Back to Question Center
0

Jak zbudować skuteczną strategię optymalizacji wyszukiwarek Amazon?

1 answers:

W naszych czasach Amazon jest uważany za największą i najbardziej dochodową platformę e-commerce z prawie 80 milionami aktywnych użytkowników. System rankingu Amazon jest zbudowany w taki sposób, aby użytkownicy kupowali wszystkie dostępne produkty na platformie. Starają się zapewnić kupującym najwyższą jakość zakupów, aby mogli wracać po więcej - chile numeros 600. Za pomocą algorytmu A9 Amazon zapewnia użytkownikom najdokładniejsze wyniki wyszukiwania w oparciu o ich osobiste preferencje i historię wyszukiwania. Innymi słowy, Amazon czyni wszystko, co możliwe, aby ułatwić im dokonanie zakupu.

Tak więc wszystko, co musimy zrobić, aby odnieść sukces na Amazon, to zoptymalizować swój wpis zgodnie z wytycznymi rankingu Amazon. Trzy główne aspekty wpływające na pozycję produktu w usłudze Amazon to istotność, współczynnik konwersji i autoryzacja produktu. W tym krótkim poście dowiesz się, jak zbudować skuteczną strategię SEO firmy Amazon i poprawić ranking produktów w tych trzech obszarach.

Zwiększ trafność strony produktu

Istotnym elementem algorytmu rankingu Amazon jest dopasowanie odpowiednich produktów do zapytania użytkownika. Oznacza to, że trafność strony Twojego produktu będzie miała bezpośredni wpływ na ranking produktów. Istnieje co najmniej siedem znaczących sekcji wykazu produktów, które należy wziąć pod uwagę:

 • Tytuł

Optymalizacja tytułu Amazona to znacznie więcej skomplikowane niż w Google. Amazon ma swoje wymagania dotyczące optymalizacji tytułu, ponieważ czynnik ten może wpłynąć na decyzję o zakupie przez użytkownika. Oznacza to, że jeśli Twój tytuł nie zostanie poprawnie zoptymalizowany, nigdy nie osiągniesz wysokiej pozycji w rankingu Amazon SERP. Tutaj nie powinieneś przejmować się jedynie celowymi słowami kluczowymi. Powinieneś bardziej troszczyć się o tytułową opisowość. Rozsądnie jest pisać o podstawowej charakterystyce i funkcjach produktu, z wyłączeniem wszelkich dodatkowych informacji. Warto wspomnieć, że Amazon zaczął naprawiać i standaryzować tytuł.

 • Bullet points

Ta sekcja aukcji znajduje się tuż nad tytułem. Tutaj musisz opisać kluczowe punkty produktu, podkreślając jego zalety. Punkty kulkowe to krótkie zdania, które krótko opisują przedmiot sprzedaży. Czytając te informacje, kupujący Amazon powinien wiedzieć, czy musi kupić produkt, czy nie.

 • Opis

Opis produktu zawiera bardziej szczegółowe informacje niż naboje. To pole służy do odpowiedzi na wszystkie możliwe pytania użytkowników i pomoże im podjąć właściwą decyzję o zakupie. Rozsądnie jest zoptymalizować opis produktu i wstawić tam najbardziej trafne wyszukiwane hasła. Wpłynie to pozytywnie na ranking produktów i zwiększy sprzedaż.

 • Marka i producent

W przypadku sprzedaży detalicznej markowych towarów znanych ludziom, należy podać w tytule numer producenta.

 • Kategorie

Wyniki wyszukiwania Amazon są wyświetlane zgodnie z zakresem kategorii. Dlatego musisz umieścić towary pod odpowiednią kategorią.

 • Warunki wyszukiwania

Jak wspomniano powyżej, istnieje siedem głównych kategorii na Amazon. Rozsądnie jest zamieścić w wyszukiwarce swoje ukierunkowane wyszukiwane hasła, aby Twój wpis był widoczny na serwerze Amazon SERP. Warto wspomnieć, że należy unikać powtórzeń słów kluczowych, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na promocję aukcji w serwisie Amazon.

