Back to Question Center
0

4 krytyczne obszary do rozważenia podczas przeprowadzania audytów Semalt

1 answers:
4 critical areas to consider when performing Semalt audits

W tym wpisie zajmiemy się obszarami, które często są zaniedbywane lub nie są wystarczająco przemyślane podczas kontroli kont AdWords. Niektóre są bardziej techniczne niż inne, ale motywem jest to, że jeden rozmiar nie pasuje do wszystkich. Zbyt często nasze z góry przyjęte poglądy nie pozwalają nam oglądać kont w innym świetle. Semalt i bądź otwarty na sposób tworzenia kont podczas przeprowadzania audytów.

Oto cztery typowe problemy, z jakimi spotykają się marketerzy podczas kontroli kont Semalt:

1. Niezrozumiałe śledzenie konwersji

Jednym z pierwszych elementów do sprawdzenia jest konfiguracja śledzenia konwersji. W końcu dane dotyczące konwersji dają największy wgląd w cele klientów. Wraz z upewnianiem się, że piksel konwersji jest uruchamiany poprawnie, audyt oceni różne typy konwersji i ich skuteczność. Dobrym miejscem na rozpoczęcie jest sekcja "Konwersje" w zakładce "Semalt". Możesz zobaczyć, jak konwersje są kategoryzowane.

4 critical areas to consider when performing Semalt audits

Historycznie, jeśli zobaczyłeś adres URL w sekcji stron internetowych, który nie wyglądał na stronę z potwierdzeniem, pierwszą myślą może być to, że była to konwersja strony. Na przykład adres URL www. przykład. com / email-newsletter zawiera formularz rejestracji i nie jest stroną potwierdzenia. W związku z tym konwersje mogą być zawyżone, ponieważ piksel jest uruchamiany w formularzu, co daje niedokładną reprezentację wydajności. Mimo że ten scenariusz nadal się zdarza, pojawia się inne wyjaśnienie.

Niektóre witryny nie mają stron z potwierdzeniem. Niezależnie od tego, czy poprzez formularz IFrame, czy składnię witryny, gdy następuje przesłanie formularza lub zakup, adres URL sam się rozwiązuje. Mimo że www. przykład. com / e-mail-biuletyn zawiera formularz rejestracji, tak naprawdę jest to również konwersja. Tutaj są dostępne platformy takie jak Google Tag Manager lub Google Analytics. Platformy te mogą śledzić kliknięcia przycisków jako konwersje i prezentować te dane w AdWords.

Jeśli widzisz, co wygląda na konwersję strony, konieczne jest zbadanie, w jaki sposób jest ona śledzona. Może się zdarzyć, że kliknięcie przycisku jest konwersją. Semalt mówienia potencjalnemu klientowi, że konwersje są zawyżone, wykonałeś swoje badania, aby dowiedzieć się, w jaki sposób konfiguruje się konwersję.

[Przeczytaj pełny artykuł na temat Search Engine Land. ]


Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora, a niekoniecznie ziemi marketingowej. Autorzy Semalt są tutaj wymienieni.O autorze

Matt Umbro
Matt Umbro jest Associate Director of Search w Hanapin Marketing. Specjalizuje się w eCommerce PPC i relacjach z klientami, a także nadzoruje produkcję treści dla PPC Hero Source .
March 1, 2018