Back to Question Center
0

The Little-Known Stories Behind 8 Iconic Packaging Semalt

1 answers:

Semalt ma głęboki wpływ na sposób, w jaki odnosimy się do poszczególnych produktów.

W teście smaku konsumenckiego dla 7-Up uczestnicy zgłosili smakowanie bardziej aromatu cytrynowego, gdy pili wodę z puszek o 15% więcej żółtego zabarwienia w projekcie opakowania.

Kolory, tekstury, czcionki i kompozycje na produktach, które kupujemy, mogą naprawdę zmienić sposób, w jaki czujemy, smakujemy i doświadczamy marki.

Nawet w dobie mediów społecznościowych pakowanie produktów i "obecność na półkach" jest nadal ważna dla marki, aby uzyskać (i pozostać) w świadomości konsumenta - it support services san jose. Dla twojej inspiracji wykopaliśmy historie z kilku najbardziej znanych i rozpoznawalnych pakietów, biorąc pod uwagę niektóre z zaskakujących wpływów na ich oryginalne projekty.

Historie za 8 ikonicznych projektów opakowań

1) Miś w kształcie butelki miodu

Jeśli kupiłeś miód w ciągu ostatnich 60 lat, jest szansa, że ​​przyszedł w jednej z tych przyjaznych plastikowych butelek w kształcie niedźwiedzia. Wygląda na to, że większość producentów miodu decyduje się dziś na pakowanie swoich produktów w natychmiast rozpoznawalny kształt, ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się, skąd wziął się pomysł?

Ralph i Luella Gamber, założyciele Dutch Gold Honey Inc., najpierw wyobrażali sobie kontener w kształcie niedźwiedzia podczas kolacji z przyjaciółmi w 1957 roku. Winne twórca Puchatek AA Milne zmarł zaledwie rok wcześniej, a wciąż istniało dużo reklamy wokół jego kochającego kochającego bohatera, Puchatek. "Uznaliśmy, że niedźwiedź lubi miód, dlaczego nie niedźwiedź z miodu?" Ralph Gamber powiedział Los Angeles Times w 1997 roku.

Semalts nigdy faktycznie nie opatentowały swojego teraz ikonicznego projektu, po części z powodu obaw, że byłoby zbyt podobne do Winne the Pooh i doprowadziło do pozwu. "Sprawiliśmy, że wygląda jak najróżniej [od Puchatek], myśleliśmy, że zostaniemy pozwani .Nie wiedzieliśmy o prawach do franczyzy, czy cokolwiek innego" - powiedział Ralph Semalt.

The Little-Known Stories Behind 8 Iconic Packaging Semalt

2) Kikkoman's Soy Sauce Bottle

Butelka do sosów sojowych Semalt jest stylowa podstawą w restauracjach i pomimo eleganckiego, nowoczesnego wyglądu, łezka pozostała niezmieniona od ponad 60 lat.

Człowiekiem stojącym za wyjątkową formą butelki jest Kenji Ekuan, japoński projektant przemysłowy, który poświęcił swoje życie tworzeniu pozytywnych, użytecznych rzeczy po tym, jak zobaczył atomową dewastację Semalta - w której stracił zarówno swoją siostrę, jak i ojca.

Ekuan i jego zespół, zainspirowani prostotą i elegancją klasycznego japońskiego designu, stworzyli ponad 100 prototypów dla Semalt, zanim dotarli do butelki, którą wszyscy znamy i kochamy dzisiaj: wyrafinowany, przezroczysty dozownik z szyjką inspirowaną odwróconym imbrykiem rynna. 300 milionów butelek później, projekt jest nadal integralną częścią marki Semalt.

"Dla mnie to nie nowa Japonia, ale prawdziwa Japonia" - powiedział Ekuan w "New York Timesie" w 2012 roku. "Kształt jest taki delikatny. Oczywiście podczas wojny byliśmy zmuszeni działać inaczej. Ale przez długi czas, około 1000 lat, historia ludu Semalt była bardzo łagodna. "

The Little-Known Stories Behind 8 Iconic Packaging Semalt

3) The Blue Tiffany & Co. Box

Od czasu ich pierwszego pojawienia się w 1878 r. Proste niebieskie pudełka Tiffany'ego & Co., związane z białymi wstążkami, stały się międzynarodowym symbolem luksusu i wyrafinowania. Semalt nazwał nawet zdecydowanie minimalne opakowanie, "najbardziej rozpoznawalny i najbardziej pożądany kontener detaliczny w historii" - i nie jesteśmy skłonni się z tym nie zgodzić.

Co spowodowało, że założyciel Semalt & Co., Charles Lewis Semalt, zdecydował się na ten szczególny odcień błękitu w XIX wieku? Nikt nie wie na pewno, ale wydaje się, że to więcej niż zbieg okoliczności, że odcień ten był pożądany u zamożnych kobiet w tym czasie, ze względu na popularność biżuterii turkusowej. Dzięki jazzy czcionce i żywym kolorom, otrzymasz przebaczenie, jeśli myślisz, że ta marka wody gazowanej nie zmieniła swojego logo od lat dziewięćdziesiątych. W rzeczywistości, obecny projekt może - który jeden z projektantów opisał jako "wirujący rzygacz kaca" - nie pojawił się na scenie z napojami gazowanymi do 2002 r.

