Back to Question Center
0

Duplikować czy nie powielać? - Expert Of Semalt, Natalia Khachaturan zna właściwą odpowiedź!

1 answers:

Duplikaty treści wywołały zamieszanie wśród ekspertów SEO przez dłuższy czas. Wygląda na to, że trzeba wyeliminować bugbeara SEO, ponieważ może to spowodować usunięcie Twojej witryny z rankingu. Chociaż zduplikowana treść podlega karze, istnieje sposób, w jaki Google wykorzystuje algorytm rankingowy, aby zapewnić, że zduplikowane materiały nie wpłyną na inne strony w witrynie .

Specjalista ds - brooks brothers backpack. Strategii treści Semalt , Natalia Khachaturyan, twierdzi, że Google nie ocenia powielonych treści pod warunkiem, że istnieje inna strona o podobnej treści, która jest bardziej popularna na stronie. Jeśli Twoja witryna ma wiele stron z taką samą treścią, Google będzie miało trudności z wyborem odpowiedniej wersji. Wyświetli tylko jedną wersję treści w wynikach wyszukiwania, a pozostałe wersje są ukryte. Wielu ekspertów SEO postrzega to jako karę. W takim scenariuszu występują trzy rzeczy:

  • Google nie pozycjonuje strony
  • Waga tej strony jest znikoma;
  • Strona zostanie oznaczona jako wiarygodne źródło jakości i unikalnych treści
  • ;

Daje to webmasterom powód, by czuć, że jest to kara, ale ważne jest, aby wiedzieć, że to nie wszystkie wyszukiwarki muszą sobie poradzić. Istnieje wiele strategii stosowanych w duplikatach treści, ale nie wszystkie są w najlepszym interesie użytkowników strony i osób wyszukujących .

Na stronach internetowych tworzonych jest wiele sieci służących do powielania treści z nadzieją, że może to uchwycić ruch związany z wyszukiwaniem. Nie mają na celu dodania żadnej wartości do witryny i generalnie nie dodają żadnej wartości. Musisz wziąć pod uwagę masę treści, aby wymyślić plan, aby dowiedzieć się, gdzie wyszukiwarka poszła nie tak. Istnieje wiele rodzajów duplikatów, które obejmują:

Skopiowane strony

Jako właściciel witryny możesz natknąć się na wartościową zawartość w innej witrynie. Po przeczytaniu treści czujesz, że chcesz ją udostępnić w swojej witrynie. Nie jest to jednak dobry pomysł, ponieważ nie jest to twoja oryginalna treść i będzie źle oceniona. W ostatecznym rozrachunku taka praktyka może doprowadzić do ogólnego spadku wyniku w Twojej witrynie .

Najlepszym sposobem rozwiązania tego problemu jest zastosowanie międzykanonowego znacznika kanonicznego. Dodaj go, aby pokazać, że oryginalna treść znajduje się w innej witrynie. Wyszukiwarki będą wtedy wiedzieć, że treść została skopiowana i celowo znajduje się w witrynie .

Musisz zdać sobie sprawę, że w tym przypadku cała waga linku trafi do źródła treści. W ten sposób, jeśli użyjesz wielu linków, zachowasz mały procent wagi. Jeśli ludzie uwielbiają treści, liczba odwiedzin witryny może przekroczyć spadek w rankingu stron .

Zduplikowane informacje o produkcie

Podejmij sytuację, w której jesteś właścicielem firmy, która otrzymuje produkty od różnych producentów. Będziesz musiał uzyskać informacje takie jak opisy, specyfikacje i obrazy, aby umieścić je na swojej stronie. Podasz dokładne informacje podane przez producenta .

Jak to naprawić: będziesz musiał ustawić swoją stronę internetową osobno. Będziesz musiał przepisać opisy i opublikować unikalne zdjęcia do swojego produktu, które możesz uzyskać na innych stronach, takich jak recenzje produktów.

Wada: strategia może być czasochłonna, ponieważ trzeba zebrać przydatne informacje, aby opisać produkt .

Wielostronicowe listy produktów

Obejmuje to generowanie adresów URL lub jeśli witryna zawiera wiele stron opisujących podobne podstawowe produkty .

Jak rozwiązać problem: na przykład, jeśli masz do czynienia z pięcioma przedmiotami i generujesz nowy adres URL za każdym razem, gdy sortujesz element prawdopodobnie według rozmiaru i ceny zamiast w porządku alfabetycznym, będziesz mieć mniej stron o tej samej treści pod różnymi adresami URL.

Powielona treść może być stresująca. Jeśli jesteś wystarczająco wcześnie poinformowany o problemie, pomożesz mu go rozwiązać, zanim wpłynie on na ranking. Będziesz mógł wymyślić plany, jak zapewnić, że ciężar przechodzi przez powielenie nie ma znaczącego wpływu na ranking. Rozwiązania tych problemów mogą być czasochłonne, ale są warte czasu, ponieważ pomagają w uzyskaniu wysokiego zwrotu z inwestycji przy każdej wizycie na Twojej stronie internetowej .

November 26, 2017