Back to Question Center
0

Semalt wyjaśnia, dlaczego Mozenda jest uważana za jedno z najlepszych narzędzi do skrobania danych

1 answers:

Skrobanie danych to proces gromadzenia danych z określonej domeny w celu zorganizowania ich w parsowalne formaty takie jak XML, CSV lub TSV. Proces ten różni się od ekstrakcji danych, ponieważ wyodrębnianie odbywa się zwykle poprzez zbieranie danych z wielu domen.

Popyt na usługi skrobania danych zwiększa się drastycznie z powodu licznych korzyści - steppstoff. Dlatego opracowano wiele narzędzi do uzyskiwania wszelkich informacji z sieci. Niestety, większość narzędzi nie jest idealna i ma wiele wad. Istnieje jednak narzędzie o lepszych właściwościach, a to jest Mozenda.

Korzyści z gromadzenia danych

Mozenda może gromadzić dane kontaktowe organizacji i osób. Skrobanie informacji kontaktowych jest niezbędne dla organizacji sprzedaży i dostawców usług marketingowych na całym świecie. Wraz z rozwojem technologii skrobania w Internecie , bardzo łatwo było wyszukać ludzi i organizację, aby zaoferować swoje usługi i produkty.

Łatwy dostęp do wszelkich informacji kontaktowych ułatwił kompilację list adresowych, list e-mailowych, a nawet list połączeń. Oprócz wyżej wymienionego świadczenia istnieją inne powody do regularnego skracania informacji:

1. Badania konkurencyjne: Firmy wydobywają dane z różnych powodów związanych z konkurencją. Na przykład firmy mogą chcieć poznać ceny oferowane przez ich konkurentów na określone produkty i usługi.

2. Geotargetowanie i grupowanie: Dane są pobierane w celu właściwego profilowania. Umożliwia firmom prowadzenie kampanii marketingowych opartych na lokalizacji, a tym samym zwiększa efektywność działań marketingowych. Na przykład firma prowadząca spa w Dayton w stanie Ohio powinna wysyłać wiadomości marketingowe tylko mieszkańcom Dayton. Przesłanie ich do mieszkańców Cincinnati nie będzie skuteczne, ponieważ nie jest prawdopodobne, aby ktokolwiek podróżował tak daleko, aby uzyskać usługi spa.

3. Kampanie marketingowe: Jak wspomniano wcześniej, potrzebujesz dostępu do informacji, aby zbudować bazę danych docelowych odbiorców.

4. Tworzenie katalogów: Na przykład, jeśli firma musi korzystać z usług prawnika, musi sprawdzić katalogi prawników, aby uzyskać kontakty z niektórymi prawnikami z tego samego miasta.

5. Ocena osób i organizacji biznesowych: Podczas poszukiwania partnera biznesowego lub dostawcy usług ekstrakcja danych pomaga firmie ocenić potencjalnych partnerów. Jeśli możesz uzyskać informacje o firmie lub osobie, możesz ją ocenić zaocznie.

Dlaczego Mozenda

Oprogramowanie Mozenda może wydobywać dane, które potrzebujesz, okresowo lub na żądanie. Został zaprojektowany, aby użytkownicy bardzo szybko nauczyli się skrobania stron internetowych. Mozenda wykorzystuje technologię renderowania przeglądarki, która sprawia, że ​​naśladuje prawdziwego człowieka.

Korzyści z naśladowania użytkownika to:

  • Oprogramowanie może z łatwością obsługiwać JavaScript i Ajax
  • Może z łatwością nawigować po głębokich stronach internetowych
  • Ładuje i nawiguje po stronach tak, jak robi przeglądarka

Oprócz możliwości naśladowania użytkowników, Mozenda jest wspierana przez wspaniałe wsparcie techniczne przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, a pakiet zawiera krótkie samouczki wideo dla użytkowników dowiedzieć się, jak prawidłowo korzystać z narzędzia. Krótkie filmy instruktażowe to:

  • Jak przechwytywać tekst. Zajmuje to tylko 43 sekundy
  • Jak załadować następną stronę wyników. Zajmuje to minutę i 58 sekund
  • Jak zaplanować regularne uruchamianie programu. Czas trwania tej operacji to minuta i 8 sekund
  • Jak połączyć dane z dwóch pól. Zajmuje tylko 1 minutę i 16 sekund

Podsumowując, chociaż Mozenda ma wiele funkcji, najważniejszym powodem, dla którego powinieneś tego spróbować, jest umiejętność zdrapywania dynamicznych stron internetowych.

December 22, 2017