Back to Question Center
0

Semalt Expert mówi o tym, jak skasowanie danych w sieci zostało zalegalizowane orzeczeniem sądu

1 answers:

Chociaż może to być nielegalne, aby zeskanować dane ze stron internetowych bez wyraźnej zgody Właścicieli strony, sędzia ostatnio orzekł inaczej w pewnych okolicznościach. Firma hiQ Labs złożyła niedawno pozew przeciwko LinkedIn za uniemożliwienie pobierania danych ze stron LinkedIn.

Dla większości osób był to szokujący szok, że LinkedIn otrzymał od startupu bezpłatny dostęp do swoich stron internetowych. hiQ użył swoich algorytmów do wykrycia, kiedy użytkownik LinkedIn szuka pracy w oparciu o zmiany dokonane przez użytkownika w jego profilu publicznym.

Algorytmy działają na danych wyodrębnionych ze stron internetowych LinkedIn. Zgodnie z oczekiwaniami LinkedIn nie spodobał się i zastosowano środki zaradcze, aby zapobiec hiQ dalszej ekstrakcji danych - slots magic deposit bonus codes 2017. Oprócz wprowadzonych barier technicznych wydano również ostrzeżenia o charakterze ściśle sformułowanym.

Przedsiębiorstwo nie miało innego wyboru, jak tylko legalnie podnieść kwestię. HiQ musiał ubiegać się o prawne zadośćuczynienie. Firma chciała, aby LinkedIn uporządkował swoje bariery techniczne. HiQ również chciał legalizacji procesu wyodrębniania danych na LinkedIn.

Na szczęście dla startupu dostał to, czego chciał. Wyrok był na korzyść hiQ. LinkedIn został zmuszony do usunięcia wszystkich środków zaradczych utrudniających hiQ przed zdrapaniem swoich stron internetowych (LinkedIn), a także udostępnienia hiQ free hand, ponieważ akt jest całkowicie legalny. Sędzia zawarł orzeczenie, że to, co hiQ chce zeskrobać, to dane, które zostały pokazane publicznie.

Sędzia nie tylko nakazał pozwanemu usunąć cały mechanizm prewencyjny przeciwko hiQ, ale także nakazał, aby pozwany w przyszłości zaprzestał takich działań.

Promowanie otwartych danych sieciowych

O ile orzeczenie jest nadal tymczasowym nakazem sądowym, to cieszy nas, że prawo obsługuje otwarte dane sieciowe i bezpłatny dostęp do informacji w Internecie, ponieważ to orzeczenie potwierdza, że. Nawet jeśli ostateczna decyzja sprzyja faworyzowaniu pozwanego, fakt ten został już ustalony.

Sędzia promował tę politykę, zamykając praktycznie wszystkie argumenty LinkedIn. Podczas gdy LinkedIn próbował ustalić, że powód naruszył jego prywatność, sędzia odpowiedział na to, że pozwany sprzedaje również dane.

Gdy argument nie zawierał wody, pozwany stwierdził również, że akt hiQ był rażącym naruszeniem ustawy o przestępstwach komputerowych (CFAA), ponieważ startup uzyskał dostęp do swoich serwerów w celu gromadzenia danych nielegalnie. Ponownie, argument został przebity. Zostało odrzucone na tej podstawie, że hiQ tylko skrobał treść na publicznych, niechronionych stronach.

Sędzia porównał sprawę jako osobę wchodzącą do otwartego sklepu w godzinach pracy. Takiej osoby nie można powiedzieć o wkroczeniu. Więc hiQ nie wkraczał. Co ciekawe, sędzia poszedł dalej, aby wyjaśnić, dlaczego jego orzeczenie leży w interesie publicznym.

W skrócie, sąd uznał, że w interesie publicznym leży umożliwienie pobierania, pobierania i analizowania danych. Tak więc, będzie to szkodliwa polityka zachęcająca do umieszczania barier w swobodnym przepływie informacji.

Czego należy się nauczyć na podstawie orzeczenia

Chociaż nie masz powodów, aby wyciągać dane bezpośrednio z LinkedIn, powinieneś uczyć się na podstawie orzeczenia. Lepiej grać bezpiecznie, czytając i szanując roboty. plik txt wszystkich stron internetowych. Pamiętaj, że orzeczenie jest nadal tymczasowym nakazem. Może to ostatecznie przemawiać na korzyść LinkedIn.

Chociaż orzeczenie nie może mieć bezpośredniego wpływu na Pana (i), cieszy się, że sąd federalny podtrzymuje politykę udostępniania stron internetowych. Tak więc informacje powinny być dostępne i dostępne dla tych, którzy mogą je wyszukiwać i dobrze z nich korzystać.

Dane w Internecie są niezwykle przydatne dla wszystkich, zwłaszcza dla analityków mediów, programistów, naukowców zajmujących się danymi i innych specjalistów. Jako takie, orzeczenie jest pożądanym postępem.

December 22, 2017