Back to Question Center
0

Niebezpieczne botnety! Chroń swój komputer za pomocą Semaltu

1 answers:

Bot to aplikacja, która wykonuje zadania na polecenie, takie jak indeksowanie wyszukiwarki . Boty doskonale radzą sobie z powtarzającymi się zadaniami. Mogą one jednak zostać wykorzystane do cyberprzestępstw w złośliwych celach, takich jak przejęcie kontroli nad zainfekowanym komputerem. Botnety to sieć prywatnych połączonych komputerów wykonujących określone zadanie - wireless cctv covert cameras.

W większości przypadków cyberprzestępcy używają botnetów w następujący sposób:

 • Wysyłanie wiadomości spamowych lub innych programów oszukańczych
 • Oszukiwać użytkowników, aby uzyskać ich ciężko zarobione pieniądze.
 • Umożliwienie właścicielowi witryny zarabianie pieniędzy na "fałszywych kliknięciach".
 • Botnety również kopią bitcoiny
 • .
 • Rozpoczęcie ataków typu "odmowa usługi" skierowanych przeciwko określonym użytkownikom lub witrynom
 • .

Oszuści online żądają pieniędzy od właścicieli witryn w zamian za odzyskanie kontroli nad swoimi komputerami lub stronami. Cyberprzestępcy używają botnetów do zasilania różnych nielegalnych programów. Na przykład cyberprzestępcy używają botnetów do zalewania stron internetowych ruchem w tym samym czasie przy użyciu zainfekowanych komputerów, co powoduje przeciążenie witryny i sprawia, że ​​działa ona słabo i wolno, a nawet powoduje, że strona internetowa jest nieosiągalna dla użytkowników, którzy chcą ją odwiedzić. Botnety są używane do dystrybucji wirusów i programów szpiegujących na komputerach. Kradną prywatne i prywatne informacje z komputerów, takie jak numery kart kredytowych, hasła i dane bankowe, a także wykorzystują je w celu kradzieży tożsamości, uzyskiwania pożyczek lub zakupu produktów pod nazwą użytkownika.

Jednak botnety często atakują narażone komputery, oto kilka wskazówek, które można wykorzystać w celu zapewnienia ochrony przed botami lub przynajmniej zmniejszenia związanego z nimi ryzyka. Poniżej przedstawiamy niektóre wskazówki oferowane przez Jacka Millera, menedżera ds. Sukcesu klienta Semalt :

 • Zainstaluj najlepiej oceniane kompleksowe oprogramowanie zabezpieczające, takie jak Norton Internet Security. To oprogramowanie jest niezbędne w wykrywaniu i powstrzymywaniu złośliwego oprogramowania, co zapobiega niechcianemu dostępowi do komputera.
 • Oprogramowanie, którego używasz, musi zostać zaktualizowane i możesz to zrobić, konfigurując ustawienia oprogramowania
 • , aby aktualizować się automatycznie.
 • Zwiększ ustawienia zabezpieczeń w przeglądarkach.
 • Upewnij się, że przeglądasz bezpieczne strony internetowe.

Możesz to zrobić, trzymając się stron dobrze znanych i stron internetowych, które pojawiają się na pierwszych kilku stronach wyników wyszukiwania. Ponadto unikaj klikania załączników, chyba że zweryfikujesz ich źródła, szczególnie w wiadomościach spamowych. Botnety przyciągają użytkowników do pobierania złośliwego oprogramowania i nakłaniają użytkowników do ładowania złośliwego oprogramowania głównie poprzez otwarcie zainfekowanego załącznika. Ustaw ustawienia zabezpieczeń komputera, aby aktualizować się automatycznie, aby mieć pewność, że zawsze będziesz mieć najbardziej aktualne aktualizacje systemu.

November 26, 2017