Back to Question Center
0

Infekcja Botnet: Co wiesz o problemie? - Porady i wskazówki dotyczące Semal

1 answers:

Botnet, znany również jako sieć botów lub armia zombie, to ogromna sieć zainfekowanych komputerów. Złośliwe oprogramowanie przejęło te komputery i służy kaprysom atakującym. Kontrolują one od setek do tysięcy komputerów i urządzeń mobilnych, a botnety są zwykle używane do wysyłania spamu, wirusów i złośliwego oprogramowania do organizacji. Pomagają również w kradzieży danych osobowych i przeprowadzaniu ataków DDoS. Jack Miller, Senior Customer Success Manager Semalt twierdzi, że botnety są uważane za jedno z głównych zagrożeń internetowych i powinny zostać usunięte tak szybko, jak to możliwe .

Skąd pochodzą botnety?

Aby stać się częścią botnetu, komputer musi zostać zainfekowany określonym wirusem lub wirusem, który skontaktuje się z serwerem usuwania lub innymi zainfekowanymi komputerami w sieci - turnkey software business. Mają tendencję do przejmowania kontroli nad urządzeniem i są używane do wysyłania instrukcji od hakerów w celu wykonania ich konkretnych zadań. Hakerzy i przestępcy kradną nazwy użytkowników, hasła i inne informacje za pomocą botnetów. Infekcje botnetami nie różnią się od tradycyjnych infekcji złośliwym oprogramowaniem .

Jak rozpoznajemy botnety?

Możemy łatwo rozpoznać botnety, gdy nasz komputer lub urządzenia mobilne zostaną zainfekowane w ten sam sposób. Znaki wskazujące, że komputer jest zainfekowany, obejmują powolne działanie komputera, dziwne wiadomości e-mail, niepoprawne działania, komunikaty o błędach i niemożność prawidłowego otwarcia plików. Są to potencjalne objawy, że ktoś próbuje ukraść twoje dane i zdalnie porwał twój komputer jako część sieci botów. Jeśli twój system komputerowy zwolni, prawdopodobnie padniesz ofiarą botnetu.

Jak zapisać nasze komputery przed botnetami?

Możemy usunąć nasze komputery z sieci botnetów, instalując określone programy antywirusowe lub antywirusowe, które usuwają jak najwięcej botów z naszych urządzeń. Najlepszym sposobem jest regularne uruchamianie skanów antywirusowych na naszych komputerach. Możesz także wypróbować narzędzia anty-botnetowe, które natychmiast usuwają złośliwe oprogramowanie z twojego systemu.

Najlepsze i najprostsze sposoby na zapobieganie szkodliwemu oprogramowaniu typu botnet:

  • Powinieneś zainstalować zaufany i potężny program antywirusowy na swoim komputerze lub urządzeniu mobilnym
  • Powinieneś ustawić ustawienia oprogramowania
  • Powinieneś być ostrożny, kiedy otwierasz lub klikasz coś w Internecie

Aby chronić komputery przed zombie w armiach botnetu, należy unikać pobierania podejrzanych programów i plików. Ponadto nie powinieneś klikać nieznanych linków ani otwierać załączników e-mail, które nie są ci znane. Zawsze pamiętaj, że wszystkie te rzeczy mogą zawierać boty i są tam, aby zainfekować twoje urządzenia. Ponadto należy aktualizować przeglądarki, okna i programy antywirusowe oraz dbać o jakość i aktualizacje poprawek zabezpieczeń. Chroń swoje urządzenie za pomocą zaawansowanych programów antywirusowych, takich jak Avast Antivirus. Pomaga zapobiegać zainfekowaniu komputera lub urządzenia mobilnego przez szkodliwe oprogramowanie, botnety i wirusy.

November 26, 2017