Back to Question Center
0

Semalt: Jak korzystać z platformy ekstrakcyjnej w Crawlboard

1 answers:

Jest tak wiele samouczków dla majsterkowiczów złomu internetowego wszystkich przez Internet. Jeśli potrzebujesz wyodrębnić tylko niewielką ilość danych, samouczki mogą pomóc. Ale jeśli musisz regularnie wyodrębniać dużą ilość danych, powinieneś zatrudnić doświadczoną zewnętrzną firmę do skrobania stron internetowych - privat umzã¼ge. Crawlboard jest jednym z dostawców takich usług, a wiele osób używa go do swoich zadań skrobania w Internecie. Platforma jest bardzo wydajna. Jest więc zalecany dla osób, które regularnie pobierają dużą ilość danych.

Oprócz sprawności jest również łatwy w użyciu. Podano tutaj proste kroki wymagane do korzystania z platformy.

Krok 1:

Przejdź do strony żądania skrobania na stronie CrawlBoard, klikając ten link. Wypełnij poprawnie formularz rejestracyjny. Są pola zawierające imię, nazwisko, firmowy adres e-mail i stanowisko pracy. Kiedy skończysz, kliknij przycisk rejestracji. Automatyczna wiadomość zostanie wysłana na adres e-mail podany w celu weryfikacji. Otwórz wiadomość e-mail i kliknij link weryfikacyjny, aby aktywować nowe konto CrawlBoard.

Krok 2:

Podstawowym celem tego kroku jest dodanie witryny do przeszukiwania, ale najpierw trzeba utworzyć grupę roboczą. Grupa robocza to grupa stron o podobnej strukturze. Dotyczy to osób, które zwykle muszą skasować dane z wielu stron jednocześnie.

Aby utworzyć grupę, kliknij link "Utwórz nową grupę". Znajduje się po prawej stronie pola wyboru grupy Sitify. Następnie możesz teraz dodać wszystkie witryny należące do tej grupy, jedną po drugiej, klikając link Dodaj znajdujący się w prawym górnym rogu strony. Następnie wybierz witryny jeden po drugim.

Krok 3:

Przejdź do okna tworzenia grupy, aby podać preferowaną unikalną nazwę grupy. Pamiętaj, że wszystkie witryny w grupie mają inną strukturę, możesz nie uzyskać dokładnej zawartości.

Aby zrozumieć znaczenie grupy, na przykład, weź witryny z ofertami pracy. Jeśli żądanym zadaniem jest zeskanowanie zleceń z tablic ogłoszeń, wówczas należy utworzyć grupę roboczą, która będzie pasować do funkcji, a wszystkie witryny w grupie będą pozycjami z ofertami pracy.

Krok 4:

Zgodnie z wymaganymi polami na tym ekranie, musisz wybrać częstotliwość pobierania danych, format dostawy i sposób dostawy. Częstotliwości skrobania danych to codzienne, tygodniowe, miesięczne i niestandardowe.

Dla formatu dostarczania, możesz wybrać jeden spośród XML, JSON i CSV. W przypadku metody dostawy należy wybrać między FTP, Dropbox, Amazon S3 i REST API.

Krok 5:

Ekran jest przeznaczony do dodatkowych informacji. Jest to dla użytkowników, aby opisać swoje zadanie skrobania internetowych dalej. Chociaż jest to opcjonalne, ważne jest, aby dołączyć dodatkowe informacje, ponieważ im więcej opisujesz swoje zadanie, tym bardziej dostawca usług zrozumie dokładnie to, czego chcesz, i da lepszy wynik.

Możesz również poprosić o kilka dodatkowych usług na tym ekranie. Niektóre z nich to: indeksowanie hostowane, łączenie plików, pobieranie obrazów i przyspieszone dostarczanie.

Krok 6:

W tym miejscu wystarczy kliknąć przycisk "Wyślij w celu sprawdzenia możliwości wykonania". Celem jest, aby usługodawca sprawdził, czy twoje zadanie jest wykonalne. Otrzymasz wiadomość e-mail z informacją, czy Twoje zadanie jest wykonalne, czy nie. Jeśli tak, możesz teraz iść i dokonać płatności. Gdy płatność zostanie potwierdzona, zespół CrawlBoard zacznie działać.

Po dokonaniu zapłaty wystarczy poczekać na swoje pliki danych w formacie określonym przez użytkownika, korzystając z preferowanej metody dostawy.

December 22, 2017