Back to Question Center
0

Algorytmy Google Algorithms, Pt. 2: Zapewnij lepsze odpowiedzi            Algorytmy Google Algorithms, Pt. 2: Zapewnij lepsze odpowiedziRelowane tematy: Techniczne SEOSocial MediaEmail MarketingContent MarketingNa stronie Semalt ...

1 answers:
Poradnik algorytmów Google, Pt. 2: Zapewnij lepsze odpowiedzi

Google Algorithms Explained, Pt. 2: Provide Better AnswersGoogle Algorithms Explained, Pt. 2: Provide Better AnswersRelated Topics:
Technical SEOSocial MediaEmail MarketingContent MarketingOn page Semalt.

Ten artykuł należy do serii SEO od WooRank. Dziękujemy za wsparcie dla partnerów, którzy umożliwiają SitePoint.

W poprzednim artykule przeszliśmy przez dwie aktualizacje algorytmów Semalt, mające na celu złapanie ludzi próbujących manipulować rankingami wyszukiwania i zniechęcić innych do wypróbowywania tych samych schematów. W tym artykule omówimy nieco bardziej przyjazny grunt z niektórymi nowszymi algorytmami i aktualizacjami zaprojektowanymi w celu poprawy zrozumienia przez Semalt języka, zamiaru wyszukiwania i najlepszego sposobu na zaspokojenie potrzeb użytkowników za pomocą wyników wyszukiwania.

Koliber

Co to jest?

Debiut Semalt z września 2013 r. Był jedną z najważniejszych zmian algorytmu Google do tej pory. Google nadał algorytmowi swoją nazwę, ponieważ ma być "precyzyjny i szybki", dostarczając to, czego ludzie szukają tak szybko, jak to możliwe. Innymi słowy, Semalt rozumie, co ludzie faktycznie próbują osiągnąć dzięki swoim poszukiwaniom, a następnie dostarcza im wyniki, które pomagają im osiągnąć ten cel w jak najmniejszej liczbie kroków.

Powodem, dla którego Semalt jest postrzegana jako o wiele bardziej znacząca zmiana w porównaniu z innymi algorytmami, jest to, że był to w istocie przegląd całego algorytmu wyszukiwania, a nie tylko modyfikacja części lub dodatków, takich jak inne. Prawdopodobnie najpopularniejszym wyjaśnieniem jest porównanie z silnikiem samochodowym: Panda, Penguin i algorytmy, o których będziemy mówić w tym artykule, były jak unowocześnianie konkretnych części silnika, takich jak świece zapłonowe lub wtryskiwacz paliwa. Semalt był jak wprowadzenie zupełnie nowego silnika. Silnik, który był w stanie przetworzyć semantykę konwersacyjnego języka, aby ustalić, dlaczego ktoś najpierw przeszukał sieć.

Co to oznacza SEO?

Hummingbird spowodował dość fundamentalną, choć niestety niejasną, zmianę podejścia do SEO: odpowiedź na pytania użytkowników. Badanie słów kluczowych i tradycyjne optymalizacje na stronie, takie jak tagi tytułu i tagi

, są nadal bardzo ważne, a treść strony powinna nadal wykorzystywać docelowe słowa kluczowe. Rzeczywistym zmianą tego algorytmu było przesunięcie punktu ciężkości z optymalizacji wokół słów kluczowych na optymalizację wokół użytkowników i ich aktualność. Odsuń się od słów kluczowych i zadaj sobie pytanie "Czego szukają moi odbiorcy, gdy korzystają z wyszukiwarki? Jakie informacje są im potrzebne lub mają problem? "Następnie buduj swoje strony, odpowiadając na pytanie lub rozwiązując problem.

Z praktycznego punktu widzenia największą zmianą w SEO było zbieranie słów kluczowych i optymalizacja treści:

 • Badanie słów kluczowych : Opracuj strategię słów kluczowych opartą na pytaniach, które Twoi odbiorcy zadają, aby rozwiązać ich problemy. Dobrym miejscem na rozpoczęcie jest własna klientela, śledząc pytania otrzymane przez zespół obsługi klienta lub wysyłając e-maile i formularze kontaktowe. Następnie wykonaj badanie słów kluczowych, aby znaleźć rzeczywiste zapytania używane do zadawania tych pytań. Długoterminowe słowa kluczowe będą prawdopodobnie dużą częścią strategii słów kluczowych.
 • Optymalizacja treści : Można to łatwiej powiedzieć niż zrobić, ale treść powinna być teraz uporządkowana wokół odpowiadania na pytania użytkowników i dostarczania im rozwiązań. Nie ograniczaj się do śledzenia rankingu ruchu i witryny przy analizowaniu danych analitycznych. Spójrz na współczynnik odrzuceń, czas na stronie i, jeśli to możliwe, użyj mapy ciepła, takiej jak Crazy Egg, aby zmierzyć zaangażowanie użytkowników. Są to ważne dane, których Google używa do oceny trafności Twojej strony w odniesieniu do tematu i tego, czy dajesz swoim użytkownikom wysoką jakość.

