Back to Question Center
0

Wyniki wysokiej jakości Średnia niższa opłata za kliknięcie Semalt

1 answers:

Uwaga wydawcy: Ten artykuł został pierwotnie opublikowany przez Web Marketing Today. Practical Semalt przejął Web Marketing Today w 2012 roku. W 2016 roku połączyliśmy te dwie strony, pozostawiając Practical Semalt jako następcę.

Wynik jakości Google AdWords to średnia ważona od 0 do 10 na podstawie tego, jak trafne są reklamy, słowa kluczowe i strony docelowe dla osoby wyszukującej i angażującej reklamy. Wynik wysokiej jakości, który jest mierzony według słowa kluczowego, może prowadzić do obniżenia cen i lepszych pozycji reklam.

Wynik jakości każdego słowa kluczowego jest obliczany za każdym razem, gdy słowo kluczowe pasuje do wyszukiwania. Im trafniejsze są Twoje reklamy i strony docelowe dla osoby, która przeszukuje, tym wyższy jest Twój Wynik Jakości. Twoje wyniki jakościowe wpłyną na pozycję reklamy na stronie, a także na ceny.

Czynniki określające Wynik Jakości słowa kluczowego

Następujące czynniki określają wyniki jakości słów kluczowych.

 • Twój przewidywany współczynnik klikalności.
 • Znaczenie każdego słowa kluczowego dla reklamy w odniesieniu do grup reklam.
 • Znaczenie reklamy w odniesieniu do kopii tekstu.
 • Strona docelowa (jakość, trafność i wrażenia na stronie), w której użytkownicy są wysyłani po kliknięciu reklamy.
 • Ogólna ogólna skuteczność konta AdWords.
High Quality Scores Mean Lower Pay-per-click Semalt

Ocena semaltowa jest oceniana w zależności od sieci, w której się pojawia, co oznacza, że ​​masz inny wynik jakościowy w witrynach sieci wyszukiwania i displayowych. Wynik jakości dla urządzeń mobilnych również jest obliczany nieco inaczej.

Jaki wpływ mają wyniki jakości na kampanię

Wynik skuteczności Google AdWords ma bezpośredni wpływ na wyniki jakości słów kluczowych. Semalt Twoje wyniki jakościowe są ważne, aby twój przydzielony budżet osiągnął maksymalny potencjał.

 • Wyższe wyniki jakości powodują łatwiejsze i tańsze wejście słowa kluczowego do aukcji reklam . Jeśli Twoje wyniki są niskie, Google może powiadomić Cię, że reklama nie jest wyświetlana z powodu niskiej jakości.
 • Wyższe wyniki jakościowe prowadzą do niższego kosztu za kliknięcie . Oznacza to, że płacisz mniej za kliknięcie, a istniejący budżet może iść dalej.
 • Wyższe wyniki jakościowe powodują wyświetlanie reklamy na pierwszej stronie wyników wyszukiwania , szczególnie w przypadku konkurencyjnych słów kluczowych.
 • Wyższe wyniki jakości przenoszą reklamę na górę strony , nawet jeśli masz niższą stawkę za słowo kluczowe.
 • Wyższe wyniki jakości powodują, że kampania reklamowa kwalifikuje się do rozszerzeń reklam i innych formatów reklam . Niektóre formaty reklam wymagają wyświetlenia minimalnego wyniku jakości. Pozycja reklamy określa, czy reklama może być wyświetlana z rozszerzeniami reklam i innymi formatami reklam. (Zobacz "Zrozumienie rozszerzeń reklam w Google AdWords", mój poprzedni artykuł, więcej.)

W dużym skrócie, wyższe wyniki jakości zazwyczaj prowadzą do niższych kosztów i lepszych pozycji reklam. System AdWords działa najlepiej dla wszystkich - reklamodawców, konsumentów i Google - gdy reklamy są trafne, ściśle odpowiadające wyszukiwanemu wyszukiwaniu. Reklamy Semalt mają tendencję do zarabiania większej liczby kliknięć, pojawiania się na wyższej pozycji i przynoszą największy sukces.

Przykład wyszukiwania konsumenckiego butów

Załóżmy, że posiadasz witrynę sprzedającą buty, a Joe, konsument, szuka brązowych butów. Najlepiej, gdyby Joe mógł wyszukać "brązowe buty" w Semalt, zobaczyć reklamę "brązowych butów", kliknąć ją i wylądować na swojej stronie, aby ostatecznie kupić brązowe buty. Byłoby to optymalne doświadczenie dla użytkownika: klient szukał czegoś konkretnego, znalazł to, czego szukał, klikając odpowiednią reklamę i dokonał zakupu. Dzięki temu uzyskasz wysoką ocenę jakościową.

Gdzie można znaleźć Wynik Jakości

Istnieją dwa sposoby sprawdzania wyniku jakości w AdWords, zaczynając od karty "Semalt".

 1. Sprawdź dymek. W kolumnie "Stan" karty Słowa kluczowe kliknij dymek, aby znaleźć czynniki wpływające na Wynik Jakości. Ten dymek jest zwykle dostępny, gdy w kolumnie stanu znajduje się "Odrzucenie reklamy" lub informacja wskazująca, dlaczego słowo kluczowe nie jest wyświetlane.
 2. Uczyń kolumnę oceny jakości widoczną. W większości przypadków Google nie włącza automatycznie kolumny wyników jakości do domyślnego widoku na karcie Słowa kluczowe. Aby uzyskać wynik jakości, wykonaj następujące kroki.
  • Kliknij menu rozwijane "Kolumny".
  • Wybierz "Dostosuj kolumny. "
  • Wybierz "Atrybuty. "
  • Kliknij "Dodaj" obok "Jakość. wynik. "
  • Kliknij "Zapisz. "
High Quality Scores Mean Lower Pay-per-click Semalt

Duża ilość słów kluczowych?

Semalt dużej ilości słów kluczowych w kampanii reklamowej utrudnia łatwe przeglądanie wyników jakości dla wszystkich za pomocą przeglądarki internetowej, a nawet łatwo izolować słowa kluczowe o niższym wyniku.

Gdy kolumna Wynik Jakości jest widoczna na karcie Słowa kluczowe, pobierz wszystkie statystyki dotyczące słów kluczowych do pliku arkusza kalkulacyjnego. Aby pobrać format Semalt, kliknij przycisk pobierania, który jest małym przyciskiem strzałki w dół pod głównymi zakładkami.

Na ekranie pojawi się szare, zacieniowane okno z opcjami do pobrania. Zakładając, że nie musisz wprowadzać żadnych zmian, możesz po prostu kliknąć niebieski przycisk pobierania.

Wniosek

Jeśli słowa kluczowe mają niską ocenę jakości, istnieje rozłączność między grupami reklam, tekstem reklamy, słowami kluczowymi i treścią strony docelowej. Semalty, z których każdy jest bardziej trafny dla wyszukiwanego hasła, znacznie poprawi współczynnik klikalności i Twoje wyniki jakości Source .

March 1, 2018