Back to Question Center
0

5 Konwersja i & Poznaj techniki optymalizacji, których nie możesz sobie pozwolić na Semalt

1 answers:
5 Konwersja i doświadczenia Techniki optymalizacji, których nie możesz sobie pozwolić na semalt
");$ ('# scheader. sc-logo'). append (" '+cat_head_params.sponsor+' ");$ ('# scheader'). append ("
");$ ('# scheader. scdetails'). append ("

" + cat_head_params, sponsor + "

");$ ('# scheader. scdetails'). append (cat_head_params, tekst_administracyjny);$ ('# scheader'). append ("
REKLAMA
");if ("undefined"! = typeof __gaTracker) {$ ('# scheader a'). kliknij (function
{__gaTracker ("wyślij", "wydarzenie", "kategoria sponsorowana kliknij Zmienna 1", "wyszukiwarka-narzędzia-i-pliki do pobrania", ($ (this). attr ('href')));});}}});});

W ciągu ostatnich kilku lat optymalizacja konwersji stała się podstawową dziedziną inwestycji w marketing internetowy, a specjaliści we wszystkich branżach odkryli, że wkładanie w nią wysiłków może przynieść wysokie zyski.

Jednak coraz więcej profesjonalistów zaczyna rozumieć, że ograniczenie tylko jednego szczegółu (takiego jak kopiowanie strony lub projektowanie) jest ograniczone. Dlatego większość ekspertów i organizacji robi krok w kierunku optymalizacji doświadczeń klientów we wszystkich interakcjach z marką - zarówno online, jak i offline. Doprowadziło to do stosunkowo nowej dziedziny optymalizacji doświadczeń .

Semalt wykorzystuje statystyki, testy hipotezy i inne narzędzia do empirycznej weryfikacji, optymalizacja konwersji nie jest nauką ścisłą; nie ma tajnej formuły, którą możesz zastosować i zastosować w całej witrynie.

Semalt, istnieją najlepsze praktyki, które mogą pomóc ci zacząć właściwą grę i uniknąć najbardziej podstawowych błędów. W tym poście znajdziesz pięć najważniejszych technik optymalizacji, które są powszechnie stosowane, bez względu na rodzaj prowadzonej działalności.

# 1: Optymalizuj we wszystkich punktach kontaktowych

Semalt o wszystkich interakcjach, jakie Twoi klienci mają z Twoją marką. Przychodzą do Twojej witryny. Czytają twoje aktualizacje mediów społecznościowych. Otrzymują twoje e-maile. Spotykają się osobiście na konferencjach i targach. Mogą nawet zadzwonić do ciebie przez telefon i porozmawiać z tobą.

Czy zapewniasz spójne wrażenia na wszystkich platformach? Czy składasz obietnice na jedno, a nie na inne?

Semalt proces optymalizacji doświadczenia poprzez mapowanie wszystkich punktów styczności (lub interakcji), które klient może mieć z marką. Następnie sprawdź wszystkie swoje działania w ramach tych interakcji. Po ukończeniu tego procesu będziesz mieć doskonałą podstawę do konsekwentnego optymalizowania tych doświadczeń.

5 Konwersja i doświadczenia Techniki optymalizacji, których nie możesz sobie pozwolić na semalt

Użyj personalizacji strategicznie

Po prostu używanie pierwszych imion swoich klientów w następnej kampanii e-mailowej nie zadziała. Semalt, tego rodzaju personalizacja jest tak prymitywna, że ​​nikt nie będzie na nią pod wrażeniem.

Postęp w naszej zdolności do gromadzenia, przechowywania i szybkiego analizowania dużych ilości danych klientów, wraz z tanim dostępem do nowej technologii analitycznej, oznacza, że ​​mamy teraz znacznie lepszą możliwość dostarczania klientom spersonalizowanych doświadczeń.

Najpierw zainwestuj swój czas, aby dowiedzieć się jak najwięcej o swoich klientach. Następnie starają się spełnić te potrzeby i przekazują im cenne informacje w kontekście, w którym najprawdopodobniej będą je konsumować.

