Back to Question Center
0

Semalt: 3 proste metody usuwania spamu z Google Analytics

1 answers:

Jeśli ostatnio sprawdziłeś swój ruch w Google Analytics i zaobserwowałeś wysoki poziom błędu, prawdopodobnie Twoja witryna otrzymuje fałszywy ruch. Czasami trzeba założyć nową stronę internetową, pracować nad najnowszymi projektami i spędzać mnóstwo czasu na sprawdzaniu jakości pisanych postów. Gdy zaczniesz badania nad źródłami ruchu, wszędzie znajdziesz roboty i pająki. Możesz również znaleźć strony odsyłające, takie jak ransonic lub darodar, i zauważysz, że współczynnik odrzuceń jest bardzo wysoki - new york institute photography course. Ponadto użytkownik spędza tylko kilka sekund na swojej stronie, ponieważ nie jest zainteresowany Twoimi treściami lub usługami.

W zależności od rodzaju otrzymywanych gości (spam odsyłający, roboty, roboty, spam robot i spam duchowy), możesz oczyścić ruch za pomocą następujących technik dostarczonych przez Rossa Barbera, najlepszego eksperta z Semalt .

Metoda nr 1: tworzenie wielu segmentów odsyłania spamu

Możesz utworzyć segmenty spamu polecającego, aby wyeliminować pająki i boty. Korzystając z fałszywych stron odsyłających, spam odsyłający i duchy bombardują twoje witryny o niskiej jakości. Spam polecający nigdy nie jest zainteresowany Twoją witryną i próbuje oszukać dane Google Analytics. Dzięki tej metodzie spam odsyłający generuje fałszywe wyświetlenia w Twojej witrynie i ma nadzieję, że jego produkty i usługi będą popularne w Internecie. Jeśli chodzi o tworzenie list wykluczeń odsyłających, spam odsyłający pojawi się jako ruch bezpośredni.

Ten bezpośredni ruch zwiększy liczbę twoich stron internetowych, a jedynym filtrem, który może zapobiec temu rodzajowi ruchu, jest dostosowany filtr. Aby utworzyć odsyłacze spamu, należy przejść do sekcji Odbiorcy> Technologia> Sieć i wybrać nazwę hosta jako główny wymiar. Możesz eksportować swoje dane do Excela, aby uzyskać więcej informacji. Sprawdź użytkowników o różnych odwiedzinach i wysokim współczynniku odrzuceń w ciągu dnia, a także zauważ ich zachowanie. Ta metoda nie działa, jeśli boty i pająki nie deklarują, kim są za pośrednictwem ciągu agenta .

Metoda nr 2: Użyj narzędzia Google Analytics "Robot / Spider"

Możesz pozbyć się fałszywego ruchu za pomocą narzędzia Google Analytics. Pierwszym krokiem jest sprawdzenie gotowych filtrów Google. Wcześniej utworzony filtr jest często nazywany "Wykluczenie trafień ze znanych pająków i botów". Przejdź do sekcji Admin i wyklucz hity ze znanych pająków i botów. Jeśli nie wiesz nic na temat robotów, botów i pająków, możesz utworzyć filtry, aby zapobiec uszkodzeniu zawartości i witryny. Niektóre roboty i pająki są dobre dla Twojej witryny, ponieważ indeksują Twoje strony bez aktywowania tagu analizy, takiego jak odsłona strony Google Analytics. Niektóre pająki przeszukują strony internetowe w złośliwych celach. Na swoim koncie Google Analytics możesz zobaczyć użyteczne i szkodliwe pająki i boty.

Najczęściej są one szkodliwe dla Twojej witryny i mogą powodować bałagan. Ponadto zwiększą ruch analityki internetowej. Dlatego powinieneś kliknąć opcję Filtrowanie botów na koncie Google Analytics, aby zapobiec wyświetlaniu się nieprawidłowych botów w danych. Kiedy pojawią się twoje wyniki, zobaczysz ogromną listę nazw hostów. Przejdź do eksportu listy do programu Excel. Upewnij się, że zaznaczyłeś nazwy hostów, które skopiowały twoją treść z terminem "y". Niektóre nazwy hostów można rozpoznać jako duże marki i znane firmy, ale w rzeczywistości jest to spam typu ghost. Biorąc listę "y", możesz tworzyć segmenty niestandardowe i dołączać nazwy hostów do tych segmentów.

Metoda nr 3: Wyeliminuj spam robotów przy pomocy pliku .htaccess:

Inną rzeczą, którą możesz zrobić, to wyeliminować spam, edytując plik .htaccess. Nie zalecamy tej metody z powodu wielu wad, więc powinieneś postępować ostrożnie i nie edytować pliku .htaccess, dopóki nie masz pojęcia, co robić. Przede wszystkim powinieneś zidentyfikować domenę, z której pochodzą pająki i boty. Możesz skorzystać z tej techniki, aby znaleźć listę domen. Kod, który powinien być użyty w pliku .htaccess to:

RewriteEngine on

Opcje + FollowSymlinks (Uwaga: jeśli korzystasz z ISS lub Apache, nie musisz uwzględniać tego wiersza).

RewriteCond% {HTTP_REFERER} ^ http: //.domena_nazwa.gtldtutaj [NC, OR]

RewriteRule ^ (. *) $ - [F, L]

November 26, 2017