Back to Question Center
0

Semalt: Co oznacza Darodar w Google Analytics?

1 answers:

Spam przekręca dane i psuje je, dzięki czemu nie jest już w stanie dostarczyć przydatnych informacji na temat zachowania użytkowników i wydajności witryny. Ma większy wpływ na witryny, które otrzymują mniej ruchu (ponieważ w znacznym stopniu zmienia dane), niż w przypadku większych firm, które mają tysiące lub miliony wyświetleń .

Spam w Google Analytics prawie zawsze pojawia się w sekcjach "Odsłony" lub "Odesłania" - vps free windows 8. Możesz je rozpoznać po podejrzanych adresach URL lub ich nazwach. Na przykład, co oznacza darodar w Google Analytics? Nazwa "darodar" automatycznie sugeruje, że Twoja witryna została zasypana spamem .

W ciągu tego roku odnotowano rosnącą liczbę "spamu kierującego" w GA. Analizuj dane użytkowników w ciągu ostatniego roku i sprawdzaj, czy odwiedzają Cię strony takie jak Get-Free-Traffic-Now.com, bezpłatne przyciski akcji i inne podobne strony. Twoja witryna i prawie każda inna losowo wybrana strona najprawdopodobniej znajdzie te boty w swoich Analytics.Artem Abgarian, ekspert Semalt wyjaśnia, jak radzić sobie ze spamem w Google Analytics, aby zapobiec zniszczeniu danych.

Spam w GA zazwyczaj pojawia się na dwa główne sposoby - odesłania z duchów i polecane roboty gąsienicowe

Spam Ghost nadpisuje dane odwiedzającego witrynę bez odwiedzania strony. Robią to, wykonując kod śledzenia witryny GA i wysyłając go bezpośrednio do serwera GA. Wyzwaniem dla osób odsyłających duchy jest to, że nie można ich zablokować przy użyciu pliku .htaccess, ponieważ nie mają one fizycznego dostępu do witryny. Spam z Ghost jest zwykle usuwany z Google Analytics przez filtrowanie .

Spam związany ze skanowaniem robotów fizycznie odwiedza Twoją witrynę i przeszukuje strony internetowe. Ze względu na aktywność tego bota w indeksowaniu, raport GA pokazuje, że masz wielu użytkowników pochodzących z domen innych firm i spędzili oni dużo czasu na interakcji z Twoją witryną.

Spam Crawler może od czasu do czasu odwiedzać Twoją stronę. W wyniku tego zachowania widzisz niewyjaśnione szczyty i spadki w danych o ruchu. Te boty ignorują reguły określone w pliku robots.txt. Ale w przeciwieństwie do spamu duchowego, możesz wyeliminować roboty, blokując je w pliku .htaccess witryny, który blokuje ruch z określonych domen i uniemożliwia im dotarcie do Twojej witryny. Używanie filtrów może również pomóc w usuwaniu spamu robotów ze swoich GA. Odbywa się to poprzez wykluczenie źródeł odsyłających zidentyfikowanych jako spam .

Jaki jest pomysł spamu i jak wpływa on na twoją stronę?

Ważne jest, aby pamiętać, że spam może być wysyłany do dowolnej witryny, ponieważ głównym celem strony odsyłającej jest zwabienie każdego użytkownika sieci do klikania ich. To cała idea spamu, więc nie martw się, że mogą ukraść twoje dane lub coś. Większość stron odsyłających jest tylko po przeniesieniu ruchu do swoich witryn. Przyciągają uwagę ludzi, wiedząc, że będziesz skłonny sprawdzić wszystko, co pojawi się w twoich AH. Teraz już wiesz, dlaczego nie powinieneś klikać żadnych nieznanych adresów URL w sekcjach "Odwołania" i "Odsłony" raportu GA.

Głównym skutkiem spamu w Twojej witrynie jest zniekształcenie danych lub zepsucie dokładności informacji dostarczanych przez Google Analytics. Nadużycie robota indeksującego niekorzystnie wpływa na współczynnik odrzuceń witryny, ponieważ boty zawsze mają współczynnik odrzuceń 100%. Jeśli w Twoim koncie Google znajduje się spam robotów, oznacza to, że współczynnik odrzuceń został zawyżony .

Znani są odsyłający spam, którzy wysyłają złośliwy kod, na przykład wirusy. Jest to kolejny powód, aby unikać klikania adresów URL spamu kierującego w Google Analytics .

Nawet po ustawieniu filtrów i robieniu wszystkiego, aby zachować spam od strony odsyłającej z GA, ważne jest regularne sprawdzanie danych, aby sprawdzić, czy pojawiły się nowe podejrzane domeny. Jeśli je znajdziesz, dodaj je do swoich filtrów, a raporty GA witryny będą dokładniejsze i bardziej użyteczne .

November 26, 2017