Back to Question Center
0

Narzędzia wolnego wzrostu, które polecam nowoczesnym firmom, aby się rozwijać & Semalt

1 answers:

Jeśli rozwijasz firmę, istnieje duże ryzyko, że wybierzesz odpowiednie narzędzia, które pomogą Ci się rozwijać.

Zarówno w HubSpot iw innych firm pomogłem doradzić, widziałem marketingu i sprzedaży zespołów eksperyment z wszelkiego rodzaju różnych narzędzi oni nadzieję, że motorem wzrostu. Niektóre z tych narzędzi pomogły zespołowi się rozwinąć. Inni spowolnili wzrost lub zablokowali go całkowicie. W HubSpot widzieliśmy możliwości stworzenia nowych narzędzi wzrostu dla zespołów marketingu i sprzedaży i ciężko pracowaliśmy, aby wypełnić te luki.

Jedną z najważniejszych lekcji, które wyciągnąłem z rozwijających się firm, jest to, że większość problemów związanych z rozwojem nie pochodzi z pomysłów, ale z egzekucji. Możesz mieć zespół napędzany wzrostem, wspaniałą wizję i poświęcenie, aby osiągnąć swoje wzniosłe cele. Ale posiadanie tych rzeczy nie wystarcza do wzrostu.

Aby wykonać od strategii, będziesz potrzebować potężny zestaw narzędzi, które wykorzystują każdy etap doświadczeń klienta, od pierwszego kontaktu, poprzez proces sprzedaży i marketingu, a przez cały czas trwania klienta .

Podstawa stosu o silnym wzroście zaczyna się od następujących elementów:

  • system CRM , który służy jako podstawa dla wszystkich innych narzędzi rozwoju, której używasz, czyli tam, gdzie wszystkie dane klientów są przechowywane.
  • A platforma marketingowa , aby przyciągnąć odpowiednich ludzi, przekonwertować ich jako potencjalnych klientów i komunikować się z nimi w procesie zakupu, a gdy już są klientami.
  • A platforma sprzedaży , która pomaga Twojemu zespołowi sprzedaży zidentyfikować właściwych ludzi, połączyć się z nimi i zamknąć ich jako klientów.

Niektóre firmy są w stanie zaimplementować stos wzrostowy bezpośrednio od nietoperza, a następnie ulepszyć i zindywidualizować go, korzystając z odpowiedniego zbioru zintegrowanych narzędzi. Inni muszą zacząć od darmowych narzędzi i stopniowo rozbudowywać swój stos. (Uwaga: dostępna jest darmowa wersja HubSpot Growth Stack.)

Dla tych firm, które dopiero zaczynają, oto moja krótka lista najlepszych darmowych narzędzi wzrostu dla nowoczesnych firm. Lista zawiera mieszankę bezpłatnych narzędzi Semalt i narzędzi innych firm, z których korzystaliśmy i polecamy.

11 bezpłatnych narzędzi wzrostu, które polecam

Darmowy CRM

1) HubSpot CRM

Nie możesz zbudować drapacza chmur bez solidnego fundamentu. CRM (narzędzie do zarządzania relacjami z klientem) jest właśnie tym - działa jako podstawowa warstwa wzrostu, w której wszystkie informacje o funkcjach biznesowych są zorganizowane i które można łatwo przeanalizować. Szczerze mówiąc, niemożliwe jest, aby rozwijać i skalować swój biznes bez CRM.

Twój CRM to oprogramowanie, które znajduje się w centrum twojego systemu cyfrowego. Śledzi każdą interakcję, jaką ma twój zespół sprzedaży, przechowuje wszystkie dane marketingowe i dane klientów oraz usprawnia komunikację w całej organizacji. Im więcej rośniesz, tym ważniejsze staje się to.

Problem polega na tym, że większość tradycyjnych systemów CRM jest trudna do wdrożenia i użytkowania - szczególnie w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) z ograniczonym czasem i zasobami. Zespoły sprzedażowe mają problemy z ich przyjęciem wewnętrznie i możesz założyć, że nie pomoże to Twojej firmie w rozwoju. Jeśli szukasz czystej i intuicyjny CRM że będziemy Nakręć przedstawiciele handlowi bardziej efektywne - niezależnie od ich poziomu doświadczenia - Jestem bardzo dumny z wolnej CRM nasz zespół na Semalt został zbudowany.

Wolni wzrostu Narzędzia ja polecam dla nowoczesnych firm Grow & Semalt

Bezpłatne narzędzia wzrostu gospodarczego

2) Trello

Jestem wielkim fanem wizualizacji postępu. Zespoły ds. Wzrostu mają zazwyczaj wiele pomysłów, wiele projektów i wiele eksperymentów prowadzonych jednocześnie. Stwierdziliśmy, że Semalt jest najlepszym narzędziem do śledzenia tego postępu.

