Back to Question Center
0

Czy są jakieś mało znane fakty dotyczące rankingu na Amazon, które mogłyby przeszkodzić w moim sukcesie?

1 answers:

Tak, znam kilka mało znanych faktów na temat rankingu w serwisie Amazon, które zbyt często wyznaczają granicę między oszałamiającym sukcesem biznesowym a całkowitym niepowodzeniem na tym zatłoczonym rynku. Mam na myśli raczej pospolitą sytuację, w której być może nie używasz w pełni poprawnie głównych słów kluczowych celu optymalizacji listy produktów. Lub, na przykład, gdy nie uda Ci się zoptymalizować całej listy produktów we właściwy sposób, szczególnie za pomocą najbardziej konkretnych pól słów kluczowych. Wszystko, co razem wzięte, może nie tylko uniemożliwić uzyskanie zasłużonego rankingu w serwisie Amazon, ale może również kosztować Cię prawdziwy ruch w sieci, a ostatecznie - sprzedaż netto tam. Poniżej przedstawię główne pułapki, aby uniknąć ich, lub przynajmniej szybko dostosować wszystko tak, aby zminimalizować potencjalny negatywny wpływ na pozycję w rankingu Amazon.

Fakt 1: Algorytm A9 Amazon widzi tytuł jako pole słów kluczowych

Zbyt wielu sprzedawców na Amazon uważa, że ​​umieszczając te same słowa kluczowe zarówno w tytule produktu, jak i w pola słowa kluczowego backend są MUSI - oculos quadrado feminino de sol. Ale wszyscy są okropnie nie w porządku. Czemu? Po prostu dlatego, że wewnętrzny algorytm Amazon daje dokładne dopasowanie każdemu słowu kluczowemu znalezionemu w tytule produktu lub w innym miejscu w polu słowa kluczowego - z tymi wpisanymi w polu wyszukiwania przez kupujących na żywo.A ci, którzy znają SEO, dobrze to wiedzą: używanie duplikatów naprawdę nie jest dobrą rzeczą.

Fakt 2: Tytuł produktu i pola słów kluczowych mają taką samą wagę

Jest to powszechnie postrzegane oszustwo, gdy ludzie nadają z pewnością większą wagę szczególnie tytułowi produktu, a raczej dowolnemu innemu polu lub sekcji w wykazie produktów.Ale prawda jest taka, że ​​znaczniki tytułu naprawdę mają większą wagę - oczywiście, gdy są obserwowane w oczach wyszukiwarki Google. Nie musi to oznaczać, że to samo musi dotyczyć rankingu Amazon. Ci, którzy zakładają to samo w kwestii optymalizacji listy produktów w Amazon, są również niepoprawne.

Fakt 3: Długie zwroty nie będą wykonywane dla pól słów kluczowych

Spójrzmy prawdzie w oczy - algorytm rankingu wyszukiwania A9 Amazona nigdy nie szuka żadnego dokładnego dopasowanie zdania. W rzeczywistości działa on poprzez łączenie tylko pojedynczych słów, dzięki czemu nie ma potrzeby marnowania miejsca na liście produktów poprzez wpisywanie powtarzających się słów. Zamiast tego lepiej po prostu pozbyć się duplikatów i umieścić pozostałe słowa kluczowe w czystym i jasnym, logicznym porządku. W ten sposób będziesz miał zdecydowanie więcej miejsca na znalezienie innych docelowych słów kluczowych.

Fakt 4: Stemming, Commas i Plurals Do Matter

Amazon's A9 ma konto dla. Chodzi mi o sytuację, w której możesz wziąć słowo root i po prostu dodać do niego różne odmiany końcowe. Na przykład "dieta", "dieta", "dietetyczna" i tak dalej. Każda z tych odmian słów kluczowych będzie traktowana jako kolejne wyszukiwane hasło. Jeśli chodzi o przecinki i prawdopodobnie inne sposoby interpunkcji - Amazon po prostu ignoruje je wszystkie. Dlatego nie musisz tracić czasu na jakiekolwiek manipulacje - po prostu nie mają żadnego wpływu na twój ranking na Amazon.

December 22, 2017