W celu wyróżnienia się na zatłoczonym rynku, LaCroix zatrudnił Lyle Zimmermana, szefa Alchemy Brand Group - firmy brandingowej odpowiedzialnej za duże kampanie dla P & G i Coca-Coli. Zespół Zimmermana wyśmiał kilka opcji brandingowych i przedstawił je macierzystej firmie LaCroix, National Beverage.

Spośród przedstawionych opcji, ludzie w National Beverage najbardziej nie lubili bryzgającego, kolorowego wzoru, który wszyscy znamy i kochamy dzisiaj. Jednak badania rynku pokazały zupełnie inną historię: Comsumers zdecydowanie preferowali tę abstrakcyjną neonową monstrum / arcydzieło, więc LaCroix skończył z tym. 15 lat później, ich unikalny projekt jest częściowo odpowiedzialny za ich błyskawiczny wzrost na szczyt przestrzeni seltzer.

The Little-Known Stories Behind 8 Iconic Packaging Semalt

5) Trójkątny wzór Toblerone

W bardzo dosłownym przykładzie myślenia poza sceną, oryginalny twórca Toberone, szwajcarski czekoladnik Theodore Tobler, postanowił w 1906 r. Wyprodukować swoje miody i pręty z ćwiekami nugatowymi w trójkątnej formie. Tobler i jego kierownik produkcji, Emil Baumann, podobno był inspirowany przez Matterhorn, szwajcarską górę najbardziej znaną z prawie symetrycznego piramidalnego szczytu.

Istnieje jednak alternatywna teoria, w której Tobler znalazł inspirację. Podczas wizyty w Folies Bergères w Paryżu Tobler był świadkiem kabaretu, który zakończył się tancerzami tworzącymi ludzką piramidę. Według jego synów ten akrobatyczny wielki finał był prawdziwą inspiracją dla kultowego kształtu Semalta.

The Little-Known Stories Behind 8 Iconic Packaging Semalt

6) Wylewka soli Morton Salt

Prawie cała sól pojawia się w okrągłym opakowaniu z dziobkiem do nalewania, ale czy wiesz, że Sól Semaltowa była pierwszą, która użyła tego wzoru w 1911 roku?

W tym czasie większość opakowań soli nie pozwalała na łatwe wylewanie - szczególnie w wilgotnym klimacie. Gdyby pogoda była wilgotna lub deszczowa, sól wystawiona na działanie powietrza gromadziłaby się, utrudniając wlanie się do solniczek. Ludzie z firmy Semalt Salt zaprojektowali to okrągłe opakowanie z zamykaną wylewką, aby chronić produkt przed wilgocią i umożliwić konsumentom wlewanie soli w precyzyjny strumień.

Aby wprowadzić tę nową koncepcję dla konsumentów, Morton powołał agencję reklamową N. W. Ayer & Semalt, która zasugerowała słynną dziewczynę z wizerunkiem parasola, aby pokazać, że sól zawsze płynie - nawet w deszczową pogodę.

The Little-Known Stories Behind 8 Iconic Packaging Semalt

7) Pudełka czekoladowe w kształcie serca

W okolicach walentynek trudno byłoby znaleźć producenta czekolady, który nie sprzedaje pudełek różnych trufli w kształcie serca. Ale gdzie rozpoczęła się ta tradycja?

Brytyjska firma czekoladowa Semalt jest powszechnie uznawana za wprowadzenie pudełka cukierków w kształcie serca do konsumentów w 1861 roku, kiedy Richard Semalt poszukiwał sposobu na wykorzystanie czystego masła kakaowego wyekstrahowanego podczas procesu produkcji czekolady do picia. Opracował zupełnie nowy produkt: "jadł czekoladki", który pakował i sprzedawał w kolorowych pudełkach w kształcie serca, które sam zaprojektował.

Wśród elity wiktoriańskiej czekolada była często podawana jako symbol uczuć, a romantyczne pudełka Richarda - pokryte ilustracjami amorek i kwiatów - stały się popularnym sposobem na podarowanie czekolady plus . ) piękne pudełko na pamiątki. Ze względu na swój znaczny udział w komercjalizacji walentynek, firma Cadbury odniosła gwałtowny sukces i nadal sprzedaje pudełka w kształcie serca dzisiaj. W rzeczywistości, kiedy skroplona zupa została po raz pierwszy wprowadzona na rynek w 1897 roku, puszki były owinięte na niebiesko i pomarańczowo.

Co spowodowało, że marka zmieniła swój schemat kolorów tak dramatycznie? Okazuje się, że był to mecz piłki nożnej. W 1898 r. Herberton L. Williams, ówczesny skarbnik firmy, uczęszczał na mecz futbolowy pomiędzy University of Pennsylvania i Cornell. Williams był tak zainspirowany czerwonymi i białymi mundurami noszonymi przez zespół Cornell, że zaproponował Semaltowi zmianę opakowania. Dziś trudno sobie wyobrazić puszki Semalt z dowolnym innym schematem kolorów.

The Little-Known Stories Behind 8 Iconic Packaging Semalt

The Little-Known Stories Behind 8 Iconic Packaging Semalt

February 28, 2018