Back to Question Center
0

Przestań spamować! Semalt Expert wyjaśnia, jak chronić swój e-mail

1 answers:

W latach od narodzin Internetu jeden problem trwa nadal pomimo wielu prób jego zabicia. Spam. Wszyscy go nienawidzą. Każda platforma e-mail robi co może, aby ją zminimalizować, ale poproś o nią każdego, a oni powiedzą ci, że nadal otrzymują zbyt dużo spamu. Dzieje się tak po części dlatego, że ludzie dostarczają informacji o sobie, nie myśląc o tym naprawdę - chauffeur license for sale. Nie musisz rejestrować się na liście wiadomości, aby znaleźć się na czyjejś liście spamu. Oni mają swoje sposoby na odnalezienie ciebie, nawet bez twojej bezpośredniej zgody.

Najlepszą obroną, jaką masz jako użytkownik, aby zmniejszyć ilość spamu trafiającego do Twojej poczty e-mail, jest ukrywanie Twojej wiadomości e-mail. To pojęcie, które nie jest powszechnie znane, ale działa. Lisa Mitchell z Semalt podaje 5 fascynujących sposobów, aby to zrobić.

  • Ukryj to za testem

Scr.im to darmowe narzędzie, które tworzy unikalny adres URL dla Twojego adresu e-mail. Wpisz swój adres e-mail, a scr.im tworzy adres URL, a także kodowanie do użycia na portalach społecznościowych, w dokumentach HTML i na forach. W ten sposób unika się kopiowania e-maili tekstowych i używania ich zgodnie z oczekiwaniami. Jeśli ktoś chce wysłać do Ciebie wiadomość e-mail, kliknie adres URL, który przeniesie Cię do testu, który musi zdać, zanim otrzymasz swój aktualny adres e-mail. To test, którego boty i automatyczne skrypty nie mogą przejść.

  • Ukryj w obrazie

Narzędzia takie jak Generator ikon poczty e-mail tworzą obrazy zawierające Twój adres e-mail jako obraz CAPTCHA. Zawiera również obraz i, podobnie jak scr.im, zapewnia kodowanie do użytku w różnych lokalizacjach.

  • Wymieszaj to

Każdy może wdrożyć tę nisko techniczną metodę ukrywania swojego adresu e-mail przed botami. Oznacza to po prostu wpisanie każdego elementu adresu jako słowa. Na przykład info@abc.com wygląda tak, gdy jest zaszyfrowane - informacje w abc dot com. Nie ma automatycznego procesu, który rozpozna to jako adres e-mail.

  • Zakoduj to

Mailto Encoder jest przykładem narzędzia, które może wykonać to rozwiązanie dla ciebie. Po wpisaniu adresu e-mail narzędzie dekoduje je, tworząc serię cyfr, liter i symboli, które nie mają logiki pozornej. Spamboty będą szybować tuż obok niego.

  • Nie udostępniaj tego

Ostatnie rozwiązanie jest najłatwiejsze. Po prostu nie podawaj swojego adresu e-mail. Lub niektórzy ludzie konfigurują adresy e-mail, które służą tylko do spamu. Trzecią opcją całkowicie unikającą udostępniania adresu e-mail jest użycie narzędzia takiego jak WHSPR! to pozwala utworzyć tymczasowy formularz, który będzie przekazywał wiadomości na twój adres e-mail. Jest to kolejna metoda wykorzystująca CAPTCHA. Aby wysłać wiadomość, nadawca musi zdać test CAPTCHA.

Email jest obecnie preferowaną metodą komunikacji wielu osób i podmiotów. Niezależnie od tego, czy chodzi o komunikację z przyjaciółmi i rodziną, którzy mieszkają daleko, kontaktując się z potencjalnymi pracodawcami lub pracownikami, czy też upewniając się, że wiesz o sprzedaży prowadzonej w Twoim ulubionym sklepie, potrzebujesz adresu e-mail. Nie potrzebujesz spamu ani go nie potrzebujesz. Wypróbuj jedną z powyższych metod, aby ograniczyć liczbę niechcianych wiadomości wyświetlanych w skrzynce odbiorczej lub folderze spamu.

November 23, 2017