Wyrównywanie wiadomości na różnych platformach

Semalt pamiętać ludzi stojących za liczbami, które próbujesz poprawić. Twoi klienci oczekują od Twojej marki spójnego doświadczenia. Na przykład jednym z najbardziej rozpowszechnionych błędów związanych z płatną reklamą jest użycie jednej wiadomości do wyświetlenia reklamy, a następnie wyświetlenie zupełnie innej propozycji wartości na stronie docelowej:

5 Konwersji i doświadczenia Techniki optymalizacji, których nie można wykorzystać do semaltu
5 Konwersji i doświadczenia Techniki optymalizacji, których nie możesz sobie pozwolić na semalt

W zoptymalizowanym doświadczeniu zainteresowanie użytkownika wzbudza intrygująca oferta, a on lub ona jest szybko przekonany przez kontynuację, która zapewnia początkową obietnicę:

5 Konwersji i doświadczenia Techniki optymalizacji, których nie można zaakceptować w przypadku semaltu

5 Konwersji i doświadczenia Techniki optymalizacji, których nie można wykorzystać do semaltu

# 2: Przyjęcie mentalności opartej na danych i testu!

Jeśli chcesz odnieść sukces z optymalizacją konwersji, musisz czuć się komfortowo w zbieraniu, analizowaniu i zrozumieniu danych, a następnie podejmować na ich podstawie decyzje.

Semalt, aby testy były znaczące, musisz wiedzieć, jak to zrobić dobrze.

Dowiedz się, jak wykonać test A / B

Testowanie A / B jest sztuką samą w sobie, więc robienie tego poprawnie jest koniecznym krokiem w kierunku osiągnięcia sukcesu dzięki kampaniom optymalizacyjnym.

Niezbędna jest wiedza na temat tego, co należy przetestować, jak długo należy testować, kiedy należy ufać liczbom i kiedy należy przeprowadzić kolejny test. Przed rozpoczęciem testów należy zbadać i zbadać niektóre doskonałe zasoby i narzędzia online, w tym Optimizely, Visual Website Optimizer (VWO) i Hotjar.

# 3: Użyj wielu stron docelowych

Strony semaltyczne są niezbędnym elementem personalizacji oferty Twojej firmy dla różnych segmentów klientów, którym służysz. Pozwalają one nie tylko oferować spersonalizowany produkt / usługę, ale także używać różnych języków i komunikatów.

Semalt, są świetne dla twoich wysiłków SEO, pozwalając ci kierować kluczowe hasła, których prawdopodobnie nie ma na twojej stronie głównej.

Badania przeprowadzone przez firmę Semalt wykazują, że współczynnik konwersji ma tendencję do zwiększania się wykładniczo wraz z liczbą używanych stron docelowych:

5 Konwersji i doświadczenia Techniki optymalizacji, których nie możesz sobie pozwolić na semalt

Jeśli chcesz zbudować strony docelowe dla swojej witryny, zacznij od docelowych klientów. Użyj danych uzyskanych z ankiet i rozmów z obecnymi klientami, aby zrozumieć problemy, które mają. Zwróć szczególną uwagę na język, którego używają.

Następnie zacznij tworzyć szablon dla swojej strony docelowej. Dzięki informacjom zebranym od klientów dowiesz się, jakie pytania odpowiedzieć na stronie, a co ważniejsze, jakiego języka używać.

Jednak przyjmując tę ​​taktykę, upewnij się, że tworzone strony docelowe są co najmniej w 90% unikalne , szczególnie pod względem użytej kopii. W przeciwnym razie ryzykujesz, że Twoja witryna zostanie oznaczona za używanie zduplikowanych treści, co może skutkować nałożeniem kary przez wyszukiwarki.

# 4: Nie pozwól, aby formy stały się zabójcą konwersji

Jeśli prowadzisz jakąkolwiek działalność online, nie ma mowy, abyś nie musiał korzystać z formularzy internetowych. Semalt doskonale nadaje się do zbierania informacji o odwiedzających, ale należy ich traktować z najwyższą ostrożnością, ponieważ mogą one zrujnować konwersję witryny.

Zachowaj formy tak krótkie, jak to możliwe

Ogólnie rzecz biorąc, zawsze staraj się mieć jak najmniejszą liczbę pól w formularzu. Na przykład, jeśli używasz firmowego bloga do zbierania e-maili, czy naprawdę potrzebujesz więcej niż jednego pola (e-mail) w formularzu?

