Back to Question Center
0

Bot, który pisze artykuły na wiki - Semalt Expert

1 answers:

Możesz myśleć, że pisanie 15 000 artykułów dziennie nie jest prawdziwe, ale Szwed może się nazywać Sverker Johansson. Ivan Konovalov, ekspert Semalt , mówi, że ta osoba pomyślnie stworzyła program komputerowy, który może napisać miliony artykułów. Napisał ponad 2,7 miliona artykułów z Wikipedii i zadziwił świat swoją ogromną pracą. Według Wall Street Journal, Johansson stał się najbardziej płodnym autorem na świecie, a jego wkład stanowi 8,5 procent artykułów Wikipedii.

W jaki sposób boty mogą pisać liczne artykuły

?

Według Johanssona jego bot jest w stanie napisać setki tysięcy artykułów Wikipedii dziennie - computer maintenance san jose. Jest nauczycielem przedmiotów ścisłych z zaawansowanymi stopniami inżynierii lądowej, językoznawstwa, ekonomii i fizyki. Johansson powiedział Wall Street Journal, że jego baga zbiera informacje z wielu zaufanych zasobów i brukuje je razem. Najczęściej oprogramowanie to obejmuje artykuły związane z taksonomią małych zwierząt, takich jak chrząszcze i motyle. Jest także w stanie pisać opowiadania o małych miastach i wioskach na Filipinach .

Nazwa bota Johanssona:

Twór Johanssona nazywa się Lsjbot. Ten konkretny bot zdecydowanie nie jest przeznaczony do pisania artykułów dla ludzkich oczu. Na przykład Associated Press ogłosiło, że użyje konkretnych robotów do napisania setek elementów treści, a różne strony z wiadomościami używają botów do codziennego pisania tematów wiadomości. Zawierają głównie historie związane z finansami i sportem. W Wikipedii połowa wszystkich artykułów jest edytowana przy pomocy botów. Niektórzy długoletni redaktorzy Wikipedii nie są zadowoleni, ponieważ nieludzi pisali różne artykuły. Jednak Johansson broni bota i zaznacza, że ​​artykuły, które on napisał, są dokładne i trafiają do znaku .

Na przykład Lsjbot pisał artykuły o miastach w Basey na Filipinach. Kiedy tajfun Yolanda uderzyła w tę wioskę i spowodowała śmierć, wiele osób mogło odwiedzić karczmy i uratować dużą liczbę ofiar .

Jak działa Lsjbot?

Milion artykułów napisanych przez Lsjbota jest dokładnych i rzeczowych. Ten bot zbiera dane z różnych źródeł i kompiluje informacje w formacie, który będzie pasował do Wikipedii. Bot stworzył do tej pory ponad 454 000 artykułów, a połowa z nich jest w języku szwedzkim. Szwedzka społeczność Wikipedii nauczyła się lekcji z różnych konfliktów dotyczących robotów tworzących artykuły, ale była ciekawa dowiedzieć się więcej na temat bota Johanssona. Szwedzki redaktor Wikipedii dokonał przeglądu artykułów i stwierdził, że Lsjbot wykonał dobrą robotę. Jednak nie pozwolił, aby ten bot pisał kontrowersyjne tematy, ponieważ Lsjbot nie był w stanie wyczuć rzeczy mechanicznych .

Krytyka bota Johanssona:

Wielu ludzi krytykowało bota Johanssona, w tym Achima Raschkę z niemieckiej Wikipedii. Skarżył się na strukturę zdania i powiedział, że Lsjbot nie był w stanie pisać długich artykułów. Ten bot używa różnych zestawów danych, ale pozostawia za sobą różne autentyczne źródła podczas pisania czegokolwiek. Plusem krytyki jest to, że wszystkie stwierdzenia artykułów nie zawierały odpowiednich odniesień. Oznacza to, że Lsjbot miał dodawać wiele odniesień do Wikipedii. Z tym bota coraz łatwiej jest tworzyć dużą liczbę artykułów. Ale wciąż potrzebujemy ludzkich redaktorów i pisarzy, aby pomóc w wyjaśnieniu rzeczy .

November 26, 2017