Back to Question Center
0

Porady dotyczące używania i zarządzania Wikipedii

1 answers:

Wiki, będąc jednym repozytorium, w większości przyczynił się do sukcesu sektora edukacji w wielu krajach. Wikis daje nauczycielom i uczniom możliwość edytowania, uzyskiwania dostępu i dzielenia się informacjami dotyczącymi współpracy w zakresie kursów edukacyjnych. Każdy kurs obejmuje część wiki, która jest szybko dostosowywana i dostosowywana do różnych kursów dostępnych w sektorze edukacji.

Max Bell, ekspert Semalt , wyjaśnia, że ​​kurs wiki gra integralną rolę w poprawie relacji między uczniami i nauczycielami. Naukowcy opowiadają się za korzystaniem z kursów wiki w szkołach, ponieważ pomagają w płynnym prowadzeniu programu nauczania. Oto typowe zajęcia realizowane przez wiki kursu:

 • Dzielenie się i udzielanie często zadawanych pytań (FAQ) oraz zbieranie nowych
 • Dzielenie się wytycznymi i instrukcjami na początku kursu
 • Dostarczanie i analizowanie wytycznych dotyczących instalacji odpowiednich programów
 • Zbieranie sugestii w celu ulepszenia szczegółów szkolenia

Praktyka gromadzenia, udostępniania i edytowania artykułów wiki pomaga przede wszystkim w kompilacji informacji w repozytorium - grain monitoring with phone. Zmieniony raport służy jako źródło ludzkiej wiedzy innym pracownikom i studentom. Ćwiczenie dzielenia się i analizowania często zadawanych pytań (FAQ) promuje pracę zespołową i rozwój przyszłych projektów kursu .

Wskazówki jak zarządzać Wikią kursu

Zarządzanie wiki kursu oznacza całkowite zaangażowanie i poświęcenie. Oto wskazówki, jak skutecznie obsłużyć twoją wiki:

 • Wskaż i zdefiniuj różne role, które będą wykonywane przez różne osoby. Na przykład, jeśli chodzi o usuwanie artykułów wiki, niech to będzie rola personelu kursu, ale nie studentów.
 • Wskaż części, które wymagają współpracy studentów, aby uniknąć nieporozumień. Uczniowie powinni otrzymać rolę edytowania i tworzenia artykułów wiki.
 • Bądź precyzyjny w odniesieniu do celu części wiki kursu. Jeśli niektóre części wiki kursu mają na celu rozpowszechnianie danych i informacji, ogranicz swoją dostęp do elementów
 • .

Personel kursu wykonuje różne zadania i role na wiki kursu. Oto typowe funkcje, które personel kursu prowadzi w celu zarządzania wiki:

 • Przywracanie i zapisywanie usuniętych Wiki

Zachowując swoją wiki kursu, unikaj czyszczenia artykułu, który może być użyty do przyszłych odniesień. Po usunięciu materiału widoczne łącze pozostaje tam, gdzie zostało utworzone. Aby przywrócić artykuł Wiki, kliknij przycisk "Przywróć" wyświetlony na ekranie.

 • Usuwanie artykułu Wiki

Członkowie kursu mogą usuwać tylko artykuły wiki z pozwoleniem na edycję artykułu. Aby usunąć artykuł z Wiki kursu, przejdź do artykułu, który chcesz usunąć, i kliknij przycisk "Edytuj". Przewiń w dół i kliknij "Usuń artykuł" i wybierz "Tak", aby potwierdzić usunięcie artykułu .

 • Kontrolowanie dostępu do Wiki kursu

Użytkownicy mogą kontrolować dostęp do wiki kursu, pisząc ustawienia uprawnień artykułu lub blokując dostępne artykuły. Aby kontrolować dostęp, otwórz "Ustawienia" i kliknij "Ustawienia zaawansowane". Zmodyfikuj dostęp do kursu Wiki, umożliwiając zespołom publicznym dostęp do wiki .

 • Rozsiewanie i blokowanie artykułu Wiki

Aby uzyskać prawidłowe wyniki z Wiki kursu, utwórz kilka artykułów, które będą reprezentować twój szkic kursu. Podaj linki do głównej części i najczęściej zadawanych pytań dotyczących każdej sekcji, która ma być objęta .

November 26, 2017