Back to Question Center
0

Semalt - 3 Wskazówki dotyczące usuwania parametrów adresu URL z raportów Google Analytics

1 answers:

Parametry Google Analytics to przydatny sposób śledzenia działań marketingowych online. Jeśli Twoje konto Google Analytics jest zagracone setkami lub tysiącami niepowtarzalnych stron, które w rzeczywistości nie istnieją, istnieje ryzyko, że brzydkie adresy URL zakłócają Twoje dane. Takie adresy URL nie wyglądają normalnie, a parametry są wielokrotnie dodawane do pojedynczego adresu URL. W rezultacie większość odwiedzających jest przekierowywana do hołdu, a Ty powinieneś zwiększyć liczbę odwiedzających, usuwając nieprzyjemne parametry adresów URL z raportów Google Analytics.

W tym celu należy wziąć pod uwagę następujące wskazówki określone przez Olivera Kinga, czołowego eksperta z Semalta .

1 - fedora brothers. Wyklucz parametry zapytania:

Sprawdź swój adres URL pod kątem informacji o języku lub sesji i wyklucz parametry zapytania. Przede wszystkim należy określić, które parametry adresu URL są bezużyteczne i które powinny zostać wykluczone z raportów. Następnym krokiem jest sprawdzenie opcji Wyświetl ustawienia na koncie Google Analytics i dodanie listy parametrów zapytania, które chcesz wykluczyć. Można je wyczyścić w ciągu kilku minut. W tym celu należy dostosować ustawienia na koncie Google Analytics i utworzyć filtry dla wszystkich brzydkich parametrów adresu URL. Jeśli chcesz założyć nowe konto Google Analytics, możesz obawiać się zepsuć swoje dane na innym koncie Google Analytics. Aby uniknąć nieporozumień, przejdź do sekcji Profil swojego istniejącego lub nowego konta Google Analytics i dodaj parametry adresu URL w różnych filtrach. Po ich dodaniu nie zapomnij zapisać zmian i poczekaj chwilę, aż dane zostaną przeniesione do nowego lub istniejącego profilu Google Analytics.

2. Usunąć z witryny wyszukiwanie:

Należy wykluczyć parametry zapytania z raportu Google Analytics, aby zapewnić bezpieczeństwo witryny. W opcji Ustawienia widoku przejdź do Ustawienia wyszukiwania w witrynie i kliknij przycisk Usuń parametry zapytania z przycisku Adresy URL. Należy pamiętać, że konta Google Analytics nie przetwarzają danych za wszelką cenę. Innymi słowy, nie można usunąć parametrów z poprzednich danych. Oznacza to, że dane przesyłane dalej będą miały usunięte parametry URL.

3. Konsoliduj stronę główną i końcowe ukośniki:

Jeśli serwer WWW wyświetla stronę główną, która wygląda jak plik index.php, należy skonsolidować zarówno stronę główną, jak i końcowe ukośniki. Google Analytics może usunąć domenę, na przykład crazyegg.com, i sprawdza pozostałe fragmenty ciągu URL, aby policzyć całkowitą liczbę unikalnych stron. W rezultacie parametry dynamicznego adresu URL mogą tworzyć niepowtarzalne strony dla Google Analytics w celu ich zarejestrowania.

Ostatnie wnioski:

Google Analytics zarejestruje wiele adresów URL jako niepowtarzalne strony. W związku z tym raport będzie zawierał od setek do tysięcy unikatowych odsłon stron, które nie istnieją i nie zapewniają żadnej wartości dla Twojej firmy. Parametry adresu URL mogą nie zapewniać wnikliwych informacji. Na przykład większość parametrów adresu URL z numerami produktów, rabatem i kodami cenowymi jest uznawana przez Google Analytics jako unikalne odsłony strony .

November 26, 2017