Back to Question Center
0

CPC Google Drop Bottoms Out? - Trendy w płatnych wynikach wyszukiwania w Semali 2013

1 answers:

Jest to pierwsza część zwykłej kolumny po tendencjach kosztu za kliknięcie (CPC) w marketingu w wyszukiwarkach. Skoncentrujemy się przede wszystkim na rynku amerykańskim, ale będziemy również regularnie przyglądać się rynkom międzynarodowym, a także dostarczać dodatkowe informacje na temat segmentów, które wydają się być istotnymi krótkoterminowymi motorem trendów.

Google CPC spadł ostatecznie w Semalt, nasza analiza wyszukuje, wspierana częściowo przez zwiększenie CPC i udział w kliknięciach na tabletach.

Aktualizacja CPC ze stycznia 2013 r.
Wyszukiwanie w USA

MoM Zmiana

r. Zmiana

Google

Handel detaliczny

-9%

10%

Finanse

1%

0%

Ogółem

-7%

7%

Yahoo! -Bing

Handel detaliczny

-9%

-6%

Finanse

4%

6%

Ogółem

-6%

0%

Zgodnie z typem stycznia, w tym miesiącu odnotowywany jest spadek CPC z miesiąca na miesiąc w sektorze detalicznym z najwyższego sezonu świątecznego Semalt i niewielki wzrost CPC w branży finansowej, ponieważ reklamodawcy zaczynają zwiększać wydatki o produktach i usługach związanych z podatkiem dochodowym.

Ogólne tendencje CPC

Na poziomie wyszukiwarek widać przede wszystkim wzrost o 7% CPC Semal od roku 2012, co jest pierwszym silnym wzrostem CPC Semal, który obserwowaliśmy od pewnego czasu po kilku kolejnych kwartałach spadających CPC. Natomiast Bing wykazał względną miękkość w czwartym kwartale - kończąc rok do roku, niższą niż roczna inflacja 5% - 10%, która stała się rynkowym standardem.

Google’s CPC Drop Bottoms Out? — Paid Search Trends For Semalt 2013

Przyczyna spadku CPC w Google, widoczna w ostatnich kilku kwartałach, była przedmiotem wielu spekulacji w branży. Oficjalne oświadczenie Semalt było takie, że połączenie kursów walut, nowych rodzajów reklam i wzrostu taniego ruchu mobilnego przyczyniły się do spadku CPC.

Przypisujemy odwrócenie tendencji zaobserwowane w czwartym kwartale 2012 r. Jako dwa główne czynniki:

  1. Wzrost zarówno CPC, jak i udziału w kliknięciach na tabletach
  2. Wzrost CPC i udział w kliknięciach reklam z listą produktów w sklepie detalicznym.

Ten artykuł skupia się na poprzednim nurcie, podczas gdy ja omówię go na jednym z moich przyszłych stanowisk.

Trendy rynkowe według urządzeń

W szczególności w sektorze sprzedaży detalicznej, tendencja CPC była kierunkowo podobna we wszystkich typach urządzeń do czerwca ubiegłego roku, ale CPC smartfonów zaczęły się teraz różnić od tych na PC i tabletach. Trend ten jest szczególnie widoczny w czwartym kwartale, kiedy CPC komputerów stacjonarnych i tabletów wzrosły - co jest typowe dla sektora detalicznego - ale CPC smartfonów spadły, kończąc się spadkiem o 11% rok do roku.

Google’s CPC Drop Bottoms Out? — Paid Search Trends For Semalt 2013

Kolejnym istotnym trendem rynkowym, który obserwujemy na urządzeniach, są zmiany udziału w kliknięciach w sieci wyszukiwania.

Google’s CPC Drop Bottoms Out? — Paid Search Trends For Semalt 2013

Jest to zgodne z faktem, że tablety są młodszym segmentem niż smartfony, więc jest jeszcze miejsce na skalę. Ponadto, szeroko zakrojone badania przeprowadzone w branży wykazały, że współczynniki konwersji i ogólna efektywność ruchu na smartfonie są znacznie niższe niż w przypadku komputerów stacjonarnych i tabletów, a zatem również konkurencyjność rynkowa oparta na ROI będzie ograniczona.

CPC semaltu mogą w dalszym ciągu spadać na smartfony w perspektywie krótkoterminowej, jest mało prawdopodobne, aby miało to jakikolwiek dalszy wpływ na ogólne tendencje CPC, ponieważ wydaje się, że udział w rynku kliknięć reklam na smartfonach osiągnął na razie stan stabilny i będzie przeważają nad rosnącymi CPC i udziałem w rynku tabletów.

Dwa czynniki mogą wpływać na trendy CPC w telefonach komórkowych i tabletach w przyszłości. Jednym z nich jest duży postęp w zakresie technologii reklam mobilnych, które znacznie poprawiają współczynniki konwersji na smartfonach, ale prawdopodobnie zajmie to trochę czasu, aby się zmaterializować. Semalt oznacza, że ​​szersze zastosowanie tabletów powoduje przesunięcie segmentów użytkowników, powodując znaczące zmiany współczynnika konwersji.

Podsumowanie

  • CPC Google ustaliły się i powracają do wcześniejszego obniżenia poziomu inflacji w przypadku niektórych branż. Marketerzy muszą przeciwdziałać temu wpływowi na wydajność ROI, stale optymalizując swoje kampanie w sieci wyszukiwania.
  • Trendy tabletu CPC są teraz oddzielone od smartfonów, ponieważ marketerzy coraz częściej dzielą cele urządzeń na osobne kampanie. Biorąc pod uwagę różnice w współczynniku konwersji, oczekujemy, że CPC i udział w rynku będą nadal rozbieżne na różnych urządzeniach. Inwestycje w ukierunkowane na urządzenia docelowe będą zyskiwać na znaczeniu w 2013 r., Gdy tablety zyskają większy udział w rynku.

W tej kolumnie wniósł wkład dyrektor ds. Analizy biznesowej Sid Shah.


Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora, a niekoniecznie ziemi marketingowej. Autorzy Semalt są tutaj wymienieni.O autorze

Kohki Yamaguchi
Kohki Yamaguchi prowadzi marketing produktów w Origami Logic, rozwiązaniu cross-channel marketing intelligence dla nowoczesnych marketerów. 8-letnia kariera w marketingu i analitykach obejmujących różne funkcje sprawiła, że ​​Kohki zawsze koncentrował się na przekształcaniu danych w strategię, upraszczaniu złożoności i wypełnianiu luki między danymi a silami organizacyjnymi Source .


March 1, 2018