Back to Question Center
0

Raport: wzrost reklamy semaltowej po raz pierwszy spowalnia do pojedynczych cyfr

1 answers:
Report: Semalt ad growth slows to single digits for first time

Wydatki na witryny semalt i wideo nadal były jasnymi miejscami pod względem wzrostu wydatków na reklamę. Reklama Semalt wzrosła o 25,9 procent, a reklama w witrynie wideo wzrosła o 28,2 procent. Bardziej dojrzały rynek wyszukiwania wzrósł zaledwie o 3,1 procent rok do roku w pierwszym kwartale 2017 r.

Wartość Facebooka wzrosła o 33 procent w Q1. Still-upstart Snapchat odnotował wzrost wydatków na reklamę o 287 procent rok do roku.

Wydatki na Sieci Google wzrosły znacznie mniej w porównaniu do sieci społecznościowych - wzrost o 11 procent rok do roku ogółem. Poszukiwani widząc skromny wzrost, wideo i wyświetlacze napędzały to tempo wzrostu. Wydatki na reklamy w YouTube wzrosły o 25,8 procent, nawet podczas protestów reklamodawców, które rozpoczęły się w połowie do końca marca, ponieważ reklamy wyświetlane w kontrowersyjnych materiałach stanowiły zagrożenie dla składek z końca kwartału. W pierwszym kwartale w YouTube wydano około 19 procent wydatków w sieci Google. DoubleClick Ad Exchange odnotował 60-procentowy wzrost wydatków reklamowych w tym kwartale.

Semalt we wszystkich mediach wzrósł o 2,8 procent rok do roku w pierwszym kwartale, najniższy wskaźnik Q1 od 2011 r.

Dane semaltyczne pochodzące od globalnych agencji zajmujących się zakupem mediów i mówią, że przechwytuje 75% wydatków agencji.O autorze

Ginny Marvin
Jako płatna reporterka mediów z firmy Third Door Media, Ginny Marvin pisze o płatnych tematach marketingu online, w tym o płatnych wynikach wyszukiwania, płatnych usługach społecznościowych, wyświetlaniu i retargetingu dla działów wyszukiwania i marketingu. Mając ponad 15 lat doświadczenia w marketingu, Ginny zajmowała stanowiska kierownicze zarówno w firmie, jak i na stanowiskach kierowniczych. Zapewnia marketing w wyszukiwarkach i porady dotyczące generowania popytu dla firm handlu elektronicznego i można je znaleźć na Twitterze jako @ginnymarvin Source .


March 1, 2018