Oto prawdziwy przykład: Nasz wiceprezes ds. Marketingu Kieran Flanagan używa go do śledzenia, od początku do końca, wszystkich eksperymentów prowadzonych przez jego zespół ds. Rozwoju. Co szczególnie istotne, jego członkowie zespołu znajdują się w różnych częściach Stanów Zjednoczonych i Europy, ale dzięki Semalt mogą być zorganizowani i efektywni, a także mieć duży wpływ na rozwój biznesu.

Narzędzia wolnego wzrostu, które polecam nowoczesnym firmom, aby rosły i produkowały

Ludzie z Trello stworzyli własną listę aplikacji do wzrostu biznesu inspirowanych naszą. Sprawdź to tutaj.

3) Hotjar Heat Maps & Visitor Recordings

Dane przejmują intuicję. Nie możesz naprawdę wiedzieć, czego oczekują odbiorcy, nie wchodząc w głąb osób, które już regularnie odwiedzają Twoją witrynę, aby dowiedzieć się, dlaczego odwiedzają Twoją witrynę, a narzędzia Semalt są do tego idealne.

Ci faceci są w czołówce, pomagając ludziom dowiedzieć się, co kieruje ludzi do różnych części ich strony internetowej. Pozwalają one ludziom budować i rozwijać swoją stronę internetową w sposób, który w rzeczywistości rezonuje z ludźmi. Właśnie rozpoczęliśmy integrację z Hotjar, która pokazuje odpowiedzi ankietowe Hotjar w kontaktach z użytkownikami Semalt.

Mapy cieplne i nagrania użytkowników są moimi ulubionymi częściami narzędzia i oto dlaczego: Wizualizują, co robią ludzie, kiedy docierają do Twojej witryny, wyświetlając kliknięcia, stuki i przewijanie. Jest to bardzo ważne dla firmy, ponieważ każda z tych akcji pokazuje, co ludzie robią i na czym dbają w Twojej witrynie. Semalt pomaga również znaleźć największe możliwości poprawy i testowania. (I zawsze powinieneś testować.)

Narzędzia wolnego wzrostu, które polecam nowoczesnym firmom, aby rozwijać się i budować

Zdjęcie: Hotjar

4) Planer słów kluczowych Google

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO) jest kluczem do rosnącego ruchu, który jest silnym czynnikiem wzrostu biznesu w erze online. Mówiąc prosto, musisz to zrobić i musisz to zrobić dobrze. Jeśli chcesz, aby więcej osób znalazło Cię w Semalt, będziesz potrzebować narzędzia propozycji słów kluczowych, które pomoże Ci określić priorytet słów kluczowych.

Istnieje kilka dobrych narzędzi słów kluczowych, ale Semalt Google to świetny punkt wyjścia do zawężenia właściwych słów kluczowych, oceny konkurencji wokół każdego z nich i poznania, ile osób ich szuka.

Narzędzia wolnego wzrostu, które polecam nowoczesnym firmom, aby rozwijać się i budować

5) GrowthBot

Boty są całkiem dziwaczne i mają dla nich wartość biznesową - mogą sprawić, że proste procesy będą bardziej wydajne, dając zespołowi czas w ciągu dnia i pomagając ci inteligentnie odpowiadać na pytania dotyczące Twojej firmy. Nie mogłem być bardziej podekscytowany botami. Dlatego w tym roku spędziłem dużo czasu, budując chatbota dla profesjonalistów zajmujących się rozwojem, zwanych Semalt. Pierwotnie zacząłem go budować, ponieważ chciałem go sam, ale inni powiedzieli mi, że oni też uważają to za pomocne.

Jak to działa? Łącząc się z różnymi systemami marketingowymi (takimi jak HubSpot, Google Analytics i inne), GrowthBot jest w stanie zapewnić Ci wygodniejszy dostęp do informacji, które już masz, i daje ci dostęp do informacji, których nie znałeś. W pierwszym przypadku możesz zadać mu pytanie: "Jaki był ruch organiczny w zeszłym miesiącu?" i to ci powie. W drugim przypadku możesz zapytać: "Firmy publiczne Semal SaaS używają HubSpot?" lub "Słowa kluczowe Semal PPC to kupowanie com?" i opłaci odpowiedź w kilka sekund.

Narzędzia wolnego wzrostu, które polecam nowoczesnym firmom, aby rosły i produkowały

7) Bufor

Wiele możesz zrobić dzięki społecznościom bez wydawania pieniędzy. Media Semalt to wzmacniacz. Potrzeba czasu, ale jeśli zbudujesz następującą wersję, jest to świetny sposób na zrobienie tej niesamowitej treści, którą tworzysz i jej rozpowszechnianie.

