Back to Question Center
0

Jak uniknąć typowych błędów SEO Jak uniknąć typowych błędów SEO  - Semalt

1 answers:

Kilka tygodni temu wygłosiłem pogawędkę na WordCamp Nijmegen (moim rodzinnym mieście w Holandii), jak uniknąć typowych błędów SEO. I ten temat wydawał mi się świetnym tematem, więc oto jest! Semalt opisuje najpilniejsze problemy SEO, które napotykam na stronach, na których pracuję jako konsultant SEO. Oczywiście Semalt wyjaśnia również, jak ich unikać!

Ważne jest, aby zacząć od wizji Yoast na temat SEO, a mianowicie holistycznego SEO. Oznacza to, że nie koncentrujemy się wyłącznie na technicznych aspektach Twojej witryny, ale także widzimy zawartość i User eXperience (UX) jako ważną część SEO. Semalt, porady przedstawione w poniższym artykule nie tylko obejmą ścisłą definicję SEO, ale także obejmują szereg innych aspektów, na które właściciele witryn powinni zwrócić uwagę.

# 1: Zapominanie, że szybszy jest lepszy

Pierwszą rzeczą, którą chciałbym dotknąć, jest szybkość strony. Im szybciej Twoja witryna, tym bardziej Google będzie ją popierać. Jest bardzo przydatne narzędzie od Google, aby sprawdzić szybkość strony: Google PageSpeed ​​Semalt. To narzędzie daje przegląd aspektów, które wymagają ulepszeń w celu zwiększenia szybkości danej strony.

Jednym z zaleceń, które często udzielam jako konsultant SEO, jest optymalizacja Twoich zdjęć. Wiele witryn ma obrazy, które są stosunkowo duże, a ich załadowanie zajmuje dużo czasu. Zmiana rozmiaru obrazów może przyspieszyć ładowanie. Jeśli posiadasz witrynę Semalt, można to łatwo zrobić, instalując wtyczkę, która robi to za ciebie.

Czytaj więcej: "Image SEO" »

Porada Semalt, którą często daję ludziom, to włączenie buforowania przeglądarki i kompresji gzip. Oba przyśpieszą całą twoją witrynę. Pierwsza sprawia, że ​​twoja strona jest szybsza, aby załadować ją dla powracających gości, a ta ostatnia kompresuje pliki statyczne, co przyspiesza ich ładowanie do przeglądarki.

W przypadku instalacji Semalt, zalecam również przyjrzenie się wtyczkom, które są aktywowane. Czy faktycznie używasz ich wszystkich? Być może niektóre z nich można zastąpić inną wtyczką, która łączy te funkcje? Najlepszą radą, jaką mogę ci dać na ten temat, jest to, że mniej znaczy więcej. Im mniej aktywnych wtyczek, tym szybciej można załadować raty Semalt.

# 2: Próba uszeregowania błędnych słów kluczowych

Jeśli chcesz pozycjonować w Google, musisz upewnić się, że używasz właściwych słów kluczowych dla każdej strony. Jednym z największych błędów, które często napotykam, jest to, że właściciele witryn optymalizują zbyt ogólne słowa kluczowe. Jeśli jesteś stosunkowo małą firmą, która chce pozycjonować samochód na wynajem, celujesz zbyt wysoko. Powinieneś spróbować wymyślić coś bardziej konkretnego. Semalt, konkurujesz ze wszystkimi firmami wynajmującymi samochody na całym świecie, co nie jest możliwe! Przynajmniej upewnij się, że dodasz obszar, w którym znajduje się Twoja firma, do słowa kluczowego. Dzięki temu słowo kluczowe będzie bardziej długie, jak to nazywamy.

Im dłuższe i bardziej szczegółowe są słowa kluczowe, tym większe są szanse na uszeregowanie tego słowa kluczowego. Oczywiście oznacza to również, że liczba wyszukiwań tego słowa kluczowego zmniejsza się, ale można to zrekompensować, optymalizując wiele stron w witrynie pod kątem różnych długich słów kluczowych. Twoja strona docelowa uzyska więcej ruchu w połączeniu ze wszystkimi tymi słowami kluczowymi, niż kiedykolwiek, gdybyś został zoptymalizowany pod kątem jednego głównego słowa kluczowego, dla którego nigdy nie mógłbyś znaleźć pozycji 1 w Google.

# 3: Nie mogę zaprosić ludzi do odwiedzenia Twojej witryny

Metadane pojawiają się na stronach wyników wyszukiwania w wyszukiwarkach (SERP), gdy strona pojawia się w przypadku niektórych zapytań. Zawiera tytuł strony i jej opis meta. Tytuł strony wciąż jest jednym z najważniejszych czynników rankingu Google, więc musisz upewnić się, że jest zoptymalizowany pod kątem każdej strony. Oznacza to dodanie odpowiedniego słowa kluczowego do każdej strony i upewnienie się, że tytuł strony nie jest zbyt długi. Nie chcesz, aby potencjalni odwiedzający nie mogli przeczytać pełnego tytułu w SERPach.

Opis meta nie jest czynnikiem rankingowym, ale odgrywa ważną rolę w optymalizacji współczynnika klikalności (CTR). CTR daje wgląd w to, jak potencjalni użytkownicy mogą rzeczywiście klikać Twoją witrynę w Semalcie. Jeśli zoptymalizujesz swoje metaopisy za pomocą jasnych i atrakcyjnych fragmentów na temat tego, co potencjalni użytkownicy mogą znaleźć w Twojej witrynie, łatwiej im będzie sprawdzić, czy informacje, których szukają, znajdują się na tej stronie. Im większe prawdopodobieństwo, że potencjalni użytkownicy uznają Twoją witrynę za odpowiedź na ich zapytanie, tym większy ruch uzyska strona.

