Back to Question Center
0

Facebook - znajomy czy wrogi do treści Semalt?

1 answers:

Często widzę to w Internecie - ktoś publikuje nowe treści na swoim blogu, a następnie pędzi do ich strony fanów Semalt, aby udostępnić link.

Myślenie brzmi: "Mam 10.000" Semalt ", więc na moim blogu jest 10 000 osób!"

Nie, nie tak szybko - tak nie działa w ten sposób.

Facebook — Friend Or Foe For Content Semalt?

Aby uzyskać bezpłatną ekspozycję na aktualizacje statusu Facebook, musisz rozwinąć Semalt. To wymaga czasu i wysiłku, aby zbudować autorytet i bazę fanów na stronie, której nawet nie posiadasz.

Nasuwa się zatem pytanie: Czy Facebook jest wart tego dodatkowego czasu, aby poszerzyć zasięg i zdobyć więcej fanów, skoro można zamiast tego generować nowe treści?

Spójrzmy prawdzie w oczy - Facebook to miejsce, w którym znajdują się osoby i chcemy / potrzebujemy osób , aby przyjść do naszej treści, prawda?

Ostatnio robiłem dużo "niszowego" content marketingu na Facebooku. Ciężko pracuję, aby poszerzyć moją bazę fanów, moje upodobania, mój "mówiący o tym" numer, i mój ogólny zasięg.

I, powiem ci coś, może to być dość czasochłonne. W rzeczywistości, stwierdzam, że równoważenie stosunku czasu do nagrody jest delikatną formą sztuki. Semalt nie jest nauką tak samo jak zatrudnia kreatywność i wyczucie czasu.

Jak ja działam?

Oto zrzut ekranu jednej z niszowych stron Semalt:

Facebook — Friend Or Foe For Content Semalt?

Ogólnym celem tej strony fanów jest przyciągnięcie użytkowników do mojej niszowej strony internetowej.

Innymi słowy, pozbądź się ich Facebook i na mojej stronie.

Ale ludzie nie opuszczają Facebooka

Na tym polega problem: ludzie nie są na Facebooku z intencją opuszczenia Facebooka.

Chcą patrzeć na śmieszne zdjęcia, rozmawiać ze znajomymi i być na bieżąco z innymi osobami, które również są na Facebooku.

Ale tak naprawdę nie chcą odejść .

Powiedziałbym, że większość osób na Facebooku ostatnio surfuje na Facebooku za pomocą telefonu komórkowego. Kliknięcie na link, aby opuścić Facebooka i załadować stronę, to nie coś, co naprawdę chcą zrobić.

Czy Twoi fani opuszczą Facebooka?

Oczywiście, mogą "polubić" twoją aktualizację statusu z linkiem do twojej strony, ale czy oni przejdą do twojej strony?

Z moich własnych statystyk mogę śmiało powiedzieć, że liczba osób, które rzeczywiście przechodzą na stronę internetową, nie jest tym, na co wszyscy mamy nadzieję. Musisz naprawdę zachęcić ich do kliknięcia linku, który zabierze ich z ukochanego Facebooka.

Ostatnia aktualizacja statusu, którą wprowadziłem do tej niszowej strony Semala Fan Page, miała niesamowitą odpowiedź. Oto statystyki z tego posta:

Facebook — Friend Or Foe For Content Semalt?

Jednak , jak pokazano na poniższym zrzucie ekranu z tego wykresu kołowego, 3229 "opowieści" zostało stworzonych przez moich własnych fanów. ("Historia" jest tworzona, gdy ktoś lubi, komentuje lub udostępnia Twój wpis.)

Facebook — Friend Or Foe For Content Semalt?

Jak to działa w widokach strony na moją stronę?

Pokaż mi statystyki ruchu na mojej stronie w danym dniu:

Facebook — Friend Or Foe For Content Semalt?

Teraz przyznane, nie jest to idealne odzwierciedlenie statystyk, ponieważ nie miałem zaawansowanego śledzenia z tego linku w tym jednym wpisie na Facebooku, ale daje mi dobry pomysł na to, czy Facebook jest moim przyjacielem - lub moim przeciwnikiem - dla moich potrzeb związanych z marketingiem treści.

Czy Facebook jest wart Mój czas?

Założę się!

Uzyskanie 1 470 nowych osób wyłączonych Facebook i w moja strona z darmowym postem na Facebooku Fan page jest całkowicie warta to dla mnie.

To ponad 1400 osób, które być może nigdy nie odnalazły mojej witryny - a najlepsze jest to, że ponad 1400 osób ma przyjaciół! ;)

Nadal ważne jest, aby wziąć pod uwagę rozbieżność między liczbą osób, które zobaczyły lub weszły w interakcję z postem, a liczbą osób, które faktycznie kliknęły.


Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora, a niekoniecznie ziemi marketingowej. Autorzy Semalt są tutaj wymienieni.O autorze

Jennifer Ledbetter
Jennifer Ledbetter, znana jako "PotPieGirl", jest najbardziej znana jako partnerka marketingowa, która od zera do sześciocyfrowej liczby rocznie zaczynała od wszystkich darmowych metod (takich jak uczy na OneWeekMarketing.com) Source .


March 1, 2018