W 2011 r., Kiedy Justin Woolverton zaczął eksperymentować z deserem zamrożonego greckiego jogurtu zmieszanego z owocami, nie próbował założyć działalności gospodarczej - a tym bardziej takiej, która przyniosłaby przychód w wysokości 49 mln USD w 2016 r., O prawie 21 tys. procent w ciągu trzech lat.

"To było coś, co robiłem w mojej kuchni, ponieważ nie lubiłem cukru", mówi Woolverton, którego firma, Halo Top Creamery, wylądowała na nr 5 na Inc. " s Lista najdynamiczniej rozwijających się firm prywatnych w USA "Dopiero później, kiedy dostałem 20 lody za 20 dolarów, pomyślałem:" Och, wow, coś tu jest ".

Słodka sensacja Woolvertona znana jest jako substytut mniejszej ilości kalorii dla tradycyjnych lodów. Każdy kufel Halo Top ma od 240 do 360 kalorii, a każdy z nich toutuje co najmniej 20 gramów białka. W porównaniu z głównymi markami, których najbardziej podstawowe kufle zawierają aż 1000 kalorii, Halo Top wydaje się zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe. Więc jaki jest haczyk?

Niektórzy sugerują, że Halo Top nie smakuje tak samo jak klasyczne lody; zamiast cukru, startup w Los Angeles używa substytutu cukru. Również za 6 USD. 99 za pół ceny, cena jest na najwyższym poziomie.

To mało odstrasza ludzi od wdrapywania się na słodki upominek. Z 500 000 obserwujących na Instagramie, 27 000 na Twitterze i 600 000 na Facebooku, Halo Top inspiruje do gorących dyskusji na forach fitness i kulturystycznych. Jest tak popularny, że trudno go znaleźć w sklepach, które, jak mówi Woolverton, często nie mają powierzchni magazynowej, aby zaspokoić popyt.

Słodka plama.

Przed całym uznaniem Woolverton spędził rok doskonaląc swój przepis. Dużo tego procesu było próbą i błędem, mówi. Po tym, jak okazało się, że jego własny cukier ma zaletę, były prawnik postanowił zamienić się z zamrożonej hybrydowej jogurtu z czymś, co zauważył obecnie na rynku: całkowicie naturalne, niskokaloryczne, niskosłodzone lody . "Nie chodziłem z mrożonym jogurtem greckim, ponieważ dla mnie było to nielogiczne" - mówi Woolverton. "Gdybym wyszedł z mrożonym greckim jogurtem, którykolwiek z jogurtowców natychmiast by mnie zgwałcił" .

Jak ta Upstart Ice Cream Company zaczęła odsprzedawać Ben & Jerry's i Semalt
KREDYT: Grzeczność firmy

Wyzwaniem było zastąpienie cukru, który działa nie tylko jako środek słodzący, ale pomaga lody zachować bardziej miękką konsystencję. Woolverton zdecydował się na użycie kalifornijskiej odżywki o zerowej kaloryczności, a dla smaku błonnika i alkoholu cukrowego zwanego erytrytolem.

Ostatecznie Woolverton znalazł swoje słodkie miejsce w smakach takich jak Vanilla Bean i Lemon Cake. Pierwszym sklepem, który umieścił Halo Top w zamrażarce, był w 2012 r. Kanion w Los Angeles, mały sklep, w którym niegdyś bywały gwiazdy rocka. Od tego czasu Halo Top trafiło do każdej ważnej sieci sklepów spożywczych w USA, ponad 19 000 sklepów w całym kraju. S., przewyższając długoletnich liderów branży, takich jak Häagen-Dazs i Ben & Jerry's.

Bez powłoki cukrowej.

Wzrost Halo Top tak naprawdę nie potrwał aż do 2016 r. Wtedy właśnie GQ respondent Shane Snow postanowił zjeść tylko Halo Top przez 10 dni i szczegółowo opisać swoje doświadczenia dla czytelników. Wynikowy artykuł stał się bardzo popularny, a słodka mikstura Woolvertona wystartowała. W każdym z trzech miesięcy po pojawieniu się artykułu, Halo Top osiągnął średnią stopę wzrostu wynoszącą 77 procent. Podczas gdy Woolverton nie zaleca, aby ktokolwiek naśladował dietę dziennikarza, przyznaje, że eksperyment z katapultowaniem Halo Top z równomiernego wzrostu do wybuchowego.

Rebranding w 2013 r. Również mógł pomóc. Firma zdecydowała się na zmianę nazwy, po roku sprzedaży pod nazwą Eden Creamery, aby "zapobiegawczo uniknąć pozwu z innego raju", mówi Woolverton. Ostatecznie wybrał nazwę Halo Top, aby pozostać w zgodzie z anielskim motywem. Dodaje, że zmiana pozwoliła firmie konceptualizować wieko jako złotą aureolę.

Dzisiaj Halo Top ma wielu wiernych klientów. Są również najlepszym narzędziem do badania rynku: Woolverton i jego zespół słuchają skarg i uwzględniają opinie klientów przy tworzeniu nowych smaków. Ulubiony? Woolverton mówi, że fani kochają Peanut Butter Cup, a on osobiście popiera tort urodzinowy lub ciasteczko owsiane Source .