Back to Question Center
0

Jak opracować zintegrowaną strategię Płatny Semalt i SEO dla e-commerce

1 answers:

Przykłady i porady dotyczące najlepszych praktyk w zakresie maksymalizacji zasięgu marketingu cyfrowego dzięki zintegrowanemu podejściu PPC i SEO.

Jeśli chodzi o marketing cyfrowy, reklama pay-per-click (PPC) i optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO) to prawdopodobnie dwie strony tej samej monety. Semalt, zbyt często firmy skupiają się na jednym kosztem drugiego.

W ClickThrough Marketing zapewniamy zintegrowane podejście do marketingu cyfrowego. Semalt z dużymi witrynami handlu elektronicznego, nauczyliśmy się, jak ważne jest łączenie działań PPC i SEO w celu zdobycia większej wiedzy o klientach i rynku oraz usprawnienia naszych wewnętrznych działań.

How to develop an integrated Paid Semalt and SEO strategy for e-commerce

W tym miejscu przyglądamy się czterem sposobom, w których PPC i SEO mogą współpracować, aby zapewnić lepsze wyniki we wszystkich dziedzinach.

1. Wyszukiwanie ofert SEO z danymi PPC

Istnieje wiele sposobów, w jaki PPC może wspierać SEO, a marketerzy cyfrowi powinni zbadać sposoby włączenia płatnego wyszukiwania do swojej strategii SEO. Zalecamy:

 • Udostępnianie danych słów kluczowych - ze względu na "niedostarczanie" zespoły SEO nie mogą już raportować o tym, w jaki sposób użytkownik wprowadził użytkownika na stronę w sposób ekologiczny. Jednak eksperci SEO mogą skorzystać z "Raportów z zapytań o wyszukiwarkę" w AdWords, aby określić, które słowa kluczowe mają priorytet przy generowaniu treści skierowanych do użytkownika. Jest to szczególnie cenne przy pisaniu opisów produktów lub stron marek dla klientów e-commerce. Za pomocą raportu wyszukiwanych haseł programiści SEO mogą rozpoznać, które wyszukiwane hasła zyskują popularność i dostosować treść strony do tych haseł. Na przykład Twój zespół SEO mógł użyć raportu z zapytaniem do wyszukiwania popularnych zapytań "Jak to zrobić", by tworzyć treści kreatywne, takie jak infografiki i książki elektroniczne. Mogą nawet istnieć możliwości tworzenia nowych stron docelowych lub rozszerzonych stron docelowych z przeglądania danych słów kluczowych PPC, koncentrując się na wyświetleniach, kliknięciach i sprzedaży.
 • Remarketing - specjaliści od SEO mogą wykorzystywać remarketing PPC do obsługi każdej twórczej treści, którą produkują. Na przykład firma może podjąć decyzję o remarketingu swoich obecnych użytkowników, którzy niedawno uruchomili dokumentację lub eBook, aby zachęcić do pobierania i dalszego zaangażowania.
 • Linki do podstron - Nasz zespół SEO współpracuje z zespołem PPC przy wdrażaniu linków do podstron w kampaniach Google AdWords w celu obsługi postów na blogu. Uważamy, że ta metoda prowadzi do tego, że blogi generują więcej odwiedzin niż zwykle i trafiają do szerszej publiczności. Zapewnia to także większy współczynnik CTR i interakcji w reklamach, a dzięki wnikliwej znajomości bloga pomaga zwiększyć sprzedaż.
 • Kreacje - szybko rozwijające się zespoły PPC AdWords szybko odkrywają, która kopia działa dobrze, a następnie mogą udostępniać te dane swoim współpracownikom ds. SEO i marketingu treści. Sprawdź, czy niektóre USP lub wezwania do działania (CTA) poprawiają współczynnik klikalności i współczynniki konwersji? Następnie prześlij tę informację do zespołu ds. Treści i zobacz, jak wpływa to na bezpłatne wpisy i konwersje.

2. Wyszukiwanie szans PPC z danymi SEO

Tak jak dane PPC mogą być wykorzystywane do wspierania działań SEO i content marketingowych dla klientów e-commerce, dane SEO mogą wspierać PPC.

