Back to Question Center
0

Przeczytaj wskazówki Semalt i nie pozwól, aby Bot kontrolował twój komputer!

1 answers:

Jason Adler, menedżer ds. Sukcesu klienta Semalt twierdzi, że ataki typu "bot" są obecnie najbardziej skomplikowanymi i znanymi typami cyberprzestępczości. Pozwalają hakerom i spamerom przejąć kontrolę nad urządzeniami komputerowymi i błyskawicznie zmienić je w zombie. Komputery zombie pełnią wtedy różne funkcje i działają jak potężne botnety, aby popełnić kilka rodzajów przestępstw internetowych i oszustw, rozprzestrzeniać wirusy i generować spam - korres mascara black.

Co to jest Bot?

Boty są rodzajem złośliwego oprogramowania, które umożliwia atakującym kontrolowanie i infekowanie komputera lub urządzenia mobilnego. Są również nazywane robotami sieciowymi i są częścią sieci z dużą ilością zainfekowanych maszyn. Ta sieć zainfekowanych komputerów ma dostęp z setek do tysięcy komputerów lub urządzeń mobilnych na całym świecie. Ponieważ boty infekują komputery i urządzenia mobilne, za tymi wszystkimi infekcjami stoi zawsze botmaster. Cyberprzestępcy zamierzają ingerować w twoje działania online i kradną twoje dane. Często są określani mianem pasterzy lub botmasterów .

Niektóre z botnetów mogą mieć kilka skompromitowanych urządzeń, podczas gdy inne mają do dyspozycji dziesiątki tysięcy komputerów zombie. Różne komputery są codziennie infekowane, a użytkownicy nie wyrażają obaw, co oznacza, że ​​nie mają pojęcia, czy ich maszyna jest bezpieczna czy nie.

Pojedynczy bot lub grupa botów (zwanych również botnetami) może spowolnić działanie komputera lub urządzenia mobilnego, wyświetlać tajemnicze i dziwne komunikaty i powodować awarię urządzenia w krótkim czasie .

Jak działają botnety?

Boty mogą wkradać się do komputera na wiele sposobów, często rozprzestrzeniają się w Internecie za pośrednictwem wyszukiwarek Niektóre z nich przenoszą się z zainfekowanych urządzeń komputerowych do niezainfekowane maszyny, botnety i boty szybko infekują dużą liczbę komputerów i informują mistrzów, że osiągnęli swój cel, a oni chcą pozostać w ukryciu wewnątrz systemu komputerowego, dopóki mistrz nie poleci im wykonania zadanie

Ochrona przed botami i botnetami:

Aby zabezpieczyć swoje urządzenia przed botnetami lub botami, należy pamiętać o następujących wskazówkach:

  • 1. Zainstaluj najlepiej oceniane oprogramowanie zabezpieczające:

Dobrze jest zainstalować program bezpieczeństwa lub narzędzie, takie jak Norton Internet Security lub Norton 360. Oba są autentyczne i niezawodne, a wielu ekspertów IT zaleca te narzędzia ze względu na ich dobrze dobrane opcje i cechy .

)
  • 2. Skonfiguruj ustawienia do aktualizacji:

Zalecamy skonfigurowanie ustawień oprogramowania w celu automatycznej aktualizacji. Pozwoli to zmaksymalizować Twoje bezpieczeństwo i zagwarantuje, że Twoja nazwa użytkownika i hasło będą chronione lata po latach.

  • 3. Zwiększ ustawienia zabezpieczeń w przeglądarce:

Niezależnie od tego, czy używasz przeglądarki Firefox czy Google Chrome, powinieneś zwiększyć ustawienia zabezpieczeń w przeglądarce i nie klikać załączników wiadomości e-mail, dopóki nie zweryfikujesz źródła. Czasami użytkownicy klikają podejrzane załączniki, a ich systemy są natychmiastowo atakowane. Ponadto nigdy nie należy otwierać stron internetowych dla dorosłych i unikać otwierania reklam banerowych .

November 26, 2017