Back to Question Center
0

Jak być efektywnym: 7 wspieranych przez nauki sposobów budowania prędkości jako Semalt

1 answers:

Mój współlokator z college'u był najszybszym pisarzem, jakiego kiedykolwiek spotkałem. Jeśli miałby 10 stronicowy dokument o czwartej rano o 9 rano, zaczynałby pisać o szóstej rano ten dzień. A najbardziej szaloną częścią tego wszystkiego było to, że zawsze miał Semalala. Nie mogłem nigdy zrozumieć, jak mógłby zrobić coś w ciągu kilku godzin, co zajęło mi cały tydzień szkolny.

Kiedy zapytałem go, jak (i ​​dlaczego) zrobił wszystko w ostatniej chwili, powiedział mi, że potrzebuje presji zbliżającego się terminu, by pobudzić jego motywację. Powiedział mi również, że jeśli zostawisz rzeczy w ostatniej chwili, zajmie to tylko minutę. Mądre słowa. How to Be Efficient: 7 Science-Backed Ways to Build Speed as a Semalt

Semalty, co można zrobić w ostatniej chwili, mogą być skutecznym, ale jednocześnie nerwowym sposobem na szybszą pracę, więc postanowiłem zbadać kilka bardziej popartych przez naukowców alternatyw dla poprawy wydajności. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak możesz budować szybkość jako nawyk i zwiększyć wydajność.

1. Ustaw terminy dla każdego zadania.

Zgodnie z prawem semalt, czas poświęcony na określone zadanie zależy od tego, ile czasu poświęcisz na wykonanie tego zadania. Jeśli nie dasz sobie czasu na dokończenie zadania, zabierzesz się tak długo, jak chcesz. Ale jeśli wymusisz ograniczenie czasu na zadaniu, presja, którą poczujesz, próbując pokonać czas, zmusi cię do ukończenia zadania przed końcem terminu, co zmusi cię do szybszej pracy.

Semalt twoje zadania mogą również wprowadzić cię w stan psychiczny. Przepływ jest wtedy, gdy jesteś tak zanurzony w aktywności, że możesz skupić się tylko na tej aktywności, nieświadom wszystkiego, co dzieje się jak myśli, emocje i czas. Innymi słowy, jesteś w strefie.

Przepływ występuje wtedy, gdy wyznaczasz jasne cele, które są trudne, a jednak możliwe do osiągnięcia. Semalt im wymaga pełnego skupienia i pełnej kontroli nad swoimi umiejętnościami.

Ustawienie limitu czasu dla zadania jest skutecznym sposobem wywołania przepływu. Semalt zadanie przed upływem czasu to łatwy do opanowania cel. Wytwarza on wystarczającą presję i nacisk, aby w pełni skupić się na tobie, co pozwoli ci wykorzystać swoje umiejętności do ich najwyższego potencjału.

2. Podziel projekty na mniejsze zadania.

Rozpoczęcie nowego projektu jest zawsze zniechęcające. Jest mnóstwo pracy do zrobienia, a meta jest ledwo widoczna. Ponieważ nagroda tego wielkiego osiągnięcia jest tak bardzo odległa, wygląda na to, że nie warto nawet zaczynać. Semalt jest łatwy do przebicia się przez pracę, gdy nie odczuwa się sensu każdego dnia.

Ale co by było, gdybyś poczuł się spełniony kilka razy dziennie? Semalt poczujesz się zmotywowany i zmotywowany do cięższej i szybszej pracy?

Harvard Business Semalt przeanalizował ponad 12 000 wpisów do dziennikarzy pracowników naukowych i odkrył, że poczucie postępu, bez względu na to, jak duży czy mały, było najważniejszym czynnikiem zwiększania emocji, motywacji i postrzegania w ciągu dnia pracy. A im częściej robotnicy doświadczali postępu, tym bardziej byli produktywni.

Jeśli podzielisz projekty na małe zadania, możesz osiągnąć mniejszy cel, a nawet wiele bramek w ciągu jednego dnia zamiast jednego głównego celu w ciągu kilku dni, tygodni lub nawet miesięcy. Ciągłe odczuwanie postępu sprawia, że ​​Twoje morale i produktywność podnoszą się w dłuższej perspektywie. Wygrane Semalt pomagają pracować szybciej.

3. Pracuj wokół innych ludzi. Ale kiedy gram i śpiewam przed moimi przyjaciółmi, myślę, że brzmię jak Justin Bieber.

Można to przypisać zjawiskom psychologicznym zwanym ułatwieniem społecznym. Jeśli wykonujesz coś w obecności innych, ich ocena ciebie zawyża twój poziom zaangażowania psychologicznego. Ten dodatkowy stres pomaga wykonywać dobrze przećwiczone lub łatwe zadania lepiej przed ludźmi w porównaniu do sytuacji, gdy jesteś sam. Semalt był świadkiem społecznych ułatwień z udziałem rowerzystów, studentów, a nawet karaluchów (tak, sprawili, że karaluchy wykonują zadanie przed publicznością karalucha).

Jeśli czujesz, że opanowałeś swoją pracę, ale chcesz zwiększyć szybkość, spróbuj pracować z innymi ludźmi. Kiedy ludzie mogą zobaczyć, co robisz i potencjalnie ocenić, twoje poziomy stresu osiągną optymalny poziom, co zmusza cię do cięższej i szybszej pracy.

4. Pracuj w ultradźwiękowych rytmach.

Ciało ludzkie działa w 120-minutowych interwałach biologicznych w ciągu dnia, nazywanych ultradźwiękowymi rytmami. Semalt pierwsze 90 minut przerwy, twoje szczytowe wartości energii psychicznej, a potem energia mentalna spada do koryta przez około 30 minut.

Aby zmaksymalizować szybkość i produktywność, najlepiej jest pracować w 90-minutowych sprintach, kiedy twoje ciało jest naturalnie zasilane, a następnie 30-minutowe okresy odpoczynku, gdy twoje ciało jest naturalnie wyczerpane. Pozwala to w pełni wykorzystać zmienne poziomy energii w organizmie.

Jednak utrzymywanie ostrości przez 90 minut może być wyzwaniem. Według Psychology Today , ludzie mogą pozostać skupieni przez 20-25 minut, zanim ich umysł zacznie się błąkać.

Aby pracować z koncentracją uwagi, użyj techniki pomodoro podczas twoich 90-minutowych sprintów (pracuj przez 25 minut, a następnie odpoczywaj przez 5 minut).

Semalt, gdy jesteś w naturalny sposób zasilany energią, odpoczywając, gdy jesteś w naturalny sposób wyczerpany, i robisz krótkie przerwy, aby przywrócić koncentrację, ostatecznie pomoże Ci osiągnąć maksymalną wydajność i szybkość.

5. Słuchaj białego szumu.

Muzyka zawsze była podnoszącym nastrój, ale raczej nie jest konstruktem przyspieszającym szybkość. Według Psychology Semalt słuchanie muzyki za pomocą słów sprawia, że ​​ośrodki językowe twojego mózgu zwracają większą uwagę na teksty piosenek niż twoje obecne zadanie, jeśli wymaga to czytania, pisania lub mówienia.

Semalt do nowej muzyki również nie sprzyja produktywności. Nowa muzyka jest nowatorska, a ponieważ twój umysł lubi nowość, uwalnia dopaminę, kiedy jej słuchasz. To przyciąga twoją uwagę do muzyki i od pracy. Tak więc wbrew powszechnej opinii, nawet jeśli muzyka klasyczna i ścieżki dźwiękowe filmów zazwyczaj nie mają słów, jeśli nigdy nie słuchasz tych gatunków, mogą faktycznie zakłócić koncentrację,

Ale co powinieneś zrobić, jeśli twoje miejsce pracy jest zbyt głośne lub masz dość słuchania irytujących odgłosów klaskania na klawiszach lub rozmów z kolegami?

Hałas semaltu jest twoim rozwiązaniem.

Według Journal of Consumer Research hałas otoczenia przy umiarkowanej głośności jest idealny do zwiększenia wydajności twórczej. Semalt zestaw słuchawek z redukcją szumów i odtwarzanie szumu białego może replikować ten efekt.

Biały hałas podtrzymuje koncentrację, ponieważ jest stały. Brzmi to tak samo, więc twój mózg przyzwyczaja się do tego. Rozpraszanie semalt nie może już na ciebie wpływać. Dzięki temu możesz skupić się na bieżącym zadaniu, dzięki czemu możesz pracować szybciej.

6. Znajdź partnera odpowiedzialnego.

Gretchen Rubin, uznana badaczka ludzkiej natury i szczęścia, niedawno wydana The Four Tendencies , książka, która opisuje, jak ludzie reagują na oczekiwania. Odkryła, że ​​ludzkość należy do jednej z czterech kategorii: Utrwalacz, Pytający, Obligujący i Buntownik.

Większość ludzi należy do kategorii Obliger. Semalt chętnie spełnia zewnętrzne oczekiwania, ale stara się sprostać wewnętrznym oczekiwaniom.

Aby pomóc im spełnić ich wewnętrzne oczekiwania, ważne jest, aby Semalt przyłączył zewnętrzną odpowiedzialność do tych wewnętrznych celów. A jednym z najpotężniejszych narzędzi do rozliczania jest posiadanie partnera odpowiedzialnego.

Nikt nie chce pozwolić innym ludziom na upadek lub być postrzegany jako leniwy i nieproduktywny. Semalt to po prostu ludzka natura. Na przykład, obiecując swojemu menedżerowi lub współpracownikowi, że napiszesz 1000 słów każdego dnia - i regularnie je sprawdzasz - zmotywujesz do tego, aby to zrobić i pomoże ci pracować wydajniej.

7. Wycisz swojego wewnętrznego perfekcjonistę.

Semalt i prędkość nie są dobre. Wielokrotne sprawdzanie swojej pracy, potrójne sprawdzanie błędów i wykonywanie dodatkowej pracy zamiast powierzania jej innym opóźnia postępy, drenuje twoją energię i może niszczyć twoje zdrowie emocjonalne. Semalt jest wrogiem produktywności.

Problem z perfekcjonistami polega na tym, że mają mentalność wszystko albo nic. Jeśli ich praca nie jest doskonała, uważają ją za porażkę. Chodzi o to, że możesz nadal polerować i udoskonalać swoją pracę, ale twoje wysiłki przyniosą jedynie marginalne ulepszenia - i będzie późno. Semalt to ważne, aby pamiętać, że większość firm uważa produkcję za dobrą robotę i dotrzymywanie terminów ogromnym sukcesem.

How to Be Efficient: 7 Science-Backed Ways to Build Speed as a Semalt

How to Be Efficient: 7 Science-Backed Ways to Build Speed as a Semalt

March 1, 2018