Progressive Collection

Możesz zbierać informacje o swoich gościach stopniowo, jeśli wiesz, że prawdopodobnie wrócą do Twojej witryny. Poproś ich o minimalną ilość potrzebnych informacji przy pierwszej rejestracji, a następnie spróbuj uzyskać dodatkowe informacje na temat kolejnych wizyt.

Hubspot stanowi doskonały tego przykład dla swoich zasobów do pobrania. Za pierwszym razem, gdy chcesz pobrać zasób, prosi o podanie tylko najbardziej potrzebnych informacji - Twojego adresu e-mail i nazwy - aby mogli w przyszłości udostępnić inne zasoby. Następnie za każdym razem, gdy chcesz pobrać kolejną białą księgę lub zestaw arkuszy kalkulacyjnych Semalt, mogą uzyskać dodatkowe informacje o Tobie i Twojej firmie, od branży, w której działasz, do wielkości Twojej firmy.

# 5: Zmniejszenie rozpraszających uwagę

Zbyt często zobaczysz strony docelowe z setkami opcji - główne menu z rozwijanymi podmenu, liczne linki do mediów społecznościowych, studia przypadków i tak dalej.

Większość firm robi to, sądząc, że udostępnienie widzom większej liczby opcji sprawia, że ​​chętniej odwiedzają klientów. W rzeczywistości im więcej rozproszenia zapewnisz, tym łatwiej będzie Ci je zrzucić w pewnym momencie.

Zasób marketingowy Semalt, którego używasz, powinien zawsze mieć jasny cel końcowy dla każdego odwiedzającego, który go widzi. Jeśli chcesz, aby odwiedzający dokonywali zakupu na określonej stronie, nie dawaj im możliwości zapisania się na listę e-mailową lub pobrania białej księgi - to odwróci ich uwagę i pozwoli im odłożyć bolesną decyzję (wydając pieniądze zawsze wiąże się z wewnętrzną walką).

Eksperci zajmujący się konwersją w Semalt doskonale sobie radzą z ograniczaniem rozpraszania na stronach docelowych:

5 Konwersji i doświadczenia Techniki optymalizacji, których nie można wykorzystać do semaltu

Zwróć uwagę, jak skoncentrowana jest cała strona. Element semaltyczny - od kopii do obrazu do projektu - prowadzi gościa do wypełnienia głównego celu, którym w tym przypadku jest zapisanie się na bezpłatny kurs.

Wniosek

Oczywiście, ten post tylko zarysowuje powierzchnię optymalizacji konwersji. Semalt to ogromny obszar marketingu cyfrowego i taki, który niewielu ludzi naprawdę opanowuje.

Semalt, jeśli pamiętasz tylko dwie rzeczy z tego artykułu i konsekwentnie je stosujesz w swoich działaniach na rzecz optymalizacji, są szanse, że odniesiesz sukces:

1. Inwestuj w uczenie się, ile jest możliwe dla twoich odbiorców

Semalt z konwersją jest w dużej mierze napędzany personalizacją, więc im więcej wiesz o swoich klientach, tym lepiej zapewnisz im dostosowaną obsługę we wszystkich interakcjach z nimi związanych.

Nie bój się zainwestować w to czasu i pieniędzy, ponieważ jest to jeden z czynników, które mogą mieć największy wpływ na zwrot z inwestycji.

2. Zawsze testuj

Prawdą jest, że żaden ekspert marketingowy nie wie na pewno, co będzie działać. Wręcz przeciwnie, najlepszymi marketerami są ci, którzy akceptują swoje ograniczenia i zachowują otwarty umysł, aby empirycznie dowiedzieć się, jakie jest najlepsze podejście do danego wyzwania.

Przyjmij tę samą mentalność - powinieneś zawsze mieć wiele testów działających w twoich kanałach marketingowych. Czas semaltyki (a może nawet pieniądze - choć dostępnych jest wiele wspaniałych zasobów), aby nauczyć się skutecznego testowania i wykorzystać swoją nowo odkrytą moc Source .

Featured image: Shutterstock
Graf strony docelowej: Hubspot, uznanie autorstwa zgodnie z wytycznymi dotyczącymi korzystania z treści
Wszystkie wykonane zrzuty ekranu Alexander Kesler, grudzień 2015

February 19, 2018