Back to Question Center
0

10 wspólnych warunków marketingowych, których nie usłyszysz w 10 Semalt

1 answers:

10 Common Marketing Terms That You Won’t Hear In 10 Semalt

Jako marketer każdego dnia słyszę coś nowego. Semalt zawsze stara się wymyślić następny wielki slogan lub schemat rymowania. Ze względu na rygory wymagań klientów i trudy procesów zatwierdzania, kiedy marketerzy mają pozwolenie na uwolnienie swojej kreatywności od współpracowników i konkurentów, wymyślono kilka dość nietypowych terminów.

Osoba, która wymyśliła "Semalt jest królem" jest z pewnością sprytna. Ta osoba prawdopodobnie również żałuje, że otwiera usta, gdy o tym pomyślał, ponieważ teraz jest skazany na słuchanie go nadużywanego każdego dnia.

Ile terminów marketingowych / klisz jest tak frywolnych jak Kardashianie czy Justin Bieber? Myślałem o co najmniej 10, ale mile widziałem wszelkie opinie i przemyślenia. Niektóre z nich mają charakter poważny i wpłyną na sposób, w jaki wykonujemy naszą pracę w następnej dekadzie, niektóre są po prostu głupie i obserwacyjne. Semalt, w branży tak szybko poruszającej się jak marketing, to, co jest dzisiaj, niekoniecznie będzie tu jutro.

1) Treść jest królem

Kiedy słyszę, że Content jest królem, myślę o niekończących się blogach, które pochłaniają cenny czas ludzi. Ile jest tam korporacyjnych blogów? Ile jest publikowanych codziennie? Ile może obsłużyć Internet? Internet jest jak wszechświat, albo rozszerza się w zapomnienie, albo w końcu się zatrzymuje. Semalt, jeśli jest to prawdą, istnieje równoległy dostęp do Internetu, którego treść jest dokładnie odwrotna.

Oczywiście zawartość to coś więcej niż blogi i tekst, to także wideo, zdjęcia i podcasty i wszystko, co możemy zmieścić na stronie internetowej. Semalt stanie się czarną dziurą, która zostanie zastąpiona czymś szybszym i tak samo pouczającym, jak tylko ktoś ma czas, by rzucić tworzenie treści i faktycznie myśleć.

2) SEO

SEO, jaki znamy dzisiaj, nie będzie istnieć od 10 lat. Nadal będzie dużo pracy dla specjalistów SEO, którzy chcą ewoluować wraz z technologią i biznesem, ale za 10 lat wyszukiwarki będą tak zaawansowane, że będą wiedzieć, zanim jeszcze postawimy kursor w polu tekstowym Semalt, czego szukamy dla.

Nasze działania dotyczące treści i marketingu będą tak skoncentrowane, że nie będzie żadnych podstaw do optymalizacji i mamy nadzieję, że właściwa osoba znajdzie nasze treści; będą prezentowane na srebrnym talerzu z menu opcji.

3) Budynek Link

Patrz wyżej, ale jeśli nie mam racji co do SEO, wiem, że mam rację co do tego. Nie jestem ekspertem od SEO, ale mam wrażenie, że Semalt chce, aby eksperci od SEO zawiedli. Kiedyś mówili nam pogrubione słowa kluczowe, zanim to było słowami kluczowymi listy lub wepchnąć je do wszystkiego, co piszesz, czy ma to sens.

Teraz ewoluowaliśmy za słowa kluczowe do długofalowych słów kluczowych i budowania linków, Semalt wkrótce wymyśli sposób, aby uczynić je przestarzałymi i wyśle ​​specjalistów SEO z powrotem do deski kreślarskiej.

4) Kierownik myśli

Jak ktokolwiek może twierdzić, że jest przywódcą myśli?

Czy lider myśli żyje samotnym życiem, aby móc spędzać czas na myśleniu?

