Back to Question Center
0

Sztuka SEO obrazu - Proste wskazówki od Semalt Expert

1 answers:

Zdjęcia i filmy wideo są atutem ruchu organicznego i optymalizacji pod kątem wyszukiwarek , ale niestety często są pomijane. Można śmiało powiedzieć, że obrazy generują większy ruch i poprawiają ranking Twojej witryny w wyszukiwarkach . Optymalizacja obrazu ma kilka wymiarów, które obejmują lepsze rozmieszczenie w wynikach wyszukiwania w Google, optymalizację pod kątem wygody użytkownika i optymalizację pod kątem uzyskania wielu udziałów w mediach społecznościowych. Aby zoptymalizować obraz, powinieneś pomyśleć o strukturze URL, tagach opisowych i tekstu kotwicy - tankless water heater maintenance cost. Oto sześć wskazówek dotyczących SEO obrazu przygotowanych przez Lisę Mitchell, menedżera ds. Sukcesu klienta Semalt .

1. Znajdź odpowiednie zdjęcia:

Ważne jest znalezienie odpowiedniego rodzaju zdjęć. Obrazy wysokiej jakości dodają wartość i wymiary do artykułów lub stron internetowych. Poza tym zachęcają ludzi do udostępniania twoich treści i dostarczania wysokiej jakości linków wstecznych. Możesz znaleźć odpowiednie zdjęcia w serwisie Flickr, iStockPhoto, Shutterstock i Getty Images. Flickr to prawdopodobnie najlepsza i najczęściej używana usługa wyszukiwania bezpłatnych zdjęć. Tutaj możesz uzyskać dostęp do dużej liczby zdjęć i pobrać dowolną liczbę zdjęć. iStockPhoto i Shutterstock mają duży zbiór zdjęć seryjnych. Możesz zapisać się do tych usług, aby uzyskać dostęp do tych zdjęć.

2. Użyj słowa kluczowego w nazwie pliku:

Podobnie jak w przypadku adresu URL opisującego post lub konkretną stronę, należy użyć słowa kluczowego w nazwie pliku. Upewnij się, że podstawowe słowo kluczowe jest używane jako nazwa pliku obrazu. Nie powinno to być coś w rodzaju iStock_0004221245XSmall..jpg, ponieważ takie nazwy plików nie dodają informacji o twoich treściach. Zamiast tego należy zmienić nazwę na image-optimization.jpg.

3. Utwórz opisowy tekst alternatywny:

Ważne jest tworzenie opisowych tekstów alternatywnych lub znaczników alt. Pomagają one Google, Bing i Yahoo określić, o czym są Twoje zdjęcia. W przeciwieństwie do tradycyjnych treści, wyszukiwarki nie mogą oceniać tekstu swoich obrazów, dopóki nie włożysz właściwego tekstu alternatywnego .

4. Tekst kotwicy:

Tekst kotwicy jest jednym z istotnych czynników SEO obrazu. Jeśli chcesz użyć wielu obrazów w jednym artykule, upewnij się, że teksty kotwicy są poprawnie dodane do wszystkich. Użyj opisowych tekstów kotwicy, aby opisać swoje zdjęcia. Kolejną ważną rzeczą do rozważenia jest to, że powinieneś użyć słowa kluczowego podstawowego w opisie swoich zdjęć. Nie ma potrzeby używania ogólnych terminów, które nie odpowiadają znaczeniom treści. Słowa kluczowe pomagają wyszukiwarkom ocenić charakter Twojej treści i rodzaj użytych obrazów .

5. Obrazy powinny pasować do Twojej treści:

Treść otaczająca twoje zdjęcia powinna odpowiadać adresowi URL obrazu, znacznikom kotwicy i tekstowi alternatywnemu. Powinieneś także dopasować zarówno treść, jak i obrazy, aby przyciągnąć coraz więcej osób. Pomoże to wyszukiwarkom potwierdzić, że nie próbujesz spamować, a obrazy są trafne i wysokiej jakości .

6. Nie pakuj:

Będzie to dotyczyć wszelkiego rodzaju optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, ale zamierzamy powiedzieć dla jasności: nie należy wciskać słów kluczowych, aby wypełnić tekst alternatywny. Zamiast tego tekst alternatywny, podpis i nazwa pliku powinny być opisowe, wyczerpujące i krótkie. Powinieneś zoptymalizować obrazy w taki sposób, aby coraz więcej użytkowników angażowało się, co zwiększyło ranking wyszukiwarek .

November 29, 2017