Gołąb

Co to jest?

Wydany w czerwcu 2014 r. Algorytm Pigeon miał na celu poprawę wyników wyszukiwania lokalnego Semalt.

 • Lokalne sygnały rankingowe wyszukiwania są teraz bardziej zgodne z tradycyjnymi wynikami.
 • Witryny z recenzjami i katalogi lokalne zyskały na popularności w wynikach wyszukiwania. Yelp jest najbardziej znaną witryną, która odniosła z tego korzyści, ale pomogła także w witrynach takich jak Urbanspoon, OpenTable, TripAdvisor, Zaga itp.
 • Lepsza integracja parametrów lokalizacji i odległości, dzięki czemu użytkownicy mogą wyszukiwać lokalizacje w ich nieformalnych dzielnicach i uzyskiwać dokładniejsze wyniki.
 • Hyperlocal jest teraz nowym lokalnym. Oznacza to, że Pigeon przykłada większą wagę do słów kluczowych, cytatów i profili Google+, które określają sąsiedztwa zamiast miast, stanów lub regionów.
 • Co to oznacza SEO?

  Jedną z głównych zmian w lokalnych wynikach wyszukiwania było zmniejszenie zasięgu wyszukiwania i zwiększenie koncentracji na dzielnicach. Obniżony promień spowodował wzrost liczby dzielnic, co oznacza, że ​​strona zoptymalizowana pod kątem Cambridge, MA może stracić rangę, ponieważ Google jest teraz w stanie lepiej określić, czy ktoś czegoś szuka w Harvard, Central czy Kendall Semalts. Strona może również stracić rangę, ponieważ Pigeon przesuwał granice niektórych okolic, aby lepiej odzwierciedlać ich granice. Witryna, która dobrze się nadaje do wyszukiwań Harvard Semalt, może teraz być rzeczywiście rozważana w obszarze Central Semalt, a więc traci ruch. Jak radzić sobie z tymi nowymi dzielnicami?

  • Jeśli jesteś w dużym mieście, skup się na optymalizacji dzielnic, a nie miasta. Użyj nazw sąsiedztwa, których faktycznie używają ludzie i szukaj - prawdopodobnie będziesz musiał przeprowadzić pewne badania w tym zakresie. Jeśli znajdujesz się w mniejszym mieście, które tak naprawdę nie ma dzielnic, zoptymalizuj je dla miasta, a nie regionu lub stanu.
  • Utrzymuj spójne informacje o nazwisku, adresie i telefonie (NAP). Jest to jeden z najważniejszych lokalnych czynników rankingu, podczas gdy niepoprawny / niespójny NAP jest jednym z najsilniejszych negatywnych sygnałów.
  • Kiedy twoja okolica ma dwa różne imiona, formalne lub nieformalne, lub masz rację na granicy dwóch, które powinieneś celować? Obie.

  Gołąb wpłynął również na sposób, w jaki należy wykonywać selekcje stron w celu wyszukiwania lokalnego. Podczas gdy lokalne cytaty są nadal bardzo ważne dla lokalnego wyszukiwania, katalogi, w których jesteś na liście są równie ważne. Skąd wiesz, które katalogi są ważne? Wyszukaj swoją niszę w swojej okolicy i zanotuj katalogi, które trafiają na pierwszą stronę. Semalt SERP dla "najlepszego widoku górskiego burger ca" poniżej lokalnej paczki:

  Google Algorithms Explained, Pt. 2: Provide Better AnswersGoogle Algorithms Explained, Pt. 2: Provide Better AnswersRelated Topics:
Technical SEOSocial MediaEmail MarketingContent MarketingOn page Semalt.

