Back to Question Center
0

Semalt: How To Scrape A Web Page Using Google Chrome Extension

1 answers:

Skrobaczka do ekranu to skrypt, który czyta strony i wyciąga użyteczne informacje z sieci. Skrobanie ekranu jest najlepszym sposobem na uzyskanie prawdziwych danych z witryn internetowych i stron internetowych do programu Microsoft Excel. Skrobak z rozszerzeniami Google Chrome to potężne narzędzie do skrobania ekranu , które działa zarówno w systemie Windows, jak i Mac OS.

Dlaczego Google Chrome Extension Scraper?

Skrobaczka Google Chrome to narzędzie do skrobania ekranów, które można bezpłatnie pobrać z Chrome Web Store - monitoring remote pc. To narzędzie do skrobania jest instalowane w przeglądarce Chrome jako wtyczka. Wtyczka umożliwia blogerom i marketingowcom pobieranie danych ze stron internetowych poprzez kliknięcie elementu prawym przyciskiem myszy. "Scrape Similar" powinno pojawić się na ekranie, jeśli klikniesz element prawym przyciskiem myszy.

Wprowadzenie do XPath

XPath jest językiem programowania służącym do znajdowania kluczowych informacji w strukturach XML. Plik HTML jest doskonałym przykładem struktury XML. XPath jest powszechnie używany do wybierania docelowych węzłów. W tym kontekście ścieżki XPath będą używane do określenia tekstu do wyodrębnienia na stronie internetowej. XPaths pomogą również w identyfikacji nazwisk i numerów telefonów szwedzkich parlamentarzystów.

Korzystanie ze skrobaczki Google Chrome w celu uzyskania dostępu do danych adresowych 349 szwedzkich deputowanych

Przy użyciu skrobaczki Chrome wyodrębnianie informacji ze strony internetowej jest nie tylko proste, ale także fantastyczne. Będziesz zadowolony z procesu i samej techniki.

Strona zawiera listę wszystkich szwedzkich członków i ich adresy. Aby rozpocząć, kliknij prawym przyciskiem myszy dowolny MP i wybierz "Scrape Similar. "Powinieneś zobaczyć następujący ekran na ekranie.

Przewodnik krok po kroku, jak wyskrobać stronę WWW

Jeśli klikniesz prawym przyciskiem myszy jeden MP i wybierzesz "Inspect element," w obszarze "" grid_6 alpha omega "zostanie utworzona lista alfabetyczna wynik wyszukiwania kontenera clist "klasa. Do zeskanowania tej strony zostaną użyte dwa kroki. Krok pierwszy obejmie wybranie znaczników zawierających dane MPs z XPath. Krok drugi będzie polegał na wybraniu określonych części danych, takich jak nazwy partii, nazwiska i numer telefonu oraz uporządkowanie danych w kolumnach.

Krok 1

Pogłęb się w strukturze HTML i zachowaj nienaruszone elementy. Wskaż tagi, aby zidentyfikować liczbę tagów odpowiadających elementom w twojej strukturze. Zidentyfikuj ostatni tag zawierający docelowe dane. Uruchom test XPath na strukturze, klikając "Scrape. "

Lista zawierająca 349 wierszy zostanie wyświetlona na ekranie. 349 reprezentuje całkowitą liczbę szwedzkich posłów.

Krok 2

Podziel podane dane na kolumny. Sprawdź kod HTML na stronie, której używasz. W tym przypadku elementy do wydobycia są w tym momencie podświetlone na żółto. Wstaw XPaths w utworzonym polu kolumn i kliknij "Scrape", aby uruchomić wtyczkę.

Jeśli masz podstawową wiedzę na temat XPath, zrozumienie programowania nie będzie dla ciebie gorączkowym zadaniem. Wyszczególnione powyżej kroki prowadzą do tego, jak wyskrobać stronę internetową. Jeśli pracujesz nad zeskanowaniem wielu stron internetowych, musisz mieć umiejętności programistyczne.

December 22, 2017