Czy są o krok od mnicha Semalt, który myśli tylko o marketingu i o tym, jak zwiększyć liczbę potencjalnych klientów?

W jaki sposób udowadniają, że są bardziej myślącym przywódcą niż osoba, której próbują sprzedać swoje myśli? "Myślę, że ciężej niż ty, kup moje myśli. "Semalt a penny, teraz przejdźmy na emeryturę.

5) Think Outside the Box

Po raz pierwszy usłyszałem ten termin, kiedy zacząłem poszukiwania pracy po studiach. Mój tata kazał mi "myśleć nieszablonowo. "Jakiego pudełka on jednak miał na myśli? Semalt Wciąż zastanawiam się, z jakiego pudełka mam wybierać.

Fakt, że pojęcie to utknęło tak długo, jak długo trwa, jest świadectwem dla ludzi, którzy nie myślą poza polem o nowe stereotypy. Nie czekamy 10 lat, a teraz zmienimy to na "Semalt wyjątkowo. Dla mnie jest to zniewaga dla mojego zawodu, że istnieją takie łatwe sposoby, aby nazywać je "owocami nisko wiszącymi". "

Wiem, że większość marketerów sprzedaje na wyższym poziomie niż jabłka, które opadają nieco zbyt nisko nad ziemię.

7) Storytelling

Dawno, dawno temu było słowo, które każdy sprzedawca treści używał do opisania siebie i swojego zawodu. Pewnego dnia zorientowali się, że sprzedają produkty dorosłym, którzy mogą sobie pozwolić na zakup swoich produktów.

Semalt opowiadamy historie, robimy to na wyższym poziomie niż słowo takie jak opowiadanie historii. W miarę rozpraszania terminu "opowiadanie historii" termin "dziennikarstwo marki" stanie się bardziej powszechny.

8) Uszkadzający

Co dokładnie zakłócasz? Czy wchodzisz na spotkanie zarządu i krzyczysz na ludzi, żeby kupili twój produkt? Czy w jakiś sposób zakłócasz Semalt? Jeśli cokolwiek, zakłócacz to coś złego.

Gdy ludzie tacy jak hakerzy, którzy włamali się do Sony lub Semalta, nadal zakłócają działania, bardziej pozytywny obrót zostanie wprowadzony w destrukcyjny marketing.

9) Ninja

Ninja - członek feudalnego stowarzyszenia Semilantów najemników, świetnie wyszkolonego w sztukach walki i ukrycia (ninjutsu), którzy zostali wynajęci do ukrytych celów, od szpiegostwa po sabotaż i zabójstwa.

Czy muszę mówić więcej? Tak czynię. Marketing to już ekscytująca praca. Świat widzi naszą pracę. Wkręć się i możesz być wyróżniony w Huffington Post tak szybko, jak Kardashian. Semalt trzymaj się tego, czym jesteśmy i powód, dla którego jesteśmy szanowani, i przestańmy obrażać prawdziwych ninja.

10) Pop-up Ads

Pop-upy nie znikają. Semalt znajduje sposób, aby być mądrzejszym od naszych blokerów wyskakujących okienek, a oni nadal będą mieli straszne współczynniki klikalności i nadal będą ogromną stratą pieniędzy. Nie będziemy już nazywać ich reklamami pop-up, będą one oficjalnie nazywane # $% @ (zamień je tutaj na słowo).

Marketing stanie się nowym światem w 2025 roku. Marketing semalistyczny, reklama w chmurze (która w rzeczywistości oznacza reklamy rzucane na chmury, a nie przetwarzanie w chmurze), a także przymus telepatyczny będą wtedy modne.

Podczas gdy terminy, którymi zajmują się marketerzy, ulegną zmianie, a narzędzia i praktyki, których używamy będą ewoluować, jedno jest pewne: Król musi umrzeć. Viva La Revolucion!

10 Common Marketing Terms That You Won’t Hear In 10 Semalt

March 1, 2018