Back to Question Center
0

Bait And Switch Marketing - Expert of Semalt, Natalia Khachaturyan

1 answers:

array

{ }

Większość właścicieli firm zdaje sobie sprawę, że przynęta i zamiany w marketingu są nieetyczne. Są w błędzie, ale czasami możesz wpaść w pułapkę bez twojej zgody. Niezależnie od tego, czy jesteś w pułapce celowo, czy nie, powinieneś wiedzieć, jak to działa i dlaczego jest uważane za błędne.

Z biegiem czasu konsumenci stają się mądrzejsi i chociaż te taktyki marketingowe mogły być przydatne w przeszłości, konsumenci są teraz świadomi tego, jak wyglądają przełączniki i przynęty - bolivia tours salar de uyuni.

Jak działa przynęta i przełącznik

Strateg ds. Treści Semalt , Natalia Khachaturyan, wyjaśnia, że oznacza to, że firma może reklamować produkt po niskiej cenie, ale gdy konsumenci kupują produkt, okazuje się, że jest on niedostępny . Teraz, gdy klient jest już w sklepie lub na stronie internetowej, firma spróbuje przekonać ich, by dostali coś, co jest droższe niż to, co zostało reklamowane. W takim scenariuszu przynęta była produktem reklamowanym po niskiej cenie, a następnie została zmieniona na coś innego o wyższej stawce .

Ta strategia marketingowa jest w niektórych przypadkach nielegalna, ponieważ jest fałszywą reklamą. Jednak niektóre firmy mogą nie mieć z tym problemów. Mają plan, aby wyciągnąć jedną z taktyk. Na przykład mogą umieścić na produkcie oświadczenie, że produkt jest dostępny w ograniczonej ilości. Będzie to dotyczyło firmy i nie będzie miało kłopotów, jeśli uznasz ją za niedostępną.

Przynęta nie jest zła. Przełączanie jest niewłaściwą częścią tego planu. Przynęty są dozwolone, o ile nie zmieniasz produktów. Niektóre z typowych metod przynęt i przełączników, których możesz używać nieświadomie, to:

Używanie nazwy konkurencji w celu przyciągnięcia ruchu do Twojego produktu

Ta taktyka zależy jednak od twojego wyboru słów. Jeśli reklamujesz swoje produkty lub usługi, a Twoje słowa brzmią tak, jakbyś sprzedał przedmiot, którego nie masz, ale inny popularny konkurent, możesz to nazwać przynętą lub oszukiwaniem klientów. Prawidłowe jest porównywanie produktów z produktami konkurencji, ale używanie ich w celu nakłonienia ludzi do odwiedzenia ciebie jest niewłaściwe.

Używanie nietrafnych słów kluczowych i przynęty i przełączniki SEO

Podstawowym celem używania słów kluczowych jest optymalizacja rankingu SEO. Pomagają one ludziom zobaczyć produkty związane z Twoją firmą i zwiększyć ruch w Twojej witrynie. Jeśli robisz przynętę i zmieniasz SEO, używasz słów kluczowych, które nie mają nic wspólnego z tym, co sprzedaje Twoja firma. Będziesz faszerował nieistotne lub fałszywe słowa kluczowe, które są często wyszukiwane przez większość osób, aby więcej osób mogło dostać się do Twojej witryny tylko po to, aby znaleźć inne produkty niż te, które spodziewały się znaleźć.

Jeśli brzmi to jak coś, co robiłeś w swojej firmie, ważne jest, aby pamiętać, że widoczność witryny nie zawsze jest niezbędna, zwłaszcza jeśli osoby, które ją oglądają, nie nawrócą się. Strategia jest nazywana planem czarnego kapelusza w polu SEO, dlatego powinieneś go unikać za wszelką cenę.

Zaufanie jest kluczowe dla każdej firmy. Nie zabijaj tego, sprawiając, że Twoi klienci sądzą, że nakłaniasz ich do takiej recenzji przez jednego z nich, może zrujnować twoją reputację i cały biznes. Sprawdź, czy popełniasz te błędy w swojej kampanii marketingowej i unikaj ich.

November 26, 2017