Back to Question Center
0

Jak mogę poprawić swoje SEO poprzez naprawianie uszkodzonych przekierowań zwrotnych?

1 answers:

Tak, można całkiem dobrze zwiększyć ogólny wysiłek w SEO - wystarczy naprawić istniejące już linki i zastosować przekierowanie zwrotne. W jaki sposób? Więc, zobaczmy.

Trzy główne powody do odzyskania zerwanych linków:

1 - lampadari moderni cristallo prezzi. Możesz przejąć pełną kontrolę nad procesem jego wdrażania (w przeciwieństwie do lwią część innych prac, na przykład takich jak promocja treści);

2. Naprawianie niedziałających linków, możesz nie tylko podnieść swoje rankingi wyszukiwania, ale także zdobyć wiele innych ukrytych korzyści (e. sol. , lepsze wrażenia użytkownika);

3. Wykorzystasz w pełni wysiłek, z którym już masz do czynienia.

Biorąc pod uwagę, że cały proces podejmowany w skali może okazać się raczej sprzeczny z intuicją i potencjalnie trudny do właściwego zarządzania, oto krótki zestaw działań, które pomogą mu w odpowiedni sposób:

  • Wskaż wszystkie niedziałające linki, które masz na swojej stronie internetowej lub blogu.
  • Podziel je według głównych wzorców przekierowań.
  • Użyj narzędzia budowania linków online i pomocnika, aby pisać przekierowania.
  • Uzupełnij swoje prace o przekierowania zwrotne i dokonaj ogólnego sprawdzenia.

Identyfikacja uszkodzonych łączy

Wymówmy to jeszcze raz - będziemy szukać przekierowań zwrotnych, które prowadzą do łamania stron w witrynie lub blog. W ten sposób będziesz musiał uzyskać specjalne podsumowanie raportu na ich temat - za pomocą Google Search Console lub dowolnego specjalistycznego narzędzia online dla znacznie lepszych i bardziej przejrzystych danych, takich jak Open Site Explorer (Moz), Semalt Analyzer (Semalt) lub Screaming Frog SEO spider. W końcu to tylko Ty decydujesz, jaki framework wybrać dla tego zadania.

Pamiętaj, że będziesz musiał naprawić wszystkie zepsute linki wewnętrzne na swojej stronie lub blogu, ponieważ może być wiele adresów URL, które przeszły przez ostatnie lata. Tak więc wszystko, czego potrzebujesz, to przygotowanie do ręcznej i pozornie czasochłonnej pracy - za pomocą Google Search Console możesz ręcznie przekierowywać linki zwrotne. htaccess lub specjalna wtyczka, jeśli używasz WordPress. Możesz równie dobrze szybko przekierować wiele linków, które wymagają naprawy - po prostu skorzystaj z jednego z wyżej wymienionych pomocników online.

Dzielenie adresów URL za pomocą wzorców przekierowań

Jako użytkownik WordPress miałem oczekiwać identyfikacji moich starych wzorców adresów URL (na przykład przychodzących jako domena + rok + miesiąc + nazwa postu. html) i nowe wzorce adresów URL (np. sol. , domena + nazwa posta). Mówiąc po angielsku, musisz napisać specjalną instrukcję dla robotów indeksujących Google, informującą o tych lub innych stałych zmianach - zarówno w samym URL, jak i kodzie strony HTML (w przeciwnym razie pracuj nad przekierowaniami 301).

Pisanie przekierowań

Jeśli chodzi o mnie, użyłem narzędzi Permalink Helper do pracy z adresami URL kodu. W tym przypadku wszystko powinno być zrozumiałe, ale pamiętaj, aby wzorzec adresu źródłowego URL był adresem URL zaczynającym się od Twojej domeny, a następnie liczbami i ukośnikiem, zakończonymi zmienną wersją wieku z WordPressa i notatką w kodzie HTML, która wymyka się z okresu. Pamiętaj, że zmienna powinna zawsze zaczynać się i kończyć ukośnikiem.

Uzupełnij linki zwrotne i je sprawdź

Aby zakończyć procedurę, po prostu osadz swoje. plik htaccess z kodem przez połączenie FTP z serwerem. Uwaga - upewnij się, że wszystko jest na swoim miejscu. Chodzi mi o dostęp do Twojej witryny lub bloga. Htaccess, jeśli coś pójdzie nie tak, równie dobrze możesz zawiesić wszystko - nawet z nieznacznie wadliwym kodem. W ten sposób wystarczy podzielić przekierowanie na Source and Target, uruchomić procedurę sprawdzania za pomocą narzędzia crawler - i gotowe!

Podpowiedź: tę samą procedurę można zastosować również do zerwanych łączy wewnętrznych. Oczywiście, najlepiej nie powinny przechodzić przez żadne przekierowania, ale niestety nie zawsze jest to wykonalne. Pamiętaj - posiadanie przekierowania jest znacznie lepsze niż 404.

December 22, 2017