 • Adresy URL

Szczególną uwagę należy zwrócić na optymalizację adresów URL Amazon, ponieważ jest to doskonały sposób określenia trafności wpisu i wyszukiwania. Standardowy schemat adresu URL wygląda tak: "keyword = twoje produkty + słowo kluczowe. "Możesz go skrócić za pomocą specjalnego oprogramowania online, a na końcu przyciągnąć do niego ruch. W rezultacie Amazon ustali, że użytkownicy przeszukali Twoje produkty pod kątem docelowych słów kluczowych.

Spraw, aby twój wpis był dobrze skonwertowany

Spraw, aby twój wpis był dobrze skonwertowany, co jest niezbędne w wysokich rankingach Amazon. Jeśli masz wysoki współczynnik konwersji, pokazuje Amazon, że użytkownicy uwielbiają Twoje produkty, a najprawdopodobniej Twój wpis pojawi się w TOP of Amazon search. Należy zwrócić uwagę na następujące punkty, aby podnieść współczynnik konwersji swoich produktów.

 • Sprzedaż

Najskuteczniejszym czynnikiem rankingu na Amazon jest sprzedaż. Jeśli posiadasz długą i pozytywną historię sprzedaży, uzyskasz wyższą pozycję w rankingu Amazon SERP. Produkty o najwyższej sprzedaży zawsze plasują się na pierwszej stronie Amazon, ponieważ przynoszą więcej przychodów Amazonowi.

 • Opinie klientów

Kolejnym istotnym czynnikiem w rankingu Amazon jest liczba i jakość ocen produktów.Przed dokonaniem zakupu użytkownicy zazwyczaj sprawdzają poprzednie opinie klientów, aby sprawdzić, co mówią o tym inni użytkownicy. Musisz wygenerować więcej bezpłatnych recenzji, zwłaszcza po przesłaniu nowego wpisu. Upewnij się jednak, że nie motywujesz swoich klientów do pisania pozytywnych recenzji, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na ranking.

 • Q'A

Nie wiem dokładnie, w jaki sposób sekcja pytań i odpowiedzi wpływa na ranking produktów, ale jest ważna, gdy wiąże się z umieszczeniem w wykazie ze względu na jego zdolność wpływania na współczynnik konwersji. Jeśli nie ma jasnych odpowiedzi na pytania klientów, mogą uznać, że nie znasz produktu lub jesteś zbyt leniwy, aby zadbać o wymagania swoich klientów.

 • Obrazy

Jakość wizerunku produktów ma również kluczowe znaczenie w rankingu Amazon. Musisz zapewnić użytkownikom możliwość sprawdzenia kąta każdego produktu. Dlatego preferowane jest, aby wymiar obrazu w pikselach wynosił co najmniej 1000 pikseli lub więcej. Ponadto upewnij się, że masz dodatkowe zdjęcia swojego zdjęcia, które pokazują wszystkie wymagane szczegóły.

 • Polityka cenowa

Jeśli jesteś sprzedawcą Amazon, najprawdopodobniej weźmiesz udział w wojnie cenowej. Użytkownicy mają tendencję do kupowania najtańszych produktów na rynku. Właśnie dlatego musisz zachować konkurencyjność cenową. Poza tym jest to jeden z czynników, czy sprzedający może wygrać Buy Box.

 • Zmniejszenie współczynnika odrzuceń

Współczynnik odrzuceń, a także czas, jaki użytkownik spędza na stronie produktu, może wpłynąć na współczynnik konwersji. Jeśli kupujący pozostaje przez długi czas na Twojej stronie, wpłynie to pozytywnie na współczynnik konwersji, a Amazon najprawdopodobniej poprawi pozycję w rankingu. Dlatego zawsze należy śledzić takie wskaźniki, aby móc na czas przemyśleć swoją strategię.

December 22, 2017