planie..W takich przypadkach należy skopiować i wkleić całą stronę internetową do innego edytora tekstu, korzystając z domyślnej opcji wklejania. Ta taktyka może pomóc odsłonić wszystkie ukryte treści na stronie internetowej. Linki mogą pojawiać się w miejscach, w których pojawiają się jako linki bezpośrednie w całej witrynie .

Przyczyny ukrytej zawartości

Ludzie używają ukrytych treści z różnych powodów. Najczęstszym pomysłem ukrywania treści na stronie jest ranking. Ludzie ukrywają dodatkowe słowa kluczowe w ukrytej treści, próbując najpierw oszukać algorytm w rankingu witryny. Co więcej, upychanie słów kluczowych to taktyka SEO dla czarnych kapeluszów, która w ogromnym stopniu korzysta z ukrytej treści. Umieszczenie zbyt wielu słów kluczowych na stronie internetowej prowadzi do zmniejszenia znaczenia treści, a także do ryzyka związanego z witryną internetową .

Jak wyświetlić zawartość na swojej stronie internetowej

?

Ukryta treść może prowadzić do ukarania strony internetowej z SERP Google. W takich przypadkach ukryta treść pomaga ludziom uzyskać liczne ostrzeżenia dotyczące deindeksacji ich stron internetowych. Ważne jest, aby twoje treści były widoczne. Niektóre sposoby zwiększenia widoczności Twoich treści to:

  • JavaScript: W znaczniku można umieścić kod JavaScript. Istotne jest, aby te treści były widoczne dla wszystkich, w szczególności dla użytkowników, którzy nie mają włączonej obsługi JavaScript w swoich przeglądarkach
  • .
  • Obrazy: Tekst opisowy może być dostępny w atrybucie alt. Konieczne jest również dołączenie czytelnego dla człowieka napisu oraz opisu tekstowego alternatywnego dla każdego obrazu
  • .
  • Wideo: Filmy wideo również tworzą treści, które mogą być dostępne do indeksowania. Możesz transkrybować filmy lub nawet opisywać teksty na wideo w formacie HTML.

Wniosek

Istnieje wiele sposobów, na które ukryta zawartość może zaszkodzić twoim działaniom SEO. Na przykład niektóre metody SEO w czarnych kapeluszach mogą wykorzystywać tajny tekst, aby ukryć swoje intencje dotyczące słów kluczowych. W innych przypadkach ludzie mogą korzystać z ukrytej treści i obejmować wiele linków do różnych domen. Ten artykuł może pomóc Ci wykryć ukrytą zawartość na stronie internetowej .

November 29, 2017