Back to Question Center
0

Jak zwalczać ruch spamowy za pomocą filtrów Google Analytics? - Semalt ujawnia odpowiedź

1 answers:

Nikt nie może niszczyć spamu za pomocą filtrów Google Analytics. Są szanse, że stanie się tak w przypadku każdego, ponieważ spamerzy grają codziennie z dużą ilością stron. Są niebezpieczne dla twoich firm i mogą zrujnować twoją reputację w Internecie. Innym problemem jest to, że ruch związany z obserwacjami i spam nie dają dokładnych wyników w kategoriach ruchu na stronie . Zapewniają one zawsze widoki o wysokim współczynniku odrzuceń, co sprawia, że ​​codziennie dostajesz coraz więcej wyświetleń - giochi per ragazzi al chiuso restaurant. Ważne jest, abyśmy otrzymywali tylko kilka odsłon dziennie, zapewniając ich jakość. Natomiast witryny, które otrzymują dużo wyświetleń i mniejszą wartość współczynnika odrzuceń, mogą nie generować wielu potencjalnych klientów. Jeśli jesteś jednym z nich, musisz zmienić swoje strategie i zbudować zaufaną obecność online. Nawet jeśli wiesz, że są spamerzy, nie powinieneś z nimi dyskutować i tworzyć filtrów, aby się ich pozbyć w dużym stopniu .

Na szczęście niektóre techniki i metody są dostępne, aby pozbyć się spamerów za pomocą Google Analytics. Możesz tworzyć filtry i rozwiązywać wiele problemów w Internecie

Jeden z najlepszych profesjonalistów z Semalt Digital Services, Ivan Konovalov, zapoznaje się z niektórymi z podstawowych rzeczy, o których należy pamiętać:

Tworzenie nowych widoków

Przed dostosowaniem ustawień konta Google Analytics warto utworzyć zupełnie nowe widoki. Powinieneś stworzyć nowe, nietknięte filtry w dużej liczbie i podzielić je na segmenty. Na początku ten proces zajmie trochę czasu, ale może pomóc w przygotowaniu raportów jakości. Przejdź do sekcji Administrator na koncie Google Analytics i dostosuj ustawienie Widok. Tutaj powinieneś stworzyć różne widoki i różne filtry i połączyć je ze sobą.

Konfigurowanie kompleksowego filtra

Możesz ustawić dużą liczbę filtrów w oparciu o twoje wymagania. Jeśli masz pewne wątpliwości dotyczące tworzenia filtrów, zalecamy sprawdzenie wskazówek Google dostępnych w Internecie, ale kilka rzeczy, które wymagają szybkiej uwagi, obejmują prawidłowe nazwy hostów, źródła kampanii, ustawienia językowe i inne.

Logiczne nazwy hostów

Nie byłoby błędem twierdzenie, że cały ruch w witrynie musi przechodzić przez nazwy hostów i serwerów, aby zapewnić, że jakość nie zostanie naruszona. Informacje są dostępne w Google Analytics. Prawidłowa nazwa hosta to prawidłowa nazwa powiązana z Twoją witryną i może filtrować wyniki wyszukiwania wyszukiwarki w zależności od ustawień. Jeśli masz dość wysokiego współczynnika odrzuceń, możesz skorzystać z tej opcji, aby zmniejszyć współczynnik odrzuceń witryny. Ale zawsze upewnij się, że nie wpadniesz w pułapkę fałszywej nazwy hosta, ponieważ może to zrujnować twoją witrynę .

Źródła kampanii

Musisz wiedzieć, skąd pochodzi ruch w Twojej witrynie. Tworząc filtry, możesz poznać źródła ruchu, a także uzyskać informacje o adresach IP .

Ustawienia językowe

Duża liczba spamerów i hakerów wykorzystuje witrynę i jej ustawienia, wysyłając fałszywy ruch. Poza tym przejmują ustawienia językowe, a filtry są w dużym stopniu zakłócane. Najlepszym sposobem na ich pozbycie się jest codzienne monitorowanie wydajności witryny. Powinieneś sprawdzać, ile wyświetleń otrzymałeś i jak poprawić współczynnik odrzuceń.

November 24, 2017