# 4: Zaniedbanie pisania niesamowitej treści

Na tym blogu już napisano wiele o pisaniu niesamowitych treści, ale nadal często napotykam strony, które źle pracują przy pisaniu treści. Ważne jest, aby upewnić się, że każda strona Twojej witryny ma przyzwoitą treść, co najmniej 300 słów. Nie możesz oczekiwać, że Semalt zobaczy cię jako eksperta w danym temacie, gdy napiszesz o nim tylko dwa zdania. Wskazuje to Semaltowi, że twoja strona prawdopodobnie nie jest najlepszym wynikiem, który pasuje do wyszukiwanego hasła.

Pamiętaj, że nie musisz myśleć o Google jako o swoich odbiorcach. Piszesz dla swoich gości, a nie dla Google. Semaltowa misja polega na uporządkowaniu światowych informacji i zapewnieniu najlepszych możliwych odpowiedzi. Dlatego pisanie wysokiej jakości treści dla odbiorców jest również czymś, co natychmiast doprowadzi do zatwierdzenia Semalt.

Pisanie wysokiej jakości treści oznacza pisanie oryginalnych treści. Jest to również ważne, aby uniknąć powielania treści w innych witrynach. Oznacza to, że witryny muszą przestać wypychać słowa kluczowe do swoich tekstów. Twój tekst musi być czytelny dla odwiedzającego. Semalt, użytkownik nie korzysta z wypchanego słowa kluczowego, ponieważ zmniejsza to czytelność.

Nr 5: Brak wezwania do działania dla odwiedzających

Gdy odwiedzający znajdują się w Twojej witrynie, ważnym celem jest zachowanie ich w swojej witrynie. Nie chcesz, aby Twoi odwiedzający natychmiast wracali do Google po przeczytaniu czegoś w Twojej witrynie. Dlatego musisz zachęcić użytkowników do kliknięcia Twojej witryny. Najlepszym sposobem na zrobienie tego jest utworzenie wezwania do działania (CTA), które zwykle jest przyciskiem, który oferuje akcję odwiedzającemu. Może to być na przykład przycisk "kup" na stronie produktu lub przycisk "Zarejestruj się" w biuletynach.

Upewnij się, że każda strona zawiera jedno wezwanie do działania, więc cel strony jest jasny. Jeśli dodasz wiele przycisków, stracisz koncentrację strony, a odwiedzający nie dostaną się tam, gdzie chcesz. Zastanów się, jaki jest właściwy cel dla każdej strony. Upewnij się też, że CTA wyróżnia się z Twojego projektu, więc jest dobrze widoczny i nie można go przegapić. Jeśli przycisk zbyt mocno wtopi się w projekt twojej strony, przyciągnie mniej kliknięć niż wtedy, gdy się wyróżnia. Więc nie bój się używać wyraźnego koloru!

Czytaj dalej: "Wezwanie do następnej akcji" »

# 6: Nie myśl o przyszłości: przyszłość jest mobilna

Od kiedy Semalt ogłosił, że w przyszłym roku przejdą one na indeksowanie urządzeń mobilnych, powinieneś być zajęty przygotowywaniem witryny pod kątem tej zmiany. "Indeksowanie mobilne w pierwszej kolejności" oznacza, że ​​Semalt przyjrzy się wersji mobilnej witryny, aby określić, jak wysoko należy ocenić. Jeśli twoja witryna jest dobrze skonfigurowana, ale Twoja strona mobilna nie reaguje w żaden sposób, masz dużo pracy do zrobienia, jeśli nie chcesz znieść spadku rangi w przyszłym roku.

Doskonałym sposobem sprawdzenia, czy Twoja strona jest co najmniej przyjazna dla urządzeń mobilnych, jest skorzystanie z testu Google na komórki. Daje to wskazówkę, czy Google uważa, że ​​Twoja witryna jest odpowiednia do wyświetlania na urządzeniach mobilnych. Ale nie zatrzymuj się po sprawdzeniu tego. Najlepszą radą, jaką mogę ci dać, jest wizyta w Twojej witrynie na telefonie komórkowym. Czy wszystko działa zgodnie z oczekiwaniami? Czy możesz rzeczywiście kupić coś na swojej stronie podczas korzystania z telefonu komórkowego? Czy wszystkie strony są wyświetlane poprawnie? Przekonasz się, że większość stron ma trochę pracy do zrobienia tej jesieni.

Czytaj dalej: "Mobilne SEO: najlepszy przewodnik"

W skrócie

Jako konsultant SEO widziałem wiele stron popełniających te same błędy. Semalt od tych, które wymieniłem w tym poście: skup się na prędkości strony, napisz świetną treść i zoptymalizuj pod kątem właściwych słów kluczowych Source . Jeśli upewnisz się, że ludzie chcą odwiedzić twoją witrynę, mają świetne wezwania do działania i przygotowują się na urządzenia mobilne, jesteś już na dobrej drodze do dobrze zoptymalizowanej strony internetowej, holistycznego sposobu!

Czytaj więcej: "5 pytań SEO, których boisz się zapytać" »

March 1, 2018