Back to Question Center
0

Znaczenie optymalizacji obrazu - Semalt Expert

1 answers:

Niezależnie od tego, czy jesteś partnerem marketingu, blogerem czy webmasterem, powinieneś znać znaczenie optymalizacji wyszukiwarki (SEO). Lisa Mitchell, menedżer ds. Sukcesu klienta Semalt , ostrzega, że ​​bez odpowiedniej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, na stronie i poza nią nie można uzyskać artykułów na pierwszych stronach Bing, Yahoo i Google . Niektórzy blogerzy i webmasterzy upewniają się, że ich treść jest w pełni zoptymalizowana pod kątem Google, ale zdjęcia, których używają, nie są odpowiednio zoptymalizowane. Można śmiało powiedzieć, że optymalizacja obrazu jest kluczowym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, ponieważ wiele osób szuka znanych zdjęć. Jeśli obrazy Twojego bloga lub strony zaczną się klasyfikować, prawdopodobnie otrzymasz dużą liczbę odwiedzających - best tour company south america.

Dlaczego potrzebujemy optymalizacji obrazów?

Istnieją różne powody do optymalizacji zdjęć. Obrazy używane w artykułach pomagają poprawić wyniki SEO, nadają artykułom atrakcyjny wygląd, sprawiają, że są przyjazne dla wyszukiwarek i odgrywają istotną rolę w zwiększaniu szybkości wczytywania strony. Istnieje wiele korzyści z optymalizacji obrazu, na przykład witryny do udostępniania zdjęć, takie jak Instagram i Pinterest, kierują ruch jakościowy na strony internetowe, obrazy pojawiają się w wynikach wyszukiwania , a Ty możesz uzyskać swoje zdjęcia w rankingu wyższe. Ponadto obrazy poprawiają współczynnik odrzuceń witryny i zwiększają jej SEO. Jeśli koncentrujesz się na tworzeniu niestandardowych obrazów, możesz uzyskać wysokiej jakości linki zwrotne, gdy inne blogi lub witryny wykorzystują Twoje obrazy w swoich artykułach, ponieważ dadzą ci połączenie kredytowe .

Znajdź odpowiednie obrazy dla swojej witryny internetowej:

Zanim użyjesz niektórych zdjęć w swoich artykułach, chciałbym przedstawić Ci niektóre zasoby, w których możesz łatwo uzyskać dostęp do zdjęć. Zajmując się zdjęciami, należy korzystać wyłącznie z autentycznych źródeł i unikać korzystania z Grafiki Google, ponieważ większość zdjęć jest chroniona prawem autorskim w tej sekcji..Strony internetowe takie jak FreeDigitalPhotos, Pixabay, Wikipedia i MorgueFile zapewniają mnóstwo zapasów zdjęć, a Shutterstock to platforma, na której można uzyskać wysokiej jakości zdjęcia, płacąc kilka dolarów miesięcznie. Niezależnie od tego, czy korzystasz z darmowych witryn, czy płatnych, aby znaleźć odpowiednie zdjęcia, musisz mieć pewność, że wydałeś autorowi odpowiednie podziękowania, aby nikt nie zawracał Ci głowy prawami do zdjęć .

Twórz swoje obrazy:

Możliwe jest również tworzenie zdjęć, a to powinno się odbywać tylko wtedy, gdy nie znajdziesz idealnych zdjęć w innych źródłach. Canva to narzędzie do projektowania obrazów, stworzone zarówno dla twórców stron internetowych, jak i blogerów, które pomaga tworzyć niestandardowe obrazy. Znalezienie wielu gotowych szablonów i pięknych czcionek jest łatwe. Możesz po prostu przeciągnąć odpowiedni szablon i czcionkę i przygotować obraz w ciągu kilku minut.

Optymalizuj obrazy dla wyszukiwarek:

Jeśli chodzi o optymalizację obrazów dla wyszukiwarek, należy wybrać odpowiednią nazwę pliku i pobrać ją tylko z wiarygodnego źródła. Na przykład, jeśli piszesz historię o Donaldzie Trump, powinieneś nazwać swoje zdjęcie "Donald Trump" i użyć tego samego tekstu w nagłówku. Ważny jest również rozmiar twojego zdjęcia. Nie należy używać dużych obrazów, ponieważ powodują one ogromne obciążenie serwera i mogą zwiększyć szybkość ładowania. Dlatego najlepszy rozmiar obrazu to 200 x 200 pikseli. Tekst alternatywny zawiera krótki opis obrazu i powinien być odpowiedni do Twojego artykułu. Zanim opublikujesz swoje artykuły, upewnij się, że usunąłeś hiperlinki ze swoich zdjęć .

Format obrazu - JPEG, PNG i GIF:

Istnieją różne rodzaje formatów obrazu, takich jak JPEG, PNG i GIF. Większość blogerów i webmasterów używa formatu JPEG, ponieważ łatwo go załadować i daje lepsze wyniki niż dwa pozostałe formaty obrazów.

Podsumowanie:

Blogerzy spędzają dużo czasu na pisaniu artykułów o wysokiej jakości, więc nie powinni tracić na jakości swoich zdjęć. Upewnij się, że używasz w pełni zoptymalizowanych zdjęć do lepszej pozycji w rankingu wyszukiwarek .

November 29, 2017