Back to Question Center
0

Jak zoptymalizować atrybuty ALT - Porady Semalt

1 answers:

Niektórzy webmasterzy zamykają zdjęcia przed indeksowaniem w deklaracji robots.txt, podczas gdy inni nie podpisują obrazów swoich produktów i usług za pomocą atrybutów ALT. Inna grupa webmasterów używa nieinformatywnego atrybutu ALT, takiego jak standardowe słowa kluczowe i wyrażenia lub umieszcza słowo "obraz" w tekście alternatywnym. Jako webmaster powinieneś używać odpowiednich atrybutów Alt.

Frank Abagnale, menedżer ds. Sukcesu klienta Semalt twierdzi, że jeśli chodzi o wyszukiwanie obrazów, niektóre z nich będą widoczne w wynikach wyszukiwania Google. Ale jest to możliwe tylko wtedy, gdy zoptymalizujesz swoje zdjęcia do SEO. Gdy ktoś wyszuka konkretne słowa lub wyrażenia, zostanie skierowany na twoją stronę internetową .

Przygotuj swoje zdjęcia do pierwszej strony:

Pierwszą rzeczą, o której powinieneś pamiętać, jest poinformowanie Google, Bing i Yahoo o naturze twojego obrazu. Atrybuty Alt są używane w dokumentach XHTML i HTML do określania tekstu alternatywnego (tekstu alternatywnego), który będzie wyświetlany, gdy elementy, do których jest zastosowany, nie będą renderowane .

Z poniższych przykładów, sprawdźmy, jak skomponować atrybut alt dla twojego obrazu:

  • "Obraz 1" - jest to opcja bezużyteczna i nie ma charakteru opisowego. Brak przydatnego i pouczającego tekstu jest zły w przypadku indeksowanych obrazów
  • .
  • "Nastolatek łowi ryby" - jest to dobry opis twojego wizerunku, ale nie jest odpowiedni dla komercyjnych stron internetowych
  • .

Jak stworzyć doskonałe atrybuty alt dla swoich obrazów?

Oto pięć zasad pisania atrybutów alt dla twoich obrazów:

1. Szybki i przydatny opis twojego zdjęcia:

Jeśli opis zdjęcia nie pokrywa się z jego treścią, obraz nigdy nie uzyska żadnego kliknięcia z wyszukiwania..Na szczęście WordPress i inne systemy zarządzania treścią automatycznie generują atrybuty alt. Ale powinieneś zawsze sprawdzić tę sekcję przed opublikowaniem swojego obrazu na stronie internetowej .

2. Całkowita długość atrybutów alt:

Cała długość twojego atrybutu alt musi wynosić od trzech do czterech słów, ale nie więcej niż 200 znaków. Jeśli użyjesz mniej niż trzech słów, trudno będzie opisać swój obraz. Jeśli chodzi o górny limit, Google, Bing i Yahoo rozważają pierwsze 255 znaków atrybutów alt, aby rozpoznać twoje zdjęcia.

3. Użyj podstawowego słowa kluczowego w atrybucie alt twojego obrazu:

Podobnie jak nagłówki (H1, H2, H3, H4 i H5) i znaczniki tytułu, należy użyć słowa kluczowego podstawowego w atrybucie alt obrazu. Innymi słowy, możemy powiedzieć, że atrybut alt musi zawierać cenne informacje, co ułatwia promowanie treści .

4. Nie spamuj:

Spamowane i zoptymalizowane atrybuty alt spowodują nałożenie sankcji na Yahoo, Bing i Google. Powinieneś wstawić odpowiednie słowa kluczowe lub wyrażenia w atrybucie alt i ograniczyć ich liczbę do trzech do pięciu. Nie musisz używać słów takich jak "online", "cena", "kup", "obraz" i "strona internetowa" w swoich atrybutach alt.

5. Nie zapisuj atrybutów alt dla obrazów dekoracyjnych:

Jeśli na twojej stronie znajduje się dużo ozdobnych zdjęć, nie musisz pisać atrybutów alt dla tych obrazów. Poza tym zdjęcia strzał, guzików, ramek, zwierząt, ptaków i natury lepiej zostawić puste .

Wniosek:

Jeśli posiadasz wiele stron internetowych, nie powinieneś lekceważyć znaczenia atrybutów alt i obrazów o wysokiej rozdzielczości. Niezależnie od tego, czy dodasz nowe produkty do swojego sklepu, czy napiszesz post na blogu, musisz odpowiednio zoptymalizować zdjęcia Source .

November 29, 2017