Back to Question Center
0

Dlaczego "przynęta i zamiana" są bardziej szkodliwe niż dobre - Profesjonalna opinia eksperta Semalt, Natalia Khachaturyan

1 answers:

Specjalista ds. Strategii treści Semalt , Natalia Khachaturyan, twierdzi, że technika przynęty i zamiany marketingowej była stosowana przez długi czas i działała wiele lat temu. Ale teraz to naprawdę nie jest tego warte - mandar mensajes gratis chile 2013. Konsumenci są teraz dwa razy tak inteligentni, jak dawniej, a sztuczki takie jak te nie są już tak skuteczne, jak były kiedyś .

Jak działa "Bait and Switch"

Dla jasności, przynęta i zamiana to działanie polegające na rozmyślnej reklamie produktu, którego nie ma w magazynie, a kiedy zamówienie zostanie wykonane, zamiast zrealizować zamówienie, spróbujesz sprzedać podobny produkt, który jest często wyższy w kosztach. Oznacza to, że klienci zostali "przynętą" tanim produktem, a gdy są w sklepie, sprzedawca próbuje teraz "przełączyć" produkt na inny o wyższej cenie .

Pomysł jest błędny i nieetyczny, zwłaszcza z punktu widzenia klienta. Jednak może się wydawać, że to dobry marketingowiec. Dlatego nazywa się to fałszywą reklamą. Oczywiście wielu właścicieli małych firm angażuje się w to nieświadomie, podczas gdy inni robią to celowo.

Aby uniknąć kłopotów z tym oszustwem, niektórzy sprzedawcy zazwyczaj umieszczają na dole reklamy informację, że dostępna jest tylko ograniczona liczba produktów. W ten sposób próbują powstrzymać się i pokazują, że po opublikowaniu reklamy zabrakło tylko konkretnego produktu i próbują zaoferować to, co jest dostępne .

Kolejną sztuczką, którą marketer może użyć, aby pozbyć się fałszywej reklamy, jest posiadanie reklamowanego produktu w magazynie, ale wciąż staram się zrobić pierwszy krok.

Chociaż nie ma nic złego w przyciąganiu lub "łapaniu" klientów, prawdziwym problemem jest zmiana tego, co reklamowali. Inną podobną techniką jest to, co można nazwać "przynętą i dawać". W tym przypadku firma prosi o podanie adresu e-mail klienta przed sprzedażą żądanego produktu. W tej technice nie ma nic złego, ponieważ produkt nie jest przełączany. Podanie adresu e-mail nie jest błędne. Jak wspomniano wcześniej, jedynym problemem jest przełączanie.

Wspólne wypadki przy użyciu przynęt i przełączników marketingowych

Nie wszystkie firmy, które zajmują się przynętą i zamianą, robią to celowo. Niektórzy z nich byli błędnie zaangażowani w taką praktykę. Oto niektóre z powszechnych technik, które przyjmują:

  • Przyciąganie ruchu do produktu za pomocą nazwy konkurenta

Zwykle dzieje się tak, gdy opisujesz swój produkt, tak jak jest to produkt twojego konkurenta. Spowoduje to, że klienci klikną link, myśląc, że jest to inny produkt. Na przykład, jeśli marką twoich laptopów jest Hughes Paul i opisujesz je jako laptopy HP, klienci pomyli się z nimi ze słynnymi laptopami Hewlett Packard i klikną link .

  • Wykorzystanie niepowiązanych lub arbitralnych słów kluczowych dla przynęty i przełącznika SEO

W celu uzyskania wysokiej pozycji, niektórzy marketerzy używają słów kluczowych, które są nieistotne dla ich działalności właśnie dlatego, że istnieje niewielka konkurencja wokół słów kluczowych. Ci marketerzy interesują się tylko ekspozycją.

Musisz zrozumieć, że gdy osiągasz najwyższą pozycję w rankingu, nie będzie to dla ciebie sprzedaż. Czy nie zajmujesz się sprzedażą? Pomyśl o tym, jeśli sprzedajesz laptopy i używasz słów kluczowych związanych z drukarkami do SEO, osoby, które chcą kupować drukarki na pewno klikną Twój link i odwiedzą twoje strony internetowe, ale nie będą składać zamówień, ponieważ nie sprzedajesz drukarek

Czy zdajesz sobie sprawę, że za każde kliknięcie reklamy w Internecie pobierana jest opłata, niezależnie od tego, czy przejdzie ona na sprzedaż, czy nie? Ta droga technika jest nazywana taktyką czarnego kapelusza w semestrze SEO. Dzięki tej technice pracujesz nad "100% ruchu i 0% sprzedaży".

November 26, 2017