Back to Question Center
0

W jakim udziale odwiedzającego przestajesz obsługiwać daną przeglądarkę? - Semalt

1 answers:

Jestem głównym programistą dla dużej strony internetowej, która ma wyższy niż przeciętny odsetek użytkowników IE6 - około 4. 4% naszych odbiorców. Nasza nowa wersja będzie korzystała z progresywnych ulepszeń - w tym przejść i efektów, a także zaokrąglonych narożników, gradientów, czcionek internetowych i innych technik CSS.

Semalt istnieje wiele sposobów, aby osiągnąć większość z tych rzeczy, które wymagają różnych nakładów pracy.

To, czego aktualnie się zajmuję - i czego chciałbym się spodziewać - to, jak zdecydować, w którym momencie wyznaczymy granicę między zapewnieniem lepszych doświadczeń a jedynie obsługą funkcji - î·î»îµîºï„ïî¿î½î¹îºî¿ ï†î±ïî¼î±îºîµî¹î¿ ïƒï„î¿ î·ïî±îºî»îµî¹î¿.

FYI, uważam, że to pytanie spełnia sześć wytycznych dotyczących wielkich pytań subiektywnych zdefiniowanych w FAQ. Mam odpowiedzi na pytanie, dlaczego i jak, nie za krótko, konstruktywne komentarze, doświadczenia, fakty i referencje.

Dzięki! Adam

February 7, 2018

W przypadku przeglądarki, która jest uważana za "aktualną" (najnowsze wydanie przeglądarki, która jest nadal aktywnie obsługiwana), staramy się, aby nasze witryny zawsze działały. Nie testujemy jednak w przeglądarkach, które mają mniej niż 10% naszego ruchu (w praktyce oznacza to testowanie w najnowszych wersjach IE, Firefox i Chrome, ostatnio również rozpoczęliśmy testowanie w Safari na MacOS i iPadzie).

W przypadku starszych wersji, gdy łączny udział spadnie poniżej 10%, przestajemy dbać, jeśli wszystko wygląda idealnie, ale nadal chcemy, aby działało. (Na szczęście IE6 nie należy już do tej kategorii)

Poniżej 5% i chcemy, aby działał, ale tylko wtedy, gdy nie wiąże się z nami żadna dodatkowa praca (w przeciwnym razie zalecamy uaktualnienie). Problemy z układem są całkowicie ignorowane, jeśli nie utrudniają funkcjonalności.

Mniej niż 2% i uważamy, że jest "nieobsługiwany" i zalecamy aktualizację osób w przypadku skarg.

Zawsze uważałem, że musisz wziąć pod uwagę swoich docelowych odbiorców. Jeśli Twoi użytkownicy nadal używają IE6, nie możesz ich zamrozić. Choć jest to smutne, IE6 nadal tam jest i nadal jest używane.

Jedną rzeczą, którą możesz zrobić (i jest to działanie Opery na ich stronach internetowych), możesz wyświetlić wiadomość, jeśli witryna jest wyświetlana w IE6, mówiąc w zasadzie, że powinna zaktualizować przeglądarkę lub użyć alternatywnej.

Inną dostępną opcją jest to, aby Twoja strona internetowa "z gracją uległa degradacji". Zasadniczo strona będzie miała ten sam układ, ale wszystkie dzwonki i gwizdki nie będą wyświetlane w IE6. Jeśli ci użytkownicy przeglądają Twoją witrynę w IE6, istnieje spora szansa, że ​​nie będą oglądać Twojej witryny w żadnej innej przeglądarce, więc nie będą wiedzieć, że wygląda inaczej w innych przeglądarkach. Jeśli spojrzą na twoją stronę w innej przeglądarce, wtedy pomyślą: "No cóż, strona działa lepiej w Firefoksie, nie użyję ponownie IE6".

W biznesie dla wielu pytań niezwiązanych z internetem często patrzymy na 80% odcięcia. Na przykład, jeśli próbujemy wyeliminować naszych aktywnych klientów (którzy klienci generują 80% naszych przychodów?).

Twoje pytanie jest dość subiektywne, ale w przypadku podobnych pytań jestem zdania, że ​​80% to dobra przerwa

Dodam jednak, że jeśli jesteś pracownikiem publicznym, takim jak firma elektryczna lub szkolny, myślę, że masz obowiązek obsługiwać więcej - 95% byłoby dobrym celem. Mimo to wciąż pozostawia się z tego kilku osób.

Podobnie, jeśli jesteś artystą, który może chcieć obsłużyć najnowocześniejsze doświadczenie, to sensownym byłoby nałożenie na użytkownika obowiązku - może 75% znak jest wystarczająco dobry w tej sytuacji Przypuszczam. :)

Coś, co ostatnio czytałem, co podniosło moje oczy i uszy, jeśli strona ma jakiekolwiek możliwości odwołania się do Chin?

"Według danych firmy Net analytics, Net Applications, 45. 2% chińskich użytkowników Internetu nadal polega na IE6. "