Back to Question Center
0

Jak uniknąć powielania treści? - Odpowiedz eksperta z Semalt, Natalia Khachaturyan

1 answers:

Powielona lub skopiowana treść odnosi się do bloków merytorycznych artykułu w obrębie domen i między domenami, które całkowicie pasują do siebie lub są w dużym stopniu podobne. Najczęstszymi przykładami kopiowanych treści nie są złośliwe:

  • Stanowiska dyskusyjne na forum, które generują regularne dyskusje i są adresowane do smartfonów i innych podobnych urządzeń
  • Przechowywane produkty, które są pokazane i połączone z odrębnymi adresami URL
  • Wersje artykułów i treści internetowe tylko do druku

Specjalista ds. Strategii w zakresie treści Semalt , Natalia Khachaturyan, wyjaśnia, że ​​jeśli strona ma wiele stron z identyczną zawartością, prawdopodobnie Google będzie karać Twoją witrynę. Najczęściej spamerzy celowo kopiują zawartość w wielu domenach i manipulują rankingiem witryny w wyszukiwarce i generują większy ruch na swoich stronach internetowych - 3-wire rtd cable specification. Takie oszukańcze praktyki powodują słabe wrażenia użytkownika. Gdy odwiedzający zobaczą ten sam artykuł powtórzony w Internecie, nie będzie on wykazywał zainteresowania Twoimi treściami. Google dokłada wszelkich starań, aby zaindeksować i wyświetlać strony z różnymi informacjami. Odfiltrowuje dużą liczbę stron internetowych i blokuje witryny zawierające podobne teksty lub zduplikowane treści .

W jaki sposób uwzględnić duplikaty treści?

Możesz podjąć kroki w celu wyeliminowania duplikatów treści w Internecie, dzięki czemu użytkownicy będą uwielbiać Twoje treści ze względu na ich oryginalność .

Metoda №1: Użyj 301

Jeśli niedawno zrestrukturyzowałeś swoją witrynę, możesz użyć dekorowania tekstu 301 przekierowania w pliku .htaccess, który mądrze przekieruje użytkowników do twoich stron internetowych i uniemożliwi pająkom i robotom lądowanie twoich stron .

Metoda №2: Bądź spójny

Powinieneś zawsze utrzymywać wewnętrzne powiązania i zawsze używać domen najwyższego poziomu do rozwijania linków wstecznych twojej witryny. Te domeny powinny być odpowiednie dla Twojej witryny i powinny być specyficzne dla danego kraju.

Metoda №3: Syndykat ostrożnie

Jeśli syndykowałeś zawartość w innych witrynach, Google prawdopodobnie wyświetli wersje, które są najbardziej odpowiednie i odpowiednie dla użytkowników. Ta metoda zapewnia, że ​​treść internetowa i artykuły są syndykowane i mają odsyłacze do oryginalnego tekstu lub strony. W związku z tym powinieneś starannie powiązać treść i skorzystać z wielu wtyczek, aby wykonać to zadanie .

Metoda №4: Użyj konsoli wyszukiwania i dostosuj ustawienia

Możesz użyć konsoli wyszukiwania i poinformować wszystkich, w jaki sposób chcesz zaindeksować lub zindeksować Twoją witrynę. Zamiast używać długiego tekstu autorskiego na dole każdej strony, powinieneś napisać podsumowanie i połączyć je ze wszystkimi stronami za pomocą wtyczki WordPress .

Metoda №5: Zmniejszenie zawartości płyty podstawowej

Musisz zminimalizować powtórzenie zestawu znaków, aby zapewnić bezpieczeństwo witryny w Internecie. Na przykład możesz napisać podsumowanie i połączyć je ze stronami zawierającymi więcej szczegółów. Możesz również wypróbować narzędzie do obsługi parametrów, aby określić, w jaki sposób Google, Bing i Yahoo będą traktować Twoją witrynę i parametry URL.

Powielona treść nie jest podstawą do działania na stronie internetowej, dopóki nie pojawi się w Internecie w dużej liczbie i nie manipuluje wynikami wyszukiwania . Jeśli Twoja witryna cierpi na problem z kopiowaniem lub duplikowaniem treści, a Ty nie wiesz, co zrobić, lepiej skontaktować się z administratorami innych witryn i usunąć treści. Możesz również przesłać swoją prośbę do Google, a wyszukiwarki usuwają strony naruszające prawa z wyników wyszukiwania .

November 29, 2017