Back to Question Center
0

Jak stworzyć atrakcyjny profil linków wstecznych?

1 answers:

Istnieje wiele nieporozumień w branży budowania linków, które są dość zwyczajne w branży marketingu cyfrowego. Niezależnie od tego, ile masz lat doświadczenia w tej dziedzinie, nigdy nie dowiesz się dokładnie, w jaki sposób Google akceptuje twoją stronę i co ten system wyszukiwania zrobi w następnej chwili. Tylko programiści Google i webmasterzy mogą o tym wiedzieć - fly casino. Musimy tylko wykorzystać dane, które posiadamy i nasze doświadczenie, aby wpłynąć na ranking naszej strony.


Istnieje wiele regularnych oświadczeń i stosunkowo nowych pomysłów na temat profilów wstecznych i linków wstecznych. Omówmy najczęstsze z nich:

Łącza "Rel = nofollow" nie dają żadnej wartości

"Rel = nofollow" to specjalny tag zwrotny, który mówi, że roboty wyszukiwania nie indeksują takich wartości linki i nie przekazuj przez nie żadnego soku linku. Istnieje wiele dyskusji na temat wartości linków nofollow. Niektórzy webmasterzy twierdzą, że nie ma potrzeby tworzenia takich linków, podczas gdy inni twierdzą, że wartość dofollow backlinków może być niedoszacowana. Moim zdaniem nie ma jasnej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ ich wartość może zależeć. Te linki przychodzące nie stanowią samodzielnych elementów. Na przykład, jeśli uruchomimy stronę internetową i wzbogacimy ją o liczbę wysokiej jakości linków PR "nofollow". W rezultacie nie zaobserwujesz nagłego wzrostu statystyk ruchu. Przypuszczam, że Google dobrze rozumie link "nofollow" w tym zakresie.

Warto jednak wspomnieć o niektórych obszarach, w których linki nofollow mają duży wpływ na ranking stron i ogólny autorytet witryny. Obszary te obejmują zoptymalizowane strony internetowe, profile wstecznych połączeń, które zawierają linki "nofollow", a teksty kotwicy są nadmiernie zoptymalizowane. Wszystkie poniższe obszary mają dziwne profile wstecznych. Może to być spowodowane różnymi przyczynami, takimi jak działania spamerskie lub programy partnerskie.

W mojej praktyce używam linków zwrotnych nofollow, starając się pozyskać je z wysokiej jakości źródeł internetowych w postaci komentarzy do blogów, linków, miejsc redakcyjnych i innych technik budowania linków. W rezultacie uzyskałem dobrej jakości linki ze znacznikiem "rel = nofollow". "Te linki spowodowały ponad 100% wzrost rankingów słów kluczowych.

Dlatego mogę powiedzieć, że nofollow backlinki mogą wnieść wartość do twojej witryny. Ważne jest jednak, w jaki sposób zostały uzyskane. Jakość organicznych nofollow backlinków doskonale sprawdza się w równoważeniu proporcji zbyt zoptymalizowanych linków.

Czy jakość ma znaczenie?

Gdybyś zadał mi to pytanie tuż po ostatniej aktualizacji Google Penguin, spojrzałbym na ciebie zabawnie, ponieważ w tamtym czasie wszyscy szukali jedynie linków. Jednak wraz z upływem czasu nacisk został zmieniony. W dzisiejszych czasach wiele stron internetowych wyprzedza inne źródła internetowe, mimo że mają one mniej jakościowe linki i po prostu mają niezliczone linki spamerskie od stron odsyłających. Dlatego witryny z wieloma linkami zwrotnymi mogą mieć przewagę nad innymi, mając niewiele jakościowych linków przychodzących. W poprzednich latach zaobserwowaliśmy ogromną korelację z liczbą linków wstecznych, a nie tylko ich jakością, wpływającą na największych niszowych graczy rynkowych na najwyższych pozycjach.

Co więcej, może to zabrzmieć dziwnie, ale mimo to posiadanie wielu linków z tej samej domeny może ci pomóc, a Google nawet nie faworyzuje. Nie ryzykujesz, że dostaniesz karę, a nawet będziesz mógł z niej skorzystać. Co więcej, całkowita liczba zewnętrznych linków może przyczynić się do twoich wysiłków SEO, ponieważ jest to duży korelacyjny czynnik rankingowy. Webmasterzy nazywają to również budowaniem zjawisk "prędkości łącza. "

December 22, 2017