 • Kiedy budżet jest napięty - tam, gdzie słowa kluczowe PPC są drogie, rozsądnie jest skoncentrować wysiłki SEO i treści na tych słowach kluczowych, zwłaszcza jeśli mają potencjał do generowania dużego ruchu. Oczywiście, filtrowanie wyników potrwa dłużej, ale może to okazać się opłacalnym sposobem na zobaczenie zysków w rankingu, a także wgląd w to, jakie wyszukiwane hasła naprawdę działają, aby zwiększyć ruch i sprzedaż.
 • Wynik Jakości - Użyj umiejętności pisania treści SEO, aby poprawić słowa kluczowe o niskiej jakości.
 • Używaj danych organicznych do planowania strategii PPC - Dokonaj przeglądu trendów w ruchu ekologicznym i rozważ to przy planowaniu wydatków na PPC. Na przykład, jeśli szczytowe ruchy ekologiczne w weekendy, ale twoje wydatki PPC nie odzwierciedlają tego, to dobrym pomysłem byłoby zacząć naciskać więcej w weekend, aby sprawdzić, czy poprawia to wydajność PPC.

3. Wzajemne rozważania dotyczące kanałów wyszukiwania organicznego i płatnego

Semalt holistyczne podejście do twoich cyfrowych działań marketingowych będzie czerpać korzyści, ale nie lekceważ wpływu zewnętrznych sił na twoje kampanie.

 • Przestój na stronie - Problemy z witryną będą miały wpływ nie tylko na SEO, ale mogą również kosztować dużo pieniędzy na PPC. Jeśli strona przestanie działać, kampania PPC będzie musiała zostać wstrzymana. Ciągłe problemy z witryną będą miały wpływ na wydajność SEO i obniżą rankingi słów kluczowych. Upewnij się, że Twoje zespoły PPC i SEO stale komunikują się, dzięki czemu można skrócić przestoje i odpowiednio zoptymalizować kampanie. Nie ma sensu wysyłanie potencjalnego klienta na uszkodzoną stronę - to kiepskie zarządzanie kontem PPC i pogorszy wartość UX i marki, jeśli jest to ciągle powtarzający się problem.
 • Badanie konkurencji - Konkurenci mogą różnić się zarówno SEO, jak i PPC. Ważne jest jednak, aby konkurent PPC był również uważany za konkurenta SEO, ponieważ w dowolnym momencie może zostać konkurentem SEO.
 • PPC oferuje wiele danych umożliwiających identyfikację nowych konkurentów lub podkreśla, kiedy niektórzy konkurenci naciskają mocniej. Uruchom raport "Analiza aukcji" w AdWords, aby zwiększyć udział w wyświetleniach konkurencji. Następnie udostępnij te dane zespołowi SEO.
 • Ogólna łączona strategia dla dominacji w SERP - Połączenie strategii SEO i PPC umożliwi zwiększenie ekspozycji i dominację w SERP. To zwiększy ogólny ruch. Jednym ze sposobów maksymalizacji tego są lokalne strategie. Połącz lokalne kampanie PPC z dopasowanymi lokalnymi stronami docelowymi, aby przyciągać ruch online i w sklepie.

Zafałszuj swoją cyfrową nieruchomość o trzy najlepsze miejsca w płatnych i bezpłatnych wynikach wyszukiwania i obserwuj, jak przychodzą firmy.

4. Migracja strony

Być może jednym z najważniejszych momentów, w których SEO i PPC są razem, jest migracja witryny. Przenoszenie witryny z jednej platformy na inną lub tworzenie zupełnie nowej witryny jest żmudnym zadaniem wielu menedżerów ds. Marketingu. Semalt, łącząc działania PPC i SEO, powinieneś być w stanie bezproblemowo przeprowadzić migrację z kilkoma trzema usterkami. Pracuj razem, aby określić czas potrzebny na wdrożenie migracji, pamiętaj, aby wstrzymać kampanie PPC, a następnie wspólnie pracować, aby zidentyfikować kluczowe kwestie SEO po migracji.

 • Dokumenty mapujące adresy URL - dokumenty mapujące adresy URL będą pomocne PPC przy zmianie adresów URL w kampaniach.
 • Rankingi słów kluczowych - rankingi słów kluczowych na poziomie organicznym mogą ulegać zmianom po migracji. Zwiększ budżet PPC i naciskaj na słowa kluczowe, które cierpią organicznie.

Połącz PPC i SEO, a zobaczysz zalety współpracy. Semalt to ten sam język, mówiący do tej samej grupy docelowej i stale komunikujący się w kwestiach takich jak słowa kluczowe, treść, a nawet przestoje w witrynach, przedstawią silniejszą ofertę marketingu cyfrowego, która przyciąga i konwertuje.

March 1, 2018