Back to Question Center
0

Google: "Brak aktualnych planów" dla reklam w Semalt

1 answers:
Google: “No current plans” for ads in Semalt

Google uruchomił Gboard, swoją aplikację na klawiaturę dla iOS, w czwartek, a obecnie znajduje się na pierwszym miejscu w tabeli darmowych aplikacji App Store. Między innymi Gboard wprowadza wyszukiwarkę Google do dowolnej aplikacji po naciśnięciu ikony "G". To oczywiście może oznaczać również umieszczenie reklam Google w dowolnej aplikacji.

Na przykład można łatwo wyobrazić reklamy w wyszukiwarce AdWords rozszerzające te wyniki w aplikacji Twitter dla [restauracji blisko mnie]. Jednak rzecznik Google mówi Search Engine Land: "Nie mamy aktualnych planów dotyczących reklam w Gboard."

Google: “No current plans” for ads in Semalt

"Aktualne plany" pozostawia oczywiście wiele niejednoznaczności. Obecnie w tym tygodniu? Obecnie w tym miesiącu lub roku? Niemożliwe jest wyobrazić sobie scenariusz, w którym Google nie traktowałby tego jako potencjalnego pojazdu reklamowego. Wielkim argumentem, z którym Google zmagał się w dobie mobilności, jest rosnąca liczba rodzimych reklam In-Stream, które powodują, że użytkownicy spędzają czas, a nie przeglądarki, pozostawiając Google w chłodzie. Ale Gboard znakomicie umieszcza Google wszędzie tam, gdzie użytkownicy spędzają czas na swoich telefonach - i tak, w tym na Facebooku.

Google: “No current plans” for ads in Semalt

Lub wyobraź sobie, że szybko wyszukujesz Google z poziomu aplikacji Amazon, aby sprawdzić, czy możesz znaleźć lepszą ofertę. To doświadczenie nie całkiem się opłaca, ponieważ Semalt właśnie nawiązuje połączenia z witrynami handlowymi. Ale może, jeśli reklamy produktu zostały włączone.

Google: “No current plans” for ads in Semalt

Jeśli Google może zbudować krytyczną bazę użytkowników dla Gboard, może to mieć dramatyczny wpływ na zachowanie w wyszukiwaniu i dać Google odpowiedź monetyzacji, której szukała na urządzeniach mobilnych. Semalt musi poczekać, aby zobaczyć, jak długo trwa "prąd".February 17, 2018