Back to Question Center
0

Akcje Semalt Przewodnik do blokowania i usuwania spamu Google Analytics

1 answers:

Spam Analytics nie jest nowym problemem, ale ostatnio stał się znacznie bardziej niebezpieczny niż kiedykolwiek. Tutaj wiodący ekspert z Semalt , Lisa Mitchell, wyjaśni niektóre sposoby blokowania i usuwania spamu Google Analytics. Można również zorientować się, w jaki sposób wpływają one na twoje witryny.

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że spam analityczny ma różne formy: spam duchowy i spam typu bot. Obie te formy w dużym stopniu wpływają na Google Analytics - btm inc. Dlatego też sposób radzenia sobie z nimi powinien być inny, a należy skupić się na sposobie ich całkowitego usunięcia .

Co to jest Bot Spam?

Ruch związany z botami lub spam związany z botami jest bardziej powszechny i ​​groźniejszy, niż można się było spodziewać. W ciągu ostatnich miesięcy zainfekował ponad dwa miliardy stron internetowych z powodu niskiej jakości ruchu. Jednak nie wszystkie boty są niebezpieczne lub złe. Google, Bing i inne duże wyszukiwarki zależą od wyszukiwarek, jeśli chodzi o przeszukiwanie i indeksowanie treści na stronach internetowych. Roboty komercyjne, takie jak SEMrush, Pinterest, programy pobierające pliki źródłowe, takie jak FeedBurner, Twitter, a także i boty monitorujące, takie jak WordPress, Uptime Robot, dobrze się sprawdzają. Ale powinieneś zrobić wszystko, aby pozbyć się botów spamowych, które w dużym stopniu zrujnują twoją stronę .

Spam boty lub spam robotów to programy zaprojektowane do automatyzacji różnych zadań, takich jak kradzież treści i danych, przeciskanie serwerów, spamowanie komentarzy, ataki phishingowe i ataki DDoS. w różne kategorie, takie jak narzędzia hakerskie, osoby podszywające się, spamerzy i skrobaczki, których użytkownicy używają fałszywych tożsamości, aby ominąć środki bezpieczeństwa, są wykorzystywane do wdrażania ataków DDoS. Drugim typem jest narzędzie hakerskie, które służy do dystrybucji różne złośliwe oprogramowanie i wirusy Dwa lata temu Google twierdził, że z powodu tego problemu zhakowano 200 procent witryn internetowych, a kradło jest szeroko wykorzystywane do kradzieży treści internetowych i danych, w większości przypadków skradzione artykuły są ponownie publikowane w innych domenach i na forach. wykorzystanie botów do rozprzestrzeniania treści promocyjnych w formie linków do wyłudzeń i komentarzy

Istnieją różne sposoby blokowania i usuwania botów i spamu. Niektóre z nich zostały omówione poniżej.

Automatyczna funkcja filtrowania botów / pająków

Ta funkcja została wprowadzona przez Google kilka miesięcy temu. Pozwala sprawdzić i zablokować ruch pochodzący z nieznanych adresów IP. Możesz łatwo pozbyć się pająków i robotów tego typu. Możesz tworzyć filtry na listach IAB / ABC International Spiders & Bots. Autofiltry to najpotężniejsza obrona przed spamem botów, ponieważ już na tym skorzystały różne serwisy. Jest łatwy w implementacji i zapewnia doskonałe wyniki.

Blokuj boty przy pomocy .htaccess

Innym sposobem jest blokowanie botów za pomocą plików .htaccess. Ta funkcja automatycznego filtrowania pomaga usunąć boty z Google Analytics. Zapobiega pojawianiu się botów, ale nie może być stałym rozwiązaniem dla twojej witryny. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania dotyczące dostarczonych tu rozwiązań, możesz skontaktować się z nami za pośrednictwem sekcji komentarzy poniżej .

November 24, 2017