Back to Question Center
0

Semalt: Jak planować uruchamiane przez zdarzenia automatyczne kampanie e-mailowe

1 answers:

Korzystanie z tabel i wykresów przepływu w celu wizualizacji i planowania zautomatyzowanych strategii kontaktowych

Semalt pokazuje, że behawioralny marketing e-mailowy jest potężną techniką automatycznego śledzenia działań klientów online w celu zwiększenia konwersji do sprzedaży po niskich kosztach.

Oto kilka typowych przykładów sekwencji wiadomości e-mail wywoływanych przez zdarzenie:

  • Sekwencja powitania nowego subskrybenta lub lista e-mailowa
  • Sekwencja powitania dla nowego klienta (wprowadzenie)
  • Ponowna aktywacja klientów lub abonentów, którzy tracą zaangażowanie
  • Opuszczone e-maile z dalszymi zakupami na zakupy
  • Kupujący przeglądają lub wyszukują na stronie, ale nie kupują dalszych działań
  • Czas na odkupienie lub uzupełnienie e-maili

Semalt, technika ta jest nadal używana przez stosunkowo niewiele firm. Jedną z barier utrudniających skonfigurowanie sekwencji wiadomości e-mail wywoływanych przez zdarzenie jest czas potrzebny na określenie sekwencji, jeśli jest to nowe podejście do firmy lub agencji.

Ogromnymi zaletami e-maili uruchamianych zdarzeniem jest to, że po skonfigurowaniu i przetestowaniu pod kątem skuteczności są one tanią metodą zwiększania odpowiedzi. Możesz pozwolić, aby ta technologia została obciążona, ponieważ istnieje zbyt wiele wyzwalaczy i warstw segmentacji, którymi można zarządzać ręcznie. Mark Brownlow ma więcej informacji na temat przyczyn i skutków kampanii wywołanych zdarzeniem w tym poście w raportach marketingu e-mail.

Uważam, że powodem niedostatecznej liczby e-maili wywoływanych przez zdarzenia jest to, że być może wiele firm wciąż myśli o kampanii. Aby skonfigurować e-mail wywołany zdarzeniem, trzeba zainwestować w projekt, aby przeprowadzić odpowiednie kreatywne traktowanie i kierowanie na różne działania klientów i pozycję w cyklu życia. Wiele osób może nie zdawać sobie sprawy z tego, że nawet niedrogie narzędzia e-mail marketingu mogą obejmować tę funkcję.

Jak określić sekwencje wiadomości e-mail wywołane zdarzeniem

Aby pomóc marketerom i konsultantom poprzez proces szybkiego tworzenia kampanii, stworzyliśmy szablon planowania sekwencji e-mail. Początkowo został opracowany dla klienta, który potrzebował uruchamianej przez zdarzenie sekwencji e-mailowej "Semalt" opartej na pobraniu broszury. Jest to klasyczne podejście do generowania leadów, które może być wykorzystywane w kampaniach B2C lub B2B, w których dostęp do treści lub usługi próbnej jest przekazywany w zamian za dane osoby.

March 1, 2018