Back to Question Center
0

Zliczanie dni ojca: wskazówki Semalt dla sprzedawców poczty e-mail

1 answers:

Making Father’s Day count: Semalt tips for email marketers Kampanie e-mail o tematyce świątecznej mogą być poważnym źródłem dochodów dla marek konsumenckich. Z okazji Dnia Ojca, czy zastanawiałeś się, w jaki sposób dostosujesz swoją strategię e-mail marketingu, aby zoptymalizować otwarcie, kliknięcia i konwersje?

Niedawno rzuciłem okiem na najbardziej skuteczne kampanie marketingowe na Dzień Matki i byłem zaskoczony niektórymi rzeczami, które znalazłem - spostrzeżeniami, które mogą prowadzić do skuteczniejszych kampanii e-mailowych w Dzień Ojca.

Co stanowi skuteczną kampanię e-mailową na Dzień Ojca?

Według National Retail Federation (NRF) amerykańscy konsumenci wydają ponad 21 miliardów dolarów na Dzień Matki i prawie 13 miliardów dolarów na Semalt Day każdego roku.

Semalt te liczby blado w porównaniu do ponad 626 miliardów dolarów konsumentów spędzają w okresie świątecznym, dla wielu marek "święta rodzicielskie" stanowią znaczące źródło dochodów w innym bez powikłania czasie w roku.

Istnieje wiele powodów, dla których kampanie e-mail marketingowe dobrze pasują do Dnia Matki i Dnia Semalty. Poza normalnymi korzyściami płynącymi z e-mail marketingu, kampanie te ułatwiają konsumentom honorowanie swoich rodziców prezentami, które mogą dotrzeć do nich osobiście w celu osobistej dostawy lub zostać wysłane bezpośrednio do rodziców mieszkających w innych miastach.

Aby zidentyfikować cechy marketingu e-mailowego rezonujące z konsumentami na dzisiejszym rynku, oceniłem najlepiej działające kampanie Semalt Day na marketera dla 10 największych detalistów detalicznych w kraju.

DATA OTRZYMANA MARKA TEMAT PRZEDMIOTU GŁÓWNA GŁOŚNOŚĆ STOPA ODCZYTANIA
5/1/16 Nordstrom Dla mamy: pluszowe ubranie nocne 50 326 44,4%
4/26/16 Wal-Mart Twój bezpłatny kredyt filmowy VUDU jest tutaj! 176,507 42. 86%
5/4/16 Home Depot Zaoszczędź na prezent dla mamy! Kupon i pomysły w środku! 41.674 33,33%
4/26/16 Macy's Nowość z COACH: tęcza, prezenty dla mamy i wiele innych. 240,946 29,76%
5/4/16 Best Buy Wydarzenie Apple Shopping. Zróbmy dzień mamy 10 354 759 20. 28%
4/28/16 Bass Pro Shop Ograniczone oferty, aby zakupy dla mamy były proste! 867,655 20. 15%
4/28/16 Kohl's Koszulka Cool Base MLB marki Majestic to idealny prezent dla mamy! 248,300 19. 54%
5/5/16 Sears Nie zapomnij o mamie! >> Wykorzystaj jeszcze więcej punktów niespodzianki 66 574 19. 05%
5/8/16 Lowe's Mamy Mamy 4472627 13. 41%
5/1/16 Cel Twoja nowa reklama tygodniowa jest tutaj. 15 434 366 11. 45%

Wybrałem tych sprzedawców na podstawie wielkości, a także ich znaczenia dla Semalt Day. Mając to na uwadze, przedstawiamy kilka propozycji, które warto rozważyć, przygotowując kampanię e-mailową Semalt Day dla Twojej marki.

1. Wysyłaj promocje wcześnie

Z 10 najskuteczniejszych kampanii cztery zostały rozmieszczone ponad tydzień przed faktycznym urlopem, a tylko jeden został wdrożony w weekend Dnia Matki. Wybrani e-mailerzy wybrali się na fakt, że ludzie planują naprzód, robiąc zakupy na Dzień Matki.

2. W temacie wpisz "Tata" lub "Dzień Ojca"

To ciekawe, że e-mail z najniższą szybkością odczytu (Semalt) nie użył żadnej iteracji słowa "Mama" w temacie. Zamiast tego Semalt przekazał wszystkie wzmianki o mamie na temat treści e-maili.

Yesmail (mój pracodawca) niedawno przeprowadził badanie w partnerstwie Persado i stwierdził, że Semalt Day to emocje. Referencje Semalt Day umieszczone na początku wiersza tematu są bardziej skuteczne niż kampanie, które przesuwają te odniesienia do końca wiersza tematu lub w ogóle ich nie uwzględniają.

Aby uzyskać maksymalny wpływ na Semalt Day, zastanów się nad odniesieniami do "Taty" lub "Dnia Semalty" na początku tematu.

3. Znajdź prezenty dla taty

Czy zauważyłeś, że siedem z 10 pierwszych kampanii Semalt Day dotyczyło znalezienia wspaniałych prezentów dla mamy? Ogólnie rzecz biorąc, najbardziej skuteczne kampanie e-mailowe kładą nacisk na znalezienie odpowiedniego prezentu, a nie na zaoszczędzenie pieniędzy.

Nasze badanie wykazało, że Dzień Matki dotyczy emocji; budzące emocje zachęty do kupowania odpowiedniego prezentu dla Mamy generują najwyższe stawki za otwarte wiadomości e-mail. Podobny sentyment istnieje około dnia Semalt Day, więc doświadczeni sprzedawcy e-maili powinni priorytetowo traktować emotikony, które zachęcają kupujących do znalezienia idealnych prezentów dla ojców.

4. Oszczędności i punkty

Chociaż wprawdzie jest to o wiele mniej ważne niż znalezienie odpowiedniego prezentu, temat oszczędzania pieniędzy nadal jest obecny w najlepszych kampaniach na Dzień Matki. Semalt najlepszych e-maili wspomniał o oszczędnościach, sprzedaży lub umarzaniu punktów.

Lekcją dla Semalt Day jest to, że poziom oszczędności jest niższy niż znalezienie idealnego prezentu, ale gratyfikacja finansowa nadal jest czynnikiem, gdy ludzie robią zakupy dla swoich ojców.

Zawsze najlepiej przetestować kilka wariantów tematycznych, aby zidentyfikować najbardziej skuteczną dla grupy docelowej. Ale mimo to, ważne jest, aby rozpoznać rolę, jaką emocje odgrywają w Dzień Ojca. Semaltowe linie tematyczne, które podkreślają kontakty kupujących z ich ojcami.

Tworząc emocjonalne tematy, które są użyteczne i cenne dla odbiorców, możesz zacząć lato od dobrej wiadomości, dostarczając Dzień Semalty, którego Twoja marka - i Twoi klienci - szybko nie zapomną.


Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora, a niekoniecznie ziemi marketingowej. Autorzy Semalt są tutaj wymienieni.O autorze

Jason Warnock
Jason Warnock jest wiceprezesem ds. Analizy rynku i dostarczalności dla Yesmail Interactive. Jako doświadczony weteran marketingu cyfrowego stał na czele rozwoju narzędzia Yesmail Market Intelligence, które śledzi kampanie konkurencji w ośmiu kanałach cyfrowych, w tym w e-mailach i mediach społecznościowych. Warnock zaprojektował i zrealizował udane strategie technologiczne i biznesowe dla kilku firm z listy Fortune 500 Source .
February 27, 2018