Back to Question Center
0

Semalt: Botnet Traffic Guideline - Jak ominąć

1 answers:

Bot to zautomatyzowany komputer "zombie", który zachowuje się jak prawdziwy człowiek. Bot może zainfekować koniec serwera lub koniec użytkownika. Na przykład boty mogą wykonywać ogromne ataki złośliwego oprogramowania atakujące komputery lub urządzenia mobilne. Podobnie, boty mogą atakować serwer powodując liczne szkody, takie jak ataki DDoS. Wiele stron internetowych, takich jak Google i PayPal, zależy od botów w celu usprawnienia ich działań. Większość spersonalizowanych doświadczeń związanych z przeglądaniem zależy od efektywnego wykorzystania botów. Hakerzy i inne osoby o złych intencjach mogą również wykorzystywać boty do przeprowadzania oszustw internetowych. Boty nie są złym oprogramowaniem, ale mają znaczącą aplikację do licznych oszustw internetowych. Na przykład niektóre witryny internetowe zawierają boty, które mogą pobierać dane kart kredytowych od wielu użytkowników .

Artem Abgarian, starszy menadżer ds. Sukcesu klientów Semalt , podaje tutaj pewne istotne kwestie w tym zakresie.

W jaki sposób tworzone są botnety

Można się zastanawiać, jaki jest ruch w botnetach i co może on zrobić. Botnet obejmuje grupę lub sieć tych "komputerów zombie" współpracujących ze sobą w celu wykonania podobnej funkcji. Liczne roboty lub maszyny, na które działają boty, mogą zachowywać się jak zombie na różnych odpowiedziach serwerów. Zwykle osoba atakująca szuka wystąpień luki w zabezpieczeniach ofiary lub celu. Z tego miejsca chcą zainstalować oprogramowanie na komputerze ofiary. Popularnie ludzie używają wiadomości spamowych do wysyłania botów do komputerów osób. Następnie oszukują ofiarę, klikając przycisk wezwania do działania, który rozpoczyna cały atak. Inni oszustów wysyłają wiadomości spamowe zawierające złośliwe oprogramowanie i trojany.

Kiedy bot jest instalowany na komputerze ofiary, teraz używa on dostępnej sieci komputerowej do przeprowadzania ataków. Na przykład, kontaktują się z serwerem domeny, na którym znajdują się polecenia i instrukcje. Osoba zaatakowana przez botnet używa serwera kontroli i dowodzenia do zbierania potrzebnych informacji z zainfekowanych maszyn .

Osoba atakująca stronę, która obsługuje schemat botnetu, ma program kliencki zawierający zestaw instrukcji dla botów. Zadania te mogą obejmować zbieranie danych, wykonywanie przeglądarek (hasła, karty kredytowe, dane logowania i pamięć podręczną), kontrolowanie komputera lub nawet korzystanie ze sprzętu komputerowego ofiary. Jednym z elastycznych aspektów botnetów jest możliwość kontrolowania niektórych botów pojedynczych lub wielokrotnych .

Skutki botnetów

Botnety zagrażają bezpieczeństwu internetowemu wielu stron internetowych. Ochrona danych i danych jest zagrożona przez te ataki typu botnet. Kiedy botnet instaluje złośliwe oprogramowanie na komputerze użytkownika, ta informacja nie jest już pod kontrolą użytkownika. Osoby przechowujące poufne informacje, takie jak konta finansowe, informacje bankowe, dane logowania itp .; na zainfekowanym systemie ryzykuje utratę atakujących .

Atakujący mogą również zaatakować jak najwięcej komputerów z ich powodów. Na przykład ataki typu botnet przeprowadziły ataki typu "odmowa usługi" w sieciach. Ataki DDoS obejmują wysyłanie wielu żądań internetowych na serwer, co spowalnia jego wydajność z powodu planowania. W skrajnych przypadkach ludzie niszczą całą witrynę za pomocą tych technik .

Wniosek

Ruch botnetowy jest powszechny w codziennym korzystaniu z Internetu. Na przykład ludzie mogą uruchamiać ataki typu "botnet" w celu tworzenia fałszywego ruchu lub spamu polecającego. Ten artykuł SEO zawiera informacje, na przykład o tym, jaki ruch w botnetach jest. Możesz chronić swój system przed skutkami tych ataków botnetowych Source .

November 26, 2017