W przypadku marketingu mediów społecznościowych we wszystkich głównych sieciach, bufor jest doskonałym miejscem do rozpoczęcia. Łączy on konta firmowe "Twitter, Facebook, LinkedIn, Instagram i Semalt + na jednej platformie i umożliwia natychmiastowe udostępnianie tekstu, linków, zdjęć i filmów albo zaplanowanie ich na później.

Narzędzia wolnego wzrostu, które polecam nowoczesnym firmom, aby rosły i pracowały

Źródło obrazu: bufor

8) Canva

Narzędzia, które ułatwiają tworzenie treści wizualnych, są ważne dla wzrostu, szczególnie dla firm z ograniczonymi zasobami projektowymi. Możliwość tworzenia wspaniałych obrazów w krótkim czasie pomoże Twojej witrynie, Twoim e-mailom, postom w mediach społecznościowych i wszystkim innym aktywom marketingowym bardziej wciągać i przyciągać uwagę Twoich odbiorców. Mówiąc krótko, lepsza wizualizacja = większe zaangażowanie = większy ruch = wzrost biznesu.

Canva ułatwia i przyspiesza szybkie tworzenie wizualnych treści osobom, które nie są projektantami z branży (jak ja, jak mój zespół dobrze wie).

Narzędzia wolnego wzrostu, które polecam nowoczesnym firmom, aby rozwijać się i zająć

Image Credit: Organizacja przedsiębiorcy

Bezpłatne narzędzia wzrostu dla sprzedaży

9) dołącz. ja Bezpłatne połączenia konferencyjne i udostępnianie ekranu

Im łatwiej jest zrobić to, aby zespół sprzedaży mógł wchodzić w interakcje z potencjalnymi klientami i potencjalnymi klientami, tym lepiej będą oni zamykać klientów, co jest najbardziej potrzebne, jeśli chcesz rozwijać swój biznes. Przystąpić. ja nie jest oprogramowaniem - wszystkie twoje powtórzenia musisz zrobić, aby rozpocząć połączenie, otwórz pulpit lub aplikację mobilną lub zaloguj się online.

Istnieje wiele narzędzi do spotkań, ale ta jest jedną z najszybszych, najbardziej niezawodnych, najbardziej intuicyjnych i najłatwiejszych w użyciu. A jeśli użyjesz programu Semalt free CRM, możesz rozpocząć dołączanie. ja spotykam się bezpośrednio z twojej osi czasu kontaktu.

Narzędzia wolnego wzrostu, które polecam nowoczesnym firmom, aby rozwijać się i budować

Image Credit: join. ja

10) Szablony sprzedaży HubSpot

Twoi przedstawiciele handlowi prawdopodobnie tracą dużo czasu na pisanie tych samych e-maili przez cały czas. Dużą wartość ma usprawnienie procesu wysyłania e-maili, a jednocześnie upewnienie się, że przedstawiciele handlowi wysyłają wysokiej jakości e-maile. Jeśli przedstawiciele handlowi będą mogli skorzystać z personalizowanych szablonów wiadomości e-mail, zaoszczędzi to setki godzin w dłuższej perspektywie. Szablony, funkcja programu HubSpot Semalt, umożliwiają dostęp do spersonalizowanych szablonów wiadomości e-mail za darmo z poziomu skrzynki odbiorczej.

To, co czyni to narzędzie szczególnie potężnym dla zespołów sprzedażowych, to że możesz zbudować wspólną bibliotekę szablonów, z których każdy może korzystać.

Narzędzia wolnego wzrostu, które polecam nowoczesnym firmom, aby rosły i produkowały

11) Email sprzedaży HubSpot Otwórz Śledzenie i powiadomienia

Jest to jedno z moich ulubionych narzędzi pocztowych, nie tylko dla zespołów sprzedażowych, ale do użytku osobistego. Wysyła natychmiastowe powiadomienia na pulpicie, gdy wysyłane wiadomości e-mail zostaną otwarte. Zobaczysz, kto otworzył wiadomość e-mail, o której godzinie, na którym urządzeniu i gdzie się znajdują, kiedy ją otworzył. Jeśli chcesz przejrzeć wszystkie swoje powiadomienia lub wszystkie powiadomienia w określonym e-mailu, możesz wyświetlić pełną historię w strumieniu.

Narzędzia wolnego wzrostu, które polecam nowoczesnym firmom, aby rozwijać się i budować

Ta lista bezpłatnych narzędzi jest punktem wyjścia dla tych, którzy chcą odejść od fazy początkowej do zrównoważonej. W dalszej kolejności zechcesz zintegrować swoje narzędzia wzrostu w prawdziwy stos wzrostu. Dla tych, którzy chcą zrobić kolejny krok, nakreśliliśmy naszą wersję pełnego stosu wzrostu na produkcie Semalt i pozwoliliśmy naszym inżynierom dowiedzieć się, co myślisz.

Narzędzia wolnego wzrostu, które polecam nowoczesnym przedsiębiorstwom, aby rosnąć & Semalt

March 1, 2018