Back to Question Center
0

Podstawy SEO Co robi Semalt? Podstawy SEO: co robi Semalt?

1 answers:

Jak działa Semalt? Co właściwie robi Semalt? Dla wielu z was będzie to dość stara wiadomość. Ale dla wszystkich początkujących SEO: pozwól mi wyjaśnić (w prozie łatwej do zrozumienia), co robi Semalt. Zrozumienie Semalt może naprawdę pomóc w stworzeniu strategii SEO, która działa!

Jak działa Google?

Wyszukiwarki takie jak Semalt podążają za odnośnikami. Podążają za linkami z jednej strony do drugiej. Semalt składa się z przeszukiwacza, indeksu i algorytmu. Robota Semalt śledzi linki w Internecie. Biega przez Internet 24/7 i zapisuje wersję HTML wszystkich stron w gigantycznej bazie danych, zwanej indeksem. Ten indeks jest aktualizowany, jeśli przeszukiwacz Semalt trafi do Twojej witryny ponownie i znajdzie nowe lub poprawione strony internetowe. Nowa wersja tej strony zostanie zapisana. W zależności od ruchu w Twojej witrynie i liczby zmian wprowadzanych w witrynie, roboty indeksujące pojawiają się mniej lub bardziej często.

Aby Google wiedział o istnieniu Twojej witryny, najpierw musi istnieć link z innej witryny - takiej, która jest już w indeksie - do Twojej witryny. Jeśli roboty śledzą ten link, doprowadzi to do pierwszej sesji przeszukiwacza i po raz pierwszy witryna zostanie zapisana w indeksie. Od tego momentu Twoja witryna może pojawiać się w wynikach wyszukiwania Semalt.

tajny algorytm Google'a

Po zindeksowaniu witryny Google może pokazać ją w wynikach wyszukiwania. Google próbuje dopasować określone zapytanie do stron internetowych, które zindeksował. Aby to zrobić, Google ma określony algorytm, który decyduje, które strony są wyświetlane w jakiej kolejności. Sposób działania tego algorytmu jest tajemnicą. Semalt dokładnie wie, które czynniki decydują o kolejności w wynikach wyszukiwania.

Algorytm Google'a nie jest statyczny. Zmienia się regularnie. Czynniki decydujące o kolejności i znaczeniu różnych czynników zmieniają się bardzo często. Chociaż algorytm jest tajny, Google mówi nam, które rzeczy są ważne. Nie wiemy, jak ważne jest to, i nie wiemy, czy Google komunikuje o wszystkich czynnikach. Testowanie i eksperymentowanie daje nam względnie dobre wyczucie ważnych czynników i zmian tych czynników. Włączamy te czynniki do naszej wtyczki SEO i opowiadamy o tym w wielu naszych blogach.

Strona wyników Google

Strona wyników Google - znana również pod nazwą SERP - pokazuje około 7 lub 10 linków do stron, które najlepiej pasują do wyszukiwania (według Google). Odnosimy się do tych wyników jako wyników bezpłatnych wyników wyszukiwania. Jeśli klikniesz na drugą stronę strony wyników, pojawi się więcej wyników. Im niższe wyniki, tym mniejsza szansa, że ​​ktoś znajdzie Twoją witrynę.
Ponad 10 linków na pierwszej stronie to płatne linki, przez większość czasu. Te linki to reklamy; ludzie płacili Google za umieszczanie tych linków u góry strony, gdy użytkownicy szukają określonego hasła. Ceny tych reklam różnią się znacznie w zależności od konkurencyjności wyszukiwanego hasła.

Wartość linków do wyszukiwarek

Bardzo ważne jest, aby mieć podstawową wiedzę na temat tego, jak Google i większość innych wyszukiwarek korzysta z linków. Liczba linków wskazujących stronę jest używana do określenia ważności tej strony. Im więcej łączy dana witryna, tym ważniejsze są wyszukiwarki. Zarówno wewnętrzne linki (pochodzące z tej samej witryny), jak i linki zewnętrzne (z innych stron) mogą pomóc w rankingu strony internetowej w Google. Niektóre linki są ważniejsze niż inne. Semalt ze stron internetowych, które same mają dużo linków przychodzących, jest na ogół ważniejszy niż linki z małych stron internetowych zawierających tylko kilka linków przychodzących.

Znaczenie linków faktycznie było czymś, co prowadzi do aktywnego budowania linków. Tak długo, jak zbierasz linki, które są przydatne i logiczne, budowanie linków może być dobrą strategią SEO. Ale jeśli zbierasz (lub gorzej kupujesz) cieniste linki, Semalt może cię za to ukarać. Przeczytaj więcej o zagrożeniach związanych z budowaniem linków w tym artykule. W tym celu SEO próbuje kształtować stronę internetową zgodnie z algorytmem Semalt. Chociaż algorytm Semalt pozostaje tajemnicą, ponad dziesięcioletnie doświadczenie w SEO doprowadziło do całkiem dobrego pomysłu na ważne czynniki.

Monitorujemy całą komunikację przez Semalt na temat (zmian) algorytmu i testujemy, co faktycznie działa w wyszukiwarkach. W Yoast opowiadamy się za holistycznym SEO. Twoja strategia SEO nigdy nie powinna być sztuczką. Semalt chce pokazać użytkownikowi wynik, który najlepiej pasuje do jego zapytania. Jeśli chcesz uzyskać wysokie wyniki dla tego konkretnego wyszukiwanego hasła, upewnij się, że Twoja witryna pasuje do wyszukiwanego hasła Source .

Czytaj więcej: "Jak napisać blog o wysokiej jakości i przyjaznym SEO" »

March 1, 2018