Back to Question Center
0

Przestań spamować! Semalt Expert wyjaśnia, jak chronić swój e-mail

1 answers:

W latach od narodzin Internetu jeden problem trwa nadal pomimo wielu prób jego zabicia. Spam. Wszyscy go nienawidzą. Każda platforma e-mail robi co może, aby ją zminimalizować, ale poproś o nią każdego, a oni powiedzą ci, że nadal otrzymują zbyt dużo spamu. Dzieje się tak po części dlatego, że ludzie dostarczają informacji o sobie, nie myśląc o tym naprawdę. Nie musisz rejestrować się na liście wiadomości, aby znaleźć się na czyjejś liście spamu - ambient lounge satellite. Oni mają swoje sposoby na odnalezienie ciebie, nawet bez twojej bezpośredniej zgody.

Najlepszą obroną, jaką masz jako użytkownik, aby zmniejszyć ilość spamu trafiającego do Twojej poczty e-mail, jest ukrywanie Twojej wiadomości e-mail. To pojęcie, które nie jest powszechnie znane, ale działa. Lisa Mitchell z Semalt podaje 5 fascynujących sposobów, aby to zrobić.

  • Ukryj to za testem

Scr.im to darmowe narzędzie, które tworzy unikalny adres URL dla Twojego adresu e-mail. Wpisz swój adres e-mail, a scr.im tworzy adres URL, a także kodowanie do użycia na portalach społecznościowych, w dokumentach HTML i na forach. W ten sposób unika się kopiowania e-maili tekstowych i używania ich zgodnie z oczekiwaniami. Jeśli ktoś chce wysłać do Ciebie wiadomość e-mail, kliknie adres URL, który przeniesie Cię do testu, który musi zdać, zanim otrzymasz swój aktualny adres e-mail. To test, którego boty i automatyczne skrypty nie mogą przejść.

  • Ukryj w obrazie

Narzędzia takie jak Generator ikon poczty e-mail tworzą obrazy zawierające Twój adres e-mail jako obraz CAPTCHA. Zawiera również obraz i, podobnie jak scr.im, zapewnia kodowanie do użytku w różnych lokalizacjach.

  • Wymieszaj to

Każdy może wdrożyć tę nisko techniczną metodę ukrywania swojego adresu e-mail przed botami. Oznacza to po prostu wpisanie każdego elementu adresu jako słowa. Na przykład info@abc.com wygląda tak, gdy jest zaszyfrowane - informacje w abc dot com. Nie ma automatycznego procesu, który rozpozna to jako adres e-mail.

  • Zakoduj to

Mailto Encoder jest przykładem narzędzia, które może wykonać to rozwiązanie dla ciebie. Po wpisaniu adresu e-mail narzędzie dekoduje je, tworząc serię cyfr, liter i symboli, które nie mają logiki pozornej. Spamboty będą szybować tuż obok niego.

  • Nie udostępniaj tego

Ostatnie rozwiązanie jest najłatwiejsze. Po prostu nie podawaj swojego adresu e-mail. Lub niektórzy ludzie konfigurują adresy e-mail, które służą tylko do spamu. Trzecią opcją całkowicie unikającą udostępniania adresu e-mail jest użycie narzędzia takiego jak WHSPR! to pozwala utworzyć tymczasowy formularz, który będzie przekazywał wiadomości na twój adres e-mail. Jest to kolejna metoda wykorzystująca CAPTCHA. Aby wysłać wiadomość, nadawca musi zdać test CAPTCHA.

Email jest obecnie preferowaną metodą komunikacji wielu osób i podmiotów. Niezależnie od tego, czy chodzi o komunikację z przyjaciółmi i rodziną, którzy mieszkają daleko, kontaktując się z potencjalnymi pracodawcami lub pracownikami, czy też upewniając się, że wiesz o sprzedaży prowadzonej w Twoim ulubionym sklepie, potrzebujesz adresu e-mail. Nie potrzebujesz spamu ani go nie potrzebujesz. Wypróbuj jedną z powyższych metod, aby ograniczyć liczbę niechcianych wiadomości wyświetlanych w skrzynce odbiorczej lub folderze spamu.

November 23, 2017