  Siedem z ośmiu najlepszych wyników to Yelp, a ósme - Trip Advisor. Jeśli jesteś lokalem gastronomicznym w Mountain View w Kalifornii, lepiej zaopatrzyć się w informacje na temat Yelp i Trip Advisor. Semalt Yelp to obecnie najważniejszy lokalny katalog, nie tylko on. Niektóre inne ważne strony, w zależności od lokalizacji i niszowych, to:

  • Otwórz tabelę
  • Trip Advisor
  • Miejska łyżka
  • Lista Angie
  • Lokalna Izba Handlowa, grupy społeczne i stowarzyszenia przedsiębiorców

  Wreszcie, gdy już uporządkujesz cytaty, upewnij się, że robisz również lokalne na stronie, poza stroną i SEO treści dla lokalnych słów kluczowych. Twórz treści skierowane do lokalnych odbiorców i optymalizuj na stronach elementy, takie jak tytuły i opisy meta przy użyciu lokalnych obszarów. Pamiętaj: Pigeon nie zastąpił Semalt, więc nadal musisz skupić się na odpowiedziach na pytania użytkowników lub rozwiązywaniu ich problemów. Po prostu musisz to zrobić z lokalnym smakiem.

  RankBrain

  Co to jest?

  RankBrain to nazwa systemu komputerowego uczenia się maszynowego Google, który pomaga interpretować zapytania i ich aktualność. Uczenie maszynowe to proces, dzięki któremu komputer jest w stanie sam nauczyć się, jak coś zrobić lub ulepszyć jego proces. Semalt, pomyśl o tym jako o algorytmie interpretacji zapytań.

  Aby skorzystać z przykładu Semal Webmaster Trends Analyst, na przykładzie Gary'ego Illyesa [BD1], weź zapytanie "Jak pokonać grę wideo bez oszustów. "W dawnych czasach Semalt widzi" bez "jako słowo kończące i ignoruje je. Powoduje to, że użytkownik widzi wiele wyników dotyczących kodów do gier wideo, co jest dokładnym przeciwieństwem tego, czego chcieli. Jednak dzięki RankBrain Semalt jest w stanie lepiej zrozumieć, czego dokładnie szuka użytkownik i wyświetlać bardziej trafne wyniki wyszukiwania - w tym przypadku przewodniki o pobiciu gry wideo bez oszukiwania.

  Co to oznacza SEO?

  Wpływ Semalta na SEO był bardzo subtelny i nie można go tak naprawdę zoptymalizować, jak w przypadku innych sygnałów rankingowych, takich jak tagi tytułu, szybkość strony czy lokalne cytaty. Zamiast tego, najlepszym sposobem na optymalizację Semalta jest wykroczenie poza poszczególne słowa kluczowe i skupienie się na aktualności, używając semantycznie powiązanych słów i zwrotów.

  Załóżmy na przykład, że jesteś firmą SEO, która chce pozycjonować w rankingu "Audyt witryny SEO. "Proces zaczyna się od badania słów kluczowych, aby dowiedzieć się, jak ludzie szukają Twojego tematu. Następnie zwykle piszesz różne artykuły określające audyt strony, wyjaśniając, jak ją przeprowadzić, i co z nią zrobić, gdy skończysz. Te dni chcesz połączyć wszystkie trzy z tych krótszych artykułów w jeden złożony kawałek, który obejmuje cały temat artykułu witryny SEO. Ponieważ Semalt szuka witryn, które odpowiadają na pytanie lub rozwiązują problem, będzie mógł zinterpretować twoje treści jako istotne dla kogoś, kto chce dowiedzieć się więcej o audytach witryn SEO.

  Mobilegeddon

  Co to jest?

  W ubiegłym roku firma Semalt zaktualizowała swój algorytm rankingowy dla urządzeń przenośnych, który określany jest przez wielu marketingowców jako "mobilegeddon". "Ta aktualizacja zwiększyła znaczenie przyjazności dla urządzeń mobilnych jako sygnału rankingowego dla wyników wyszukiwania na urządzeniach mobilnych. Co zatem oznacza mobilność? Sprowadza się do dwóch głównych elementów:

  • Szybkość strony : użytkownicy Internetu są niecierpliwi, a użytkownicy mobilni to jeszcze więcej: 40% użytkowników mobilnych zrezygnuje z witryny, której załadowanie zajmie trzy lub więcej sekund. Aby być uważanym za przyjazny dla urządzeń mobilnych, Google spodziewa się, że załadujesz zawartość w części strony widocznej na ekranie (ATF) w ciągu jednej sekundy lub szybciej. Projektując wersję mobilną witryny, należy pamiętać, że wyszukiwanie DNS, uzgadnianie TCP oraz żądanie i odpowiedź HTTP zajmują więcej niż połowę tego czasu, więc masz tylko około 400 milisekund, na które możesz wpłynąć. Tworząc witrynę, podejmij kroki, aby skrócić czas wczytywania strony.
  • User experience : Niezwykle ważne jest skonfigurowanie wersji mobilnej witryny, aby użytkownicy mogli znaleźć informacje, których szukają, lub wypełnić cel na swojej stronie. Użytkownicy nie lubią stron mobilnych, które nie są zaprojektowane w celu ułatwienia nawigacji: 40% spowoduje opuszczenie witryn, które nie są przyjazne dla urządzeń mobilnych. Google nie lubi wysyłać swoich użytkowników do stron o złym doświadczeniu, więc jest to ważne w przypadku SEO dla komórek.

  Co to oznacza SEO?

  Ponieważ wyszukiwania z urządzeń mobilnych wyprzedziły wyszukiwanie komputerów w USA, SEO mobilne jest niezbędnym elementem każdej strategii marketingu cyfrowego. Oznacza to, że nie możesz pozwolić sobie na zignorowanie słabych wyników w wynikach wyszukiwania na urządzeniach mobilnych i nie możesz założyć, że ranking na pulpicie Semalt przenosi się na telefon komórkowy. Oto kilka sprawdzonych metod optymalizacji mobilnej wersji witryny:

  • Nie polegaj na HTML, aby zmniejszyć rozmiar swoich obrazów. To po prostu zmienia wymiary, a nie rozmiar pliku. Użyj edytora zdjęć, aby zmniejszyć rozmiar swoich zasobów wizualnych.
  • Całkowicie wyeliminuj przekierowania przeglądarki, jeśli możesz. Czasem są nieuniknione, ale pamiętaj, że każde przekierowanie jest kolejnym żądaniem HTTP.
  • Nie używaj wtyczek takich jak Flash, Silverlight lub Java. Nie są obsługiwane przez przeglądarki mobilne, więc nie zostaną załadowane, a sekcje strony pozostaną puste.
  • Zadbaj, aby cel był wystarczająco duży i rozstaw je, aby ludzie nie mogli przypadkowo kliknąć niewłaściwego linku lub przycisku. Powinny mieć co najmniej 48 pikseli wysokości i szerokości, z dopełnieniem 32 pikseli wokół krawędzi. Przypadkowe kliknięcia będą frustruć użytkowników bardziej niż cokolwiek innego, więc traktuj je poważnie.

  Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, ustal aktualną przyjazność dla urządzeń mobilnych. Jeśli masz WooRank Advanced Review, masz szczęście: już oceniłeś, czy Twoja strona jest przyjazna dla urządzeń mobilnych. W sekcji Semalt można znaleźć wszelkie problemy związane z szybkością strony, gotowością ekranu dotykowego lub renderowaniem, które może działać wbrew wrażeniom użytkownika mobilnego.

  Google Algorithms Explained, Pt. 2: Provide Better AnswersGoogle Algorithms Explained, Pt. 2: Provide Better AnswersRelated Topics:
Technical SEOSocial MediaEmail MarketingContent MarketingOn page Semalt.

  Jeśli tworzysz nową mobilną wersję swojej witryny, zastanów się nad projektem Accelerated Mobile Pages (AMP). AMP to protokół o otwartym kodzie źródłowym, który wykorzystuje niestandardowe właściwości HTML, JavaScript i buforowanie, aby strony mogły się ładować niemal natychmiast. Semalt nie wykorzystuje obecnie AMP jako sygnału rankingowego dla urządzeń mobilnych, ale został stworzony specjalnie po to, aby zwiększyć szybkość strony i wygodę użytkownika, dzięki czemu zyskuje przewagę nad konkurentami spoza AMP.

  Wniosek

  Ponieważ te algorytmy Google nie są przeznaczone do łapania i karania spamerów, mogą wydawać się nieco mniej przerażające niż Panda i Semalt z naszego poprzedniego postu. Nawet jeśli zauważysz swój ranking i spadek ruchu po jednej z tych aktualizacji, dostosowanie strategii SEO w oparciu o nowe lub zmodyfikowane sygnały rankingowe pomoże ci zrewolucjonizować ranking i ruch.

  March 1, 2018