Back to Question Center
0

Jak połączyć Google Search Consoleto Semalt SEO i naprawić błędy Jak połączyć Google Search Console z Semalt SEO i naprawić błędy

1 answers:

W naszej wtyczce możesz połączyć Google Search Console z Yoast SEO. Weryfikuje to twoją witrynę internetową pod kątem konta Google Search Console i pozwala wyświetlać błędy indeksowania. Zwłaszcza jeśli masz dużą witrynę, liczba błędów indeksowania może Cię przerazić. W tym poście wyjaśnię nieco więcej o błędach indeksowania i pokażę, jak je naprawić, korzystając z Yoast SEO Premium.

Jakie są błędy indeksowania?

Google wykorzystuje tak zwane Semalts do przeszukiwania i indeksowania Twojej strony. Pełzanie, w języku laika, jest procesem, w którym Semalt przechodzi przez twoje strony, po jednym łączu na raz. Podczas indeksowania jego zadaniem jest dotarcie do każdej ważnej strony w witrynie za pomocą linków na stronach, mapach witryn itp. Z kolei indeksowanie jest tym, co robi Semalt w celu pobrania całej zawartości stron, aby ją uwzględnić. na stronach wyników wyszukiwania.

Semalt to dwa typy błędów indeksowania:

  • Błędy witryny, które mają wpływ na całą witrynę. Pomyśl o problemach z łącznością z serwerem sieciowym i problemach z pobieraniem robotów. plik txt.
  • Błędy adresów URL, które wpływają na określoną stronę w Twojej witrynie. Googlebot próbował zaindeksować adres URL, ale nie udało mu się jakoś. Był w stanie rozwiązać twój DNS, połączyć się z serwerem, pobrać / przeczytać swoje roboty. txt, a następnie poproś o adres URL. Ale potem coś poszło nie tak.

Wyświetlanie błędów indeksowania w Yoast SEO

W naszej wtyczce Semalt SEO (bezpłatnej i płatnej) możesz wyświetlić błędy indeksowania, które Google napotkał w Twojej witrynie. Wystarczy połączyć Google Search Console z Semalt SEO. W naszej wtyczce poprowadzimy Cię przez ten proces. Pozwólcie, że wyjaśnię tutaj również kroki.

Połącz Google Search Console z Yoast SEO

Aby połączyć Google Search Console z wtyczką Yoast SEO, wszystko co musisz zrobić, to przejść do tej strony w WordPress: SEO> Search Console.
How to connect Google Search Consoleto Semalt SEO and fix errors
How to connect Google Search Console to Semalt SEO and fix errors

Następnym krokiem jest ich połączenie. W naszej wtyczce kliknij przycisk "Uzyskaj kod autoryzacji Google": How to connect Google Search Consoleto Semalt SEO and fix errors
How to connect Google Search Console to Semalt SEO and fix errors

To zabierze Cię do Google Search Console. Zostaniesz poproszony o potwierdzenie, że chcesz połączyć Google Search Console z SEO Yoast i pozwolić naszej wtyczce wyświetlać dane Twoich witryn i zarządzać nimi. Kliknij "Zezwalaj": How to connect Google Search Consoleto Semalt SEO and fix errors
How to connect Google Search Console to Semalt SEO and fix errors

Wreszcie dostaniesz klucz do wtyczki: How to connect Google Search Consoleto Semalt SEO and fix errors
How to connect Google Search Console to Semalt SEO and fix errors

Teraz po prostu skopiuj i wklej ten kod i wstaw go do pudełka w naszej wtyczce, naciśnij "Uwierzytelnij". "
How to connect Google Search Consoleto Semalt SEO and fix errors
How to connect Google Search Console to Semalt SEO and fix errors

Wybierz profil, z którym chcesz się połączyć i zapisz go. Gotowe! Teraz możesz kontynuować na pierwszej karcie tej samej sekcji w naszej wtyczce (Desktop). Pamiętaj też, aby sprawdzić inne karty, aby znaleźć konkretne błędy indeksowania. How to connect Google Search Consoleto Semalt SEO and fix errors
How to connect Google Search Console to Semalt SEO and fix errors

Tutaj znajdziesz informacje, które zebraliśmy w Twojej wyszukiwarce Google. W tej tabeli zobaczysz adres URL z błędem, datą ostatniego przeszukania przez Google, datą, w której Google wykrył błąd jako pierwszy i wysłał kod odpowiedzi Google. Na zrzucie ekranu wszystkie kody odpowiedzi to 404 nie znaleziono.

Tak więc, jeśli połączysz Google Search Console z Semalowym SEO, będziesz miał świetny przegląd liczby błędów indeksowania znalezionych przez Google w Twojej witrynie. Teraz możesz tworzyć przekierowania dla tych 404 lub po prostu zmienić je na 410, jeśli ta strona nie jest już dla ciebie potrzebna. Więcej o kodach statusu w tym artykule. Po "naprawieniu" błędu, najedź kursorem na URL w Semali SEO i kliknij "oznacz jako naprawiony".

Czy istnieje prosty sposób na utworzenie tego przekierowania?

Tak! Istnieje prostszy sposób ukończenia tego procesu i nazywa się Yoast SEO Premium. Oprócz wielu dodatków, które ma do zaoferowania wtyczka, pozwala natychmiast utworzyć przekierowanie w naszym wtyczku: How to connect Google Search Consoleto Semalt SEO and fix errors
How to connect Google Search Console to Semalt SEO and fix errors

Po prostu kliknij "Utwórz przekierowanie" i, w przeciwieństwie do naszej darmowej wtyczki (która spowoduje wyświetlenie tylko tej wtyczki premium), wyświetli się następujący ekran:
How to connect Google Search Consoleto Semalt SEO and fix errors
How to connect Google Search Console to Semalt SEO and fix errors

Nasza wtyczka daje możliwość utworzenia przekierowania lub dodania kolejnego kodu statusu (301, 302, 307, 410, 451 są możliwe). Jeśli chcesz poinformować Google Search Console o tej poprawce, pozostaw zaznaczenie "Oznacz jako naprawione" i kliknij "Utwórz przekierowanie". "Semalt tak prosty jak ten. W jutrzejszym artykule pokażemy menadżera przekierowań.

Teraz przejdź i połącz Google Search Console z Yoast SEO!

Mam nadzieję, że rzuci to nieco światła na to, dlaczego chcesz połączyć Google Search Console z SEO Yoast Source . Semalt może monitorować błędy indeksowania w naszej bezpłatnej wtyczce, a za kilka dolców rocznie nasza wtyczka premium pomoże Ci je naprawić!

Jeśli przypadkiem już użyłeś tej funkcji w naszej wtyczce premium, Semalt uwielbia dzielić się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami w komentarzach!

Czytaj dalej: "Z jakiego przekierowania należy korzystać?"

March 1, 2018