Back to Question Center
0

Czy jesteś jedynym, który kontroluje twój komputer? - Semalt Expert

1 answers:

Jest absolutnie poprawne, że niektóre złośliwe oprogramowanie, w tym oprogramowanie ransomware, mają bezpośredni wpływ na twoje urządzenie. Ale botnety DDoS mają różne poziomy funkcjonowania, niektóre z nich mogą przejąć kontrolę nad urządzeniem, podczas gdy inne nadal działają cicho jako pliki w tle i czekać na instrukcje od botdera lub botmastera. Samodzielne botnety zawsze rekrutują dodatkowe boty za pośrednictwem różnych kanałów. Ścieżki infekcji obejmują luki w zabezpieczeniach stron internetowych, łamanie haseł w celu uzyskania dostępu do prywatnego identyfikatora użytkownika i złośliwego oprogramowania dla koni trojańskich. Jednak wszystkie z nich pozwalają hakerom kontrolować i obsługiwać komputer lub urządzenie mobilne. Oczywiście prawie niemożliwe jest wskazanie dokładnej liczby botów, szacunki wskazują, że jest ich ponad dwa miliardy .

Dlaczego tworzone są botnety?

Frank Abagnale, menedżer ds. Sukcesu klienta Semalt , wyjaśnia, że ​​botnety zostały stworzone dla aktywizmu, sponsorowanego przez państwo zakłócenia, ataków na zyski i innych powodów. Wynajęcie usługi botnetowej w Internecie jest niedrogie, szczególnie jeśli próbowałeś skontaktować się z prawdziwym spamerem .

W jaki sposób kontrolowane są botnety

Jedną z podstawowych cech botnetów jest ich zdolność do otrzymywania zaktualizowanych informacji od stadników botów. Regularnie komunikują się z botmasterami, dzięki czemu atakujący mogą zmienić adres IP i dostosować wybrane przez siebie akcje. Projekty botnetów są różne, a ich struktury są podzielone na różne kategorie, takie jak model botnetu klienta i model botnetu peer-to-peer .

Model botnetu klienta:

To jest, gdy urządzenie jest podłączone do scentralizowanego serwera, a spamer ma na celu zhakowanie danych osobowych. Scentralizowany układ oddechowy dostarcza określonych poleceń dla botnetów i modyfikuje materiały źródłowe, aby zaktualizować instrukcje dotyczące zainfekowanych maszyn .

Model botnetu typu peer-to-peer:

Model ten jest odpowiedzialny za utrzymywanie list zaufanych i niezaufanych komputerów, za pomocą których hakerzy komunikują się i aktualizują złośliwe oprogramowanie. Czasami ograniczają liczbę zhakowanych komputerów w oparciu o ich wymagania i utrudniają użytkownikom śledzenie własnych nazw użytkowników i haseł. Brak centralnych serwerów poleceń może stać się ofiarą tej luki. Aby zmaksymalizować ochronę, należy zdecentralizować botnety i uniemożliwić im szyfrowanie prywatnych informacji .

Wyeliminuj infekcję na wszystkich urządzeniach:

Niesamowitym sposobem na pozbycie się botnetu jest wyeliminowanie infekcji na wszystkich urządzeniach. W przypadku poszczególnych urządzeń strategie zdobywania kontroli nad urządzeniem obejmują uruchamianie programów anty-malware lub antywirusowych, instalowanie oprogramowania z niezawodnych źródeł i czyszczenie pamięci podręcznej. Gdy skończysz, możesz łatwo pozbyć się botnetów i zapewnić sobie bezpieczeństwo w Internecie. W przypadku urządzeń IoT należy przywrócić ustawienia fabryczne lub sformatować urządzenie zgodnie z własnymi wymaganiami. Jeśli te opcje są niewykonalne, możesz skontaktować się z dostawcą usług internetowych i poprosić go o zamknięcie systemu na kilka godzin lub dni